Jakość i szybkość Internetu mobilnego na świecie

Badanie skupia się na trzech kluczowych wskaźnikach: średniej prędkości pobierania / wysyłania danych, oraz ping. Jakość i szybkość Internetu mobilnego w Ameryce Południowej (2022)

Jakość i szybkość Internetu mobilnego na świecie

Jakość i szybkość Internetu mobilnego w Ameryce Południowej (2022)

RFBenchmark ogłosił opublikowanie kompleksowego badania dotyczącego jakości i prędkości Internetu mobilnego w Ameryce Południowej w 2022 roku. Badanie skupia się na trzech kluczowych wskaźnikach: średniej prędkości pobierania danych, średniej prędkości wysyłania danych oraz średnim czasie odpowiedzi (ping). Wyniki te dostarczają cennych informacji na temat telekomunikacji w tym regionie.

 Brazylia prowadzi w dziedzinie średniej prędkości pobierania danych z wynikiem 36,35 Mbps, tuż za nią znajdują się Urugwaj (31,78 Mbps) i Trynidad i Tobago (27,66 Mbps). Kraje te intensywnie inwestują w infrastrukturę sieci mobilnych, co sprzyja konkurencji między operatorami sieci.

Reklamy

Z drugiej strony, Wenezuela, Boliwia i Kolumbia to kraje z najwolniejszymi prędkościami pobierania danych. Wenezuela osiąga najgorszy wynik ze średnią prędkością zaledwie 5,98 Mbps, podczas gdy Boliwia i Kolumbia osiągają wyniki odpowiednio 9,39 Mbps i 12,3 Mbps.

Trynidad i Tobago zajmuje pierwsze miejsce pod względem średniej prędkości wysyłania danych (12,03 Mbps), za nim plasują się Brazylia (11,07 Mbps) i Chile (11,10 Mbps). Wenezuela, Argentyna i Paragwaj osiągają najsłabsze wyniki w tej kategorii, z Wenezuelą na czele z wynikiem zaledwie 3,15 Mbps.

Test Mercusys MR80X – router WiFi 6 dla domu

W kategorii średniej wartości ping najlepsze wyniki osiągają Trynidad i Tobago (21 ms) oraz Chile (27 ms). Wenezuela i Kolumbia natomiast uzyskują najsłabsze wyniki w tym badaniu, z odpowiednimi wartościami średniego ping wynoszącymi 40 ms i 34 ms.

To badanie podkreśla różnice w jakości i prędkości Internetu mobilnego w Ameryce Południowej, odzwierciedlając wyzwania, przed którymi stają poszczególne kraje. Pełny raport zawiera bardziej szczegółową analizę czynników wpływających na te rozbieżności oraz dostarcza wartościowych informacji dla branży.

Aby uzyskać dostęp do pełnego raportu, odwiedź naszą stronę internetową: https://www.rfbenchmark.eu/jakosc-i-szybkosc-internetu-mobilnego-w-ameryce-poludniowej-2022

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]