Panasonic PTZ AW-UR100 – nagrania wideo w solidnej obudowie

Panasonic PTZ AW-UR100

Panasonic AW-UR100 – wideo o wysokiej precyzji w solidnej obudowie wraz z  IP oraz elastycznym interfejsem

Panasonic Connect Europe zaprezentował dziś nową zewnętrzną kamerę PTZ AW-UR100, która będzie dostępna w trzecim kwartale 2023. Nowy model łączy w sobie solidność, niezawodność i wysoką precyzję, jak 4K/60FPS, z funkcją kadrowania i systemem stabilizacji obrazu (DISS), aby sprostać wyzwaniom pracy na zewnątrz. Kamera idealnie nadaje się do szerokiej gamy środowisk zewnętrznych, od stadionów po magazyny i lotniska oraz statki oceaniczne.

Wideo o wysokiej precyzji

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Do filmowania pod różnymi kątami i podczas dużych wydarzeń UR100 oferuje zarówno szerokokątny obiektyw poziomy 74,1° do panoramicznych ujęć, jak i kompatybilność 4K / 60P dla 24-krotnego zoomu optycznego oraz 10-krotnego zoomu cyfrowego. Posiada również trzy rodzaje systemów stabilizacji obrazu zapewniających wideo bez wstrząsów: optyczną stabilizację obrazu (OIS), elektroniczną korekcję rolki (EIS) i stabilizację obrazu obrotu-pochylenia (Dynamic Image Stabilising System – DISS).

Wytrzymała konstrukcja zapewniająca niezawodne działanie

Model UR100 został zaprojektowany tak, aby wytrzymać trudne warunki zewnętrzne, jak praca w miejscach narażonych na korozję lub w deszczu, podczas wiatru lub opadów śniegu oraz przy intensywnym świetle słonecznym. Kamera jest hermetycznie zamknięta, aby chronić ją przed pyłem i piaskiem nawiewanym przez wiatr, a układ odszraniania ogrzewa obiektyw, aby zapobiec tworzeniu się szronu, lodu lub kondensacji podczas pracy w ujemnych temperaturach do -15°C.

Wyposażony jest również w wygodną wycieraczkę, która utrzymuje obiektyw czysty w warunkach wysokiego zawilgotnienia. W licznych testach symulujących różnorodne warunki zewnętrzne, dla badania hydroizolacji, pyłoszczelności, odporności na mgłę solną i inne czynniki, model UR100 udowodnił swoją wytrzymałość i zdolność do niezawodnego działania w szerokim zakresie wymagających środowisk pracy.

Możliwości adaptacji i wiele interfejsów

Zaprojektowany z myślą o różnych potrzebach nagrań w plenerze, model UR100 zawiera wiele interfejsów do transmisji w głównych pasmach podstawowych, takich jak 3G-SDI, 12G-SDI oraz światłowody, a także obsługę różnych protokołów IP, w tym NDI i SRT. FreeD jest również obsługiwany dla systemów AR / VR.

Test eufyCam 2 z HomeKit – bezpieczeństwo na każdym kroku

Andre Meterian, dyrektor ds. profesjonalnych systemów wideo w Panasonic Connect Europe, powiedział: „Kamera PTZ firmy Panasonic obchodziła niedawno swoje 15-lecie, a nowy model idealny do precyzyjnego filmowania i nadawania w warunkach zewnętrznych jest kolejnym cennym dodatkiem do tej serii. Jest to urządzenie dla osób pracujących na zewnątrz i zostało zaprojektowane tak, aby wspierać przyspieszone przejście na zdalną produkcję wideo opartą na protokole IP, zapewniając jednocześnie jakość wideo i wydajność produkcji w terenie.

Więcej informacji na temat oferty Panasonic PTZ można znaleźć na stronie: Systemy zdalnych kamer PTZ | Panasonic Connect

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl