Na co zwrócić uwagę przy wyborze abonamentu?

Zastanawiasz się, jaki abonament wybrać? Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź wielkość pakietu internetowego zawartego w cenie. Ważne są też takie kwestie, jak promocje na start, zasięg sieci i dodatkowe korzyści, które da Ci wybrana usługa. A jeśli chcesz wymienić smartfon na nowy – sprawdź także, czy operator ma atrakcyjne rabaty na telefony.

Jaki abonament wybrać

Jaki abonament wybrać? Z odpowiednio dużym pakietem GB i w dobrej cenie!

Obecnie ogromna większość abonamentów komórkowych obejmuje rozmowy i wiadomości bez limitu. Usługi mogą się jednak znacznie różnić wielkością miesięcznej paczki gigabajtów oraz ceną. W pierwszej kolejności spróbuj więc oszacować, ile danych potrzebujesz, a potem zobacz, który abonament da Ci wystarczająco dużo GB w opłacalnej cenie.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Atrakcyjną propozycję znajdziesz na przykład w Orange. Oferta na abonament obejmuje 3 warianty usługi z różnymi pakietami GB do wyboru. Możesz więc wybrać pakiet od 30 GB do nawet 300 GB miesięcznie. Wszystkie szczegóły oferty Orange na abonament, w tym aktualne ceny znajdziesz na stronie https://www.orange.pl/abonament/abonament-komorkowy.

Sprawdź, jakie bonusy dostaniesz na start u operatora

Łączny koszt abonamentu może być niższy, jeśli operator ma atrakcyjne promocje dla nowych klientów. Warto więc przeliczyć, ile oszczędzisz dzięki takim rabatom. Na przykład w Orange, abonament przez pierwszy miesiąc masz za 0 zł, jeśli kupisz usługę online.

W zależności od wybranego planu dostajesz też kolejne 2 lub 5 miesięcy gratis, jeśli przenosisz numer od innego operatora. Łącznie w Planach S i M nie płacisz więc przez 3 miesiące, a w Planie L – nawet przez 6 miesięcy przy umowie na 24 miesiące.

Weź pod uwagę zasięg sieci

Zanim zdecydujesz, jaki abonament wybrać, sprawdź też zasięg sieci. Możesz to zrobić na mapach zasięgu dostępnych na stronach internetowych poszczególnych dostawców. Istnieją też specjalne aplikacje – takie jak na przykład RFBenchmark, dzięki którym porównasz siłę sygnału poszczególnych operatorów w Twojej lokalizacji.

A jak to wygląda w przypadku abonamentu Orange? W zasięgu sieci Orange jest ponad 99% populacji Polski, a operator ma prawie 12 tysięcy stacji bazowych – najwięcej w kraju.

Jaki abonament wybrać? Dodatkowe korzyści również mogą być istotne

Na atrakcyjność abonamentu mogą też wpływać inne parametry oferty i dodatkowe usługi operatora zawarte w cenie. Na przykład dostęp do sieci 5G, który niektórzy operatorzy umożliwiają jedynie w droższych wariantach oferty.

Z kolei w Orange na abonament korzystasz z 5G bez względu na wybrany Plan. Masz też bez dodatkowych kosztów:

  • CyberOchronę, czyli usługę, która zablokuje zagrożenia z sieci, zanim dotrą do Twojego telefonu;
  • Telewizję mobilną – możesz oglądać wybrane kanały na laptopie, tablecie lub telefonie.

Wymieniasz smartfon na nowy? Orange ma abonament ze sprzętem w dobrych cenach

Jeśli potrzebujesz nowego telefonu, warto sprawdzić, czy operator umożliwia dobranie urządzenia do abonamentu. Nie zawsze będzie to opłacalne, więc zwróć uwagę, jakie rabaty na smartfony przysługują Ci za zakup usługi.

Orange ma ofertę na abonament z telefonem, w której ceny urządzeń są bardzo atrakcyjne. Dotyczy to zwłaszcza Planów M i L, bo zwykle im droższy jest abonament, tym większą zniżkę dostajesz na zakup smartfona.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl