Test Mio MiVue 818 – materiał dowodowy nie do podważenia

Podsumowanie

Jeszcze do niedawna osoby szukające wideorejestratora w przedziale pomiędzy 300 a 600 złotych nie miały łatwego zadania. Wybór tańszego produktu zazwyczaj wiązał się z zakupem kamery wyposażonej w niskiej jakości plastikową optykę, z małym kątem widzenia i przysłoną, która nie gwarantowała wysokiej jakości nagrań. Na drugim biegunie znajdowały się kamery, które spełniały kryterium jakości, lecz ich cena niejednokrotnie przekraczała możliwości zakupowe kierowców.

Testowane urządzenie skierowane jest przede wszystkim do kierowców stawiających na bezpieczeństwo i sprawiedliwość na drodze. Taki materiał z pewnością będzie stanowił też ciekawe uzupełnienie wakacyjnych zdjęć.

Najważniejszą cechą Mio MiVue 818 jest szerokokątna kamera. Dzięki kątowi widzenia, wynoszącemu 140 stopni, kamera ma szerokie spojrzenie na wydarzenia na jezdni. Także odwzorowanie kolorów jest całkiem przyzwoite. Kamera rejestruje szczegóły, takie jak oznakowanie, sygnalizatory świetlne i przechodniów. Nie ma problemu z odczytaniem numerów rejestracyjnych.

Projektantom Mio w tym modelu udało połączyć wygodę z dyskrecją. Mimo kompaktowego rozmiaru rejestrator jazdy posiada duży czytelny wyświetlacz o przekątnej 2,7’’. Smukły wygląd rejestratora sprawia, że urządzenie zajmuje minimalną ilość miejsca na przedniej szybie i jest łatwe w instalacji.

Dodatkowy atut, testowanego urządzenia stanowi prosta obsługa rejestratora. Ogranicza się jedynie do włączenia. Zintegrowane Wi-Fi wykonuje w czasie rzeczywistym synchronizację materiału filmowego ze smartfonem.

MiVue 818 to nie tylko dobrej jakości obraz. Urządzenia posiada również szereg funkcji, które pomagają kierowcy podczas jazdy. Funkcja „znajdź mój pojazd” przyda się z pewnością wszystkim tym, którym zdarza się zapomnieć, gdzie zaparkowali swoje auto.

Wystarczy włączyć aplikację MiVue Pro App znajdującą się w smartfonie i połączyć telefon za pomocą Bluetooth z wideorejestratorem. Gdy zakończyliśmy trasę nasza kamera wysyła współrzędne miejsca, gdzie zostawiliśmy samochód do naszego smartfona. W momencie powrotu do auta MiVue Pro App określi nasze aktualne położenie i z dokładnością do kilku metrów wytyczy drogę do miejsca, gdzie znajduje się samochód.

Oprogramowanie sprzętowe i bazę fotoradarów można łatwo aktualizować poprzez OTA (bezprzewodowo), zapewniając stałą aktualność urządzenia.

Czynnikiem przemawiającym za zakupem wideorejestratora Mio MiVue 818 jest obecnie stosunkowo przystępna cena w swojej grupie. Wideorejestrator jest w momencie pisania tego testu dostępny w sklepach z elektroniką użytkową w scenie około 550 PLN. To moim zdaniem rozsądna oferta za poczucie bezpieczeństwa dla tych, którzy jeżdżą przepisowo.

TECHNOSenior

Wideorejestrator Mio MiVue 818 wypożyczony został przez Mio dla przeprowadzenia testu dla Czytelników TECHNOSenior

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl