Test opaski Goclever Smart Band MAX FIT Basic

Budowa i użytkowanie

Opaska wyróżnia się minimalistycznym stylem i zachwyca funkcjonalną prostotą. Pasek wykonany jest z elastycznego tworzywa, które zapina się bardzo prosto, na charakterystyczny „klips”. Do czego można się przyczepić, to do długości opaski, maksymalny obwód ręki, na jakim się zapnie, to ok. 220 mm, sam pasek ma 250 mm. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się ona wystarczająca dla płci pięknej, to producenci zapomnieli, że są osoby, których nadgarstek potrzebuje trochę dłuższych pasków może być niewystarczający i może wpłynąć na komfort codziennego użytkowania oraz spokój dotyczący obaw o ewentualne zgubienie opaski.

Sam moduł opaski bez przeszkód można wyjąć z gumowego paska oraz na przykład umieścić w jego innej wersji kolorystycznej.  Zaletą zestawu jest to, że mamy tutaj do dyspozycji 2 wersje kolorystyczne: czarny i czerwony, dzięki temu powinni być zadowoleni zarówno panowie jak i panie. Najbardziej istotny jest fakt, że silikon, z którego wykonano pasek, jest stosunkowo gruby i sprawiający wrażenie wytrzymałego. Dobrze też trzyma rdzeń, w której znajduje się cała elektronika potrzebna do jego działania. Przez kilka dni testowania, jestem pewna, że możemy wyzbyć się obaw, że może nam ono wypaść i się zgubić. Jest to o tyle ważne, że do ładowania ów rdzeń musimy niestety wyjmować i przekładać do ładowarki USB.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi
Goclever Smart Band MAX FIT Basic

Obsługa sprzętu odbywa się za pomocą jednego przycisku. Aby przełączyć ekran na widok poszczególnych danych wystarczy delikatnie kliknąć w miejsce narysowanych linii papilarnych. Opaska pozwala na monitorowanie następujących parametrów:

  • Funkcje sportowe – Ilość kroków, przebyty dystans, podgląd trasy
  • Funkcje fitness – spalona energia (kalorie), statystyki snu
  • Rytm serca (puls)

Dodatkowo urzadzenie pozwala na informowanie nas o przychodzących wiadomościach czy nadchodzącej rozmowie.

Opaska, przy swoich sporych możliwościach jest bardzo mała oraz lekka. Sam rdzeń opaski, o rozmiarach (w przybliżeniu 41 x 21 x 11 mm) na nadgarstku wygląda bardzo elegancko i klasycznie. Bransoletka jest niezwykle lekka, przez co nie będzie przeszkadzała ani ciążyła na ręku. Minimalistyczny wygląd uzupełnia wyświetlacz OLED, które sprawi, że e-band zastąpi tradycyjne zegarki na rękę oferując w zamian o wiele więcej.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl