Motorola One Action już w Polsce – nasza relacja z premiery

Życie nie stoi w miejscu i tak samo użytkownicy telefonów nie powinni tego robić. Stąd Motorola, dokładnie w dniu, w którym dopuszczono do użytku pierwszy telefon komórkowy – Motorolę DynaTAC 8000X – żartobliwie określany mianem cegły, zaprezentowała najnowsze urządzenie z rodziny motorola one, które umożliwia filmowanie świata w ruchu i wyświetlanie nagrań na dużym ekranie. Motorola One Action – poznajcie nowy smartfon Motoroli, pierwsze zdjęcia i filmy.

 

 

Pierwszy komercyjnie dostępny telefon – Motorolę DynaTAC 8000X – skonstruował zespół kierowany przez wspomnianego Martina Coopera, uważanego za ojca telefonii komórkowej. Motorola DynaTAC 8000X został zaprezentowany w 1973 roku, a w 1984 trafił do sprzedaży. Choć nie przypominał w niczym dzisiejszych smartfonów był niewątpliwym przełomem technologicznym i zrewolucjonizował sposób komunikacji. Pomimo, iż na jego zakup zdecydowało się zaledwie 12 tysięcy osób, był to impuls do dalszego rozwoju koncepcji. I tak kilka lat później użytkownicy mogli już trzymać w kieszeni koszuli pierwszą kompaktową Motorolę StarTAC, która ważyła zaledwie 88g i była prawdziwym początkiem mobilnej rewolucji.

Motorola DynaTAC 8000X

Oprócz klawiatury numerycznej znajdowały się przyciski takie jak: Rcl (Recall), Clr (Clear), Snd (Send), Sto (Store), Fcn (Function), End (End), Pwr (Power), Lock (Lock), Vol (Volume). Kosztował wtedy 3 995 dolarów, a bateria wystarczała na pół godziny rozmowy, zaś maksymalny czas czuwania wynosił osiem godzin.

21 sierp­nia 1983 roku, Fe­de­ral­ny Urząd Łącz­no­ści USA (FCC) do­pu­ścił do użyt­ku Dy­na­TAC 8000X, pierw­szy na świe­cie ko­mer­cyj­ny prze­no­śny te­le­fon ko­mór­ko­wy. Tego dnia za­czę­ła się współ­cze­sna era te­le­fo­nii ko­mór­ko­wej. W Pol­sce pierw­szym ope­ra­to­rem te­le­fo­nii ko­mór­ko­wej zo­sta­ła firma Cen­ter­tel.

Motorola One Action została wyposażona w 6,3-calowy ekran o proporcjach kinowych 21:9. Panel to IPS LCD o bardzo dobrej rozdzielczości Full HD+ ( 2520 x 1080 px). Moduł fotograficzny składa się z głównego obiektywu z matrycą 12 Mpix, obiektywu szerokokątnego o rozdzielczości 16 Mpix i polu widzenia 117 stopni oraz 5 Mpix obiektywu do badania głębi ostrości. Aparat posiada cyfrową stabilizację obrazu. Producent chwali się ciekawym rozwiązaniem. Użytkownik trzymając telefon pionowo może nagrywać video w orientacji poziomej.

Na pokładzie Motorola One Action znajdziemy układ Samsunga – procesor Exynos 9609 wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Ta jednostka złożona jest z ośmiu rdzeni z czego cztery taktowane są zegarem 2,2 GHz. Na system, aplikacje i dane użytkownik ma do dyspozycji aż 128 GB przestrzeni opartej o szybkie kości UFS. Urządzenie zasila bateria o pojemności 3500 mAh. Akumulator wspiera szybkie ładowanie TurboPower. W telefonie znajdziemy dodatkowo NFC, Bluetooth 5.0 i Dual SIM.

Motorola One Action zapowiada się obiecująco. Na pewno jeszcze o niej napiszemy, wkrótce test. Jeśli planujecie zakup lub już ją użytkujecie zapraszamy do zapoznania się z ofertą etui Motorola One Action. Oprócz pokrowców przeczytaj o szkłach hartowanych. Szkła skutecznie zabezpieczają ekran smartfonu przed uszkodzeniem przy uderzeniu lub upadku. Etui chroni boki i tył Motoroli One Action i wzmacnia całą konstrukcję. Zalecamy zastosować etui oraz szkło aby chronić urządzenie kompleksowo. A więcej na temat Motoroli One Action przeczytacie Tutaj

Reklamy


Categories: Premiery, Rynek, Technologia, telefon

Tags:

1 reply

Trackbacks

  1. Motorola współpracuje z Google nad zdjęciami w formacie 21:9 – TECHNOSenior

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: