Hama ułatwia życie: ładowarka Qi i rozdzielacz gniazda zapalniczki

Nowoczesne smartfony, mimo wielu zalet, mają jedną, zasadniczą wadę – trzeba pamiętać o ich ładowaniu. I to regularnym, bo energii nie raz nie wystarcza na cały aktywny dzień. A gdyby tak… ładowanie stało się wygodniejsze i bardziej intuicyjne? Prezentujemy dwa gadżety, które mogą Was zainspirować, jako prezent dla posiadacza, nie tylko smartfona, ale każdego urządzenia moblilnego: Hama TFC 15 i Hama USB Car Charger.

Choć na razie trudno sobie wyobrazić sobie świat bez przewodów, coraz częściej w sklepach można spotkać urządzenia, które działają bezprzewodowo. Najlepszym przykładem jest ładowarka indukcyjna do smartfonów Hama TFC 15 + QC 3.0 C.

Bezprzewodowa stacja ładująca firmy Hama składa się z ładowarki indukcyjnej TFC 15 i ładowarki  QC 3.0 C. Bez trudu da się ją zainstalować w niemal każdym blacie (wymiary: 90 x 90 x 20 mm, 90 g). Urządzenie oferuje niespotykaną wygodę: aby rozpocząć odbieranie energii. Wystarczy umieścić kompatybilne urządzenie na ładowarce, aby szybko i bezprzewodowo je naładować. Sprzęt wytwarza pole magnetyczne, które w urządzeniach umieszczonych na powierzchni indukuje prąd ładujący baterię. Ładowanie rozpoczyna się automatycznie po położeniu urządzenia na ładowarce. Aby zakończyć proces ładowania, wystarczy zdjąć smartfon. Co prawda, nie każdy model urządzenia mobilnego zadziała w ten sposób, lecz w sprzedaży można spotkać specjalne adaptery lub obudowy, które to umożliwiają. Dodajmy, że w stacja została wyposażona w cały zestaw rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo zarówno samej ładowarki, jak i ładowanych z jego pomocą urządzeń, – czyli m.in. zabezpieczenie przed przeładowaniem i przegrzaniem. Tutaj warto dodać, że podczas ładowania smartfona, podkładka również nagrzewa się, ale nie jest to mocno odczuwalna temperatura. Technologia inteligentnego ładowania: technologia indukcyjna bezprzewodowa (może być stosowana ze wszystkimi kompatybilnymi urządzeniami iOS/Android).

Zasilanie

  • wydajność wyjściowa: 15 W
  • Input Voltage 1 / Max. Input Current 1 5 V / 3 A
  • Input Voltage 2 / Max. Input Current 2 9 V / 2 A
  • Input Voltage 3 / Max. Input Current 3 12 V / 1,5 A
  • Wskaźnik funkcji: Tak

Recenzowana bezprzewodowa podstawka do ładowania wyposażona jest w antypoślizgowe wykończenie, które zapewnia bezpieczeństwo urządzeń w trakcie ładowania. Dzięki temu zostało zminimalizowane ryzyko wyślizgnięcia się smartfonu z podkładki. Na bocznej ściance producent umieścił niebieską diodę LED. Świeci ona podczas ładowania smartfona.

Warto zdawać sobie sprawę, że ładowanie indukcyjne nie jest całkowicie bezprzewodowe – samą matę należy najpierw podłączyć do gniazdka. Ładowarka indukcyjna TFC 15 dostarczana jest z szybką ładowarką Quick-Charge 3.0 jako zasilaczem gwarantującym maksymalną prędkość ładowania ładowarki bezprzewodowej. Przeprowadzony test, przy użyciu smartfona Samsung Galaxy Note9 (akumulator 4000 mAh) wykazał naładowanie 40% pojemności, w ciągu godziny. Sama ładowarka może być również używana oddzielnie, jako ładowarka przewodowa.

Stacja ładująca firmy Hama praktycznie nie zajmuje miejsca na biurku, a jednocześnie pozwala na odkładanie na nią smartfona za każdym razem, gdy wracamy do swojego stanowiska. Jest to rozwiązanie wygodne i intuicyjne. Ładowanie odbywa się w pełni automatycznie, nie wymaga podłączania kabli, a jednocześnie w każdej chwili możemy skorzystać ze smartfona, który jest w zasięgu ręki.

Ładowarka indukcyjna jest prostym urządzeniem, które ma jedno zadanie – naładować baterię telefonu. Dlatego też nie spełnia żadnych dodatkowych funkcji. Niezaprzeczalnie ładowanie indukcyjne ma jeden wielki plus – jest niesamowicie wygodne. Odkładamy smartfona na dedykowaną ładowarkę i to wszystko. I to w zasadzie wszystko, rozwiązanie proste, łatwe i szybkie. Docenią to z pewnością osoby, które cenią praktyczność i wygodę używania. Ładowarka jest zgodna ze standardem Qi Fast o mocy ładowania do 15 W. Pozwala on sprawnie uzupełnić energię smartfona, by utrzymać go w stanie gotowości przez cały dzień i nie dopuszcza do stanu głębokiego rozładowania, który jest niekorzystny dla baterii litowo-jonowych. Jednocześnie użyta moc jest niższa niż w przypadku przewodowych technologii szybkiego ładowania, co pozytywnie wpływa na kondycję akumulatora. Nie wszystko jednak dało się rozwiązać producentowi recenzowanego sprzętu. Aby korzystać z możliwości ładowania indukcyjnego smartfon musi leżeć na płytce. Nawet mały wstrząs, czy przesunięcie potrafi przerwać cały proces zasilania w energię. Cena 159 zł

Wybierając się w dalsze podróże samochodem, często bierzemy ze sobą różnego rodzaju urządzenia elektroniczne – smartfon, tablet, odtwarzacz MP3, coraz częściej także laptop, a w samochodzie już mamy zainstalowaną nawigację GPS, czy wideorejestrator.  Najlepszym sposobem na ładowanie tych urządzeń jest podpięcie ich do gniazda zapalniczki. Jednak, co zrobić, gdy gniazdo jest jedno, a urządzeń do ładowania mamy kilka? Każdy kierowca, który regularnie prowadzi samochód, na pewno spotkał się z tymi problemami.  Z pomocą przychodzą rozdzielacze gniazd zapalniczek samochodowych, dzięki którym gniazd do wpięcia ładowarek lub innych urządzeń jest znacznie więcej. Jednym z takich urządzeń jest samochodowa stacja ładująca z 5 gniazdami – USB Hama „2+3 Power Extension” USB Car Charger, 10A, 2 m. Idealnie nada się do ładowarek smartfonów, nawigacji, aparatów cyfrowych itp. Wbudowany układ scalony do ładowania dostosowuje złącze USB do podłączonego urządzenia. Ładowarka współpracuje z gniazdami samochodowymi 12V/24V.  Rozdzielacz składa się z dwóch części: 2 porty USB dla pasażerów z przodu o napięciu 4,8 A (2x 2,4 A) i 3-portowy hub dla pasażerów z tyłu (5,2 A). Adapter wyposażony jest w 2 m kabel i można go w błyskawiczny sposób zamontować, dzięki dołączonemu w zestawie zaczepowi.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: