Recenzja Mercusys MW300UH – na problem z zasięgiem Wi-Fi

Kilka dni temu trafiła w moje ręce Mercusys MW300UH – bezprzewodowa karta sieciowa USB dużego zasięgu. Dziś chciałbym się podzielić z Wami moimi wrażeniami na jej temat.

Pewnie wielu użytkowników mobilnych urządzeń zastanawia się, po co są w ogóle karty sieciowe pod USB, skoro każde nowoczesne urządzenie wyposażone jest już w bezprzewodową kartę sieciową Wi-Fi (skrót od „Wireless Fidelity”). A co zrobić, gdy nasz stary komputer stacjonarny jej nie posiada, lub stoi daleko od rutera, warto zastanowić się nad zakupem bezprzewodowej karty sieciowej USB dużego zasięgu. Może się również zdarzyć tak, że zwyczajnie moduł ten w naszym laptopie odmawia posłuszeństwa.

Jest na to rada, bo właśnie po to zostały stworzone zewnętrzne karty sieciowe wpinane do portu USB. Wystarczy podłączyć poprzez port USB kartę Mercusys MW300UH, która oferuje prędkość transmisji na poziomie 300 Mbps. Jest to bezprzewodowa karta sieciowa WiFi dużego zasięgu, którą podłączamy kablem, a nie bezpośrednio do urządzenia. Dlatego można ją korzystanie umiejscowić, by efektywnie odbierała sygnał z routera. Do tego celu służy załączona do kompletu podstawka. Dzięki temu unikniemy problemów długiego dystansu czy stabilności sygnału w martwych punktach takich jak na przykład narożnik ściany.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Wewnątrz pudełka oprócz samego urządzenia znajduje się kabel USB (microUSB do USB A), płyta CD zawierająca sterowniki dla systemu Windows i OS X i instrukcja szybkiej instalacji.

Wygląd

Wygląd karty sieciowej jak widać poniżej, odbiega znacznie od dotychczasowych tego typu urządzeń, prezentowanych w naszym serwisie. Karta sieciowa została wyposażona w podstawkę i dwie anteny. Jak się okazało w praktyce, ma to same zalety. Połączenie przez kabel bardzo ułatwia znalezienie odpowiedniej lokalizacji dla karty, nawet na zazwyczaj „zagraconym” biurku redakcyjnym. Ponadto, w przeciwieństwie do kart sieciowych podłączanych bezpośrednio do gniazda, MW300UH za pomocą przedłużacza USB możemy ustawić bliżej routera, aby odbierany sygnał był silniejszy.

Dwie anteny wielokierunkowe do pasma 2.4 GHz, o mocnym zysku (5 dBi), zapewniającą stabilność transmisji nawet na dużych odległościach. Nawet tej o wysokiej jakości obrazu i dźwięku.

Mercusys MW300UH

Na górze obudowy umieszczono diodę LED, zaś na dole gniazdo microUSB. Co jednak oferuje wewnątrz?

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl