#MotoWakacje2021 – podwójne nagrywanie / zdjęcia – Motorola Edge 20

#MotoWakacje2021 – podwójne nagrywanie / zdjęcia – Motorola Edge 20

Wakacje dobiegły już końca i zaczęła się jesień, ale my pozostaniemy jeszcze na chwilę w letnich klimatach. To ostatni post z serii #MotoWakacje2021, ale nie martwcie się będziemy ją kontynuować pod zmienioną nazwą :). Ale o tym już w następnym wpisie. Dzisiaj chciałabym  podzielić się z Wami pewną bardzo przydatną funkcją jaką możemy wykorzystać podczas swoich nie tylko wakacyjnych wojaży. Mowa o podwójnym nagrywaniu filmów czy robieniu zdjęć, którą znajdziemy np. w nowej serii Motorola edge 20.

Motorola edge 20

Recenzje dwóch modeli z serii są już w serwisie i zapraszam do ich lektury:

Z racji, że bardzo lubię robić zdjęcia i każdy doskonale o tym wie, to po praktycznie każdym wyjeździe czy imprezie wracam z mnóstwem fotek, ale ze świeczką mogę szukać takich, na których bym była ja. Podobnie jest po samotnych wyjazdach po zamkach i okolicach. Czasami nad tym ubolewam, bo zostaje bez pamiątek… Ale cóż zrobić.  Tutaj na pomoc przychodzi wspomniana funkcja podwójnego nagrywania / robienia zdjęć.  W nowej serii Motorola edge 20 znajdziemy ją na ekranie wyboru trybów pod nazwą: „podwójne zdjęcie” w sekcji ZDJĘCIE lub „podwójny zapis” w sekcji FILM.

Motorola nie jest pierwszym producentem, który zastosował taki myk, w którym możemy jednocześnie nagrywać lub robić zdjęcia z dwóch kamer. Najczęściej jest to jednak  tylko kamera przednia i główna z tylnego. Motorola poszła jednak o krok dalej i możemy robić zdjęcia z 2 kamer równocześnie w następującej konfiguracji:

  • obiektyw do selfie + obiektyw główny z tyłu
  • obiektyw do selfie + obiektyw szerokokątny z tyłu
  • obiektyw do selfie + obiektyw z zoomem x3
  • obiektyw główny z tyłu + obiektyw szerokokątny z tyłu
  • obiektyw główny z tył + obiektyw z zoomem x3
  • obiektyw szerokokątny z tyłu + obiektyw z zoomem x3

Ale to nie wszystko. Kadry możemy ustawić w dwóch układach:

  • podzielony ekran na połowę
  • jedno zdjęcie w małym okienku, które możemy dowolnie przesuwać po kadrze zdjęcia

Możemy również decydować, które ujęcie jest po lewej stronie, które po prawej, które w okienku czy na głównym kadrze.Wszystko to odbywa się w sposób bardzo prosty metodą kilkania i przesuwania. Zatem każdy powinien bez problemu sobie poradzić.

Efekt? Najważniejszy, to zdjęcia i filmy, na których również jesteśmy, a na których możemy jednocześnie ukazać widoki, które są przed nami. Jak lubimy prowadzić np. bloga podróżniczego czy po prostu chcemy jednocześnie opowiadać o miejscu i być na kamerze, to również mamy taką możliwość. Niektórzy z Was pewnie uznają, że mogą do tego typu zdjęć wykorzystać kamerę przednią i selfika, ale efekt będzie nieco inny.

Tutaj mamy dwa niezależne ujęcia, które ostatecznie tworzą spójną całość – jak wiadomo fotografia mobilna powinna nam pomagać, a nie utrudniać :). Możemy np. na jednej stronie pokazać cały obiekt, a na drugiej przybliżyć element, na który widz ma zwrócić szczególną uwagę. Nie musimy sklejać tego ręcznie w programach, tyko od razu otrzymamy pożądany efekt. A wiadomo, że najlepiej jest wtedy, gdy mamy coś od ręki i nie musimy nic obrabiać później 🙂

Poniżej kilka przykładowych zdjęć i filmów, które wykonałam Motorolą edge 20 w tym trybie podczas weekendowego wypadu po Wrocławiu:

Takim sposobem z tego wyjazdu mam nie tylko mnóstwo zdjęć pięknego Wrocławia, ale również dowód, że to ja tam byłam 🙂

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl