Sharp DF-A1 – aromatyzer na dobre samopoczucie

Sharp DF-A1 – aromatyzer na dobre samopoczucie

Aromaterapia to od wieków stosowana metoda, której przypisuje się działanie prozdrowotne lub odprężające. Sharp DF-A1 to aromatyzer ultradźwiękowy z funkcją mgiełki i podświetlenia. Aromatyzer tworzy spokojny i relaksujący nastrój. „Efekt świecy” oraz dodatek olejków aromatycznych korzystnie wpływają na dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne.

Cechy:

 • funkcja automatycznego uruchamiania
 • podświetlenie o bursztynowej barwie
 • poziom napełnienia wodą
 • pojemność zbiornika 200 ml
 • kolor: brązowy
 • automatyczne wyłączanie
 • metaliczna różowo-złota pokrywka

Okrągły biały korpus z metaliczną różowo-złotą pokrywką, z plastikową obwódką zapobiegającą wytarciu i zużyciu metalicznego wykończenia sprawia, że będzie świetnie wyglądał w każdym pomieszczeniu. Wymiary korpusu to 125 x 90 mm.

Sharp DF-A1
Sharp DF-A1

Aromatyzer składa się z następujących elementów:

 1. Przewód zasilający
 2. Zasilacz
 3. Wejście zasilania
 4. Pokrywka
 5. Pojemnik na wodę
 6. Oznaczenie maks. poziomu
 7. Membrana ultradźwiękowa
 8. Przycisk ON/OFF
 9. Przycisk sterowania podświetleniem
 10. Wylot powietrza (Podczas napełniania należy upewnić się,
 11. że do wylotu powietrza nie dostaje się woda.)
 12. Wentylator
 13. Elementy sterujące

Aromatyzer firmy Sharp jest wyposażony w duży pojemnik na wodę o pojemności 200 ml. Pozwala to na nieprzerwane wytwarzanie mgiełki przez 72 godziny. Gdy zabraknie wody, aromatyzer automatycznie się wyłączy, więc nie musimy pamiętać o uzupełnianiu go. Na zbiorniku znajduje się linia pokazująca maksymalny poziom wody, co pozwala zapobiec przepełnieniu.

Sharp DF-A1
Sharp DF-A1

Zasilacz należy podłączyć do gniazdka elektrycznego. Aromatyzerem można łatwo sterować za pomocą dwóch przycisków, znajdujących się z przodu urządzenia.

Sharp DF-A1
Sharp DF-A1

Są to przycisk ON/OFF i przycisk poziomu podświetlenia. Podświetlenie można przyciemnić lub całkowicie wyłączyć za pomocą przycisku. Naciskanie sterowania podświetleniem powoduje 3-etapowe przełączenie podświetlenia:

 1. Naciśnij jeden raz – podświetlenie zostanie przyciemnione.
 2. Naciśnij ponownie – podświetlenie zostanie wyłączone.
 3. Naciśnij ponownie – podświetlenie zostanie włączone z maksymalnym poziomem jasności.

Delikatne bursztynowe podświetlenie pozwala uzyskać przytulny efekt płomienia świecy i zapewnia wyjątkową, klimatyczną atmosferę.

Test Sharp PS-919 – rozświetlony głośnik do rozkręcenia każdej imprezy

Aromatyzer Sharp DF-A1 przeznaczony jest do użytku z czystą wodą, najlepiej z destylowaną; jeśli destylowana woda nie jest dostępna, można użyć czystą wodę bieżącą. Po napełnieniu pojemnika na wodę do poziomu maksymalnego można do wody dodać olejki eteryczne.  Aromatyzer jest kompatybilny z większością olejków eterycznych dostępnych u różnych dostawców.

Zalecane jest stosowanie tylko 3–5 kropli olejku na każde napełnienie pojemnika wodą do poziomu maksymalnego.

Przed uruchomieniem aromatyzera należy upewnić się, że pokrywka jest prawidłowo wyrównana i dopasowana do podstawy urządzenia. Jeśli pokrywka nie zostanie prawidłowo zainstalowana, między nią a podstawą powstanie szczelina umożliwiająca kapanie wody po boku urządzenia.

Sharp DF-A1
Sharp DF-A1

Recenzowany aromatyzer jest w stanie uwolnić dużą ilość mgiełki do pomieszczenia. Mgiełka jest wytwarzana przez przetwornik ultradźwiękowy umieszczony w podstawie zbiornika na wodę. Wytwarza on oscylacje, które powodują, że woda zamienia się w drobne kropelki, które następnie odparowują w drobne pęcherzyki powietrza. Fale wysokiego ciśnienia przesuwają te bąbelki po powierzchni wody, co wywołuje uwolnienie aromatu.

Warto dodać, że aromatyzer Sharp DF-A1 w połączeniu z inteligentnym gniazdkiem (Smart Plug) może być włączany i wyłączany automatycznie. Dzięki temu możemy kontrolować zapach w pomieszczeniu, nawet podczas naszej nieobecności. Funkcja automatycznego restartu nie działa, jeśli poziom wody jest zbyt niski.

Aromaterapia uznawana jest za formę medycyny alternatywnej. Wykorzystuje się w niej olejki eteryczne w celu oddziaływania na nasz nastrój. Aromatyzer DF-A1 firmy Sharp tworzy spokojny i relaksujący nastrój. „Efekt świecy” oraz dodatek olejków aromatycznych korzystnie wpływają na dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne.

Aromatyzer Sharp DF-A1 dzięki technologii ultradźwiękowej jest niezwykle cichy i dyskretny. Idealnie sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i w pokoju dziecka.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: