OPPO Enco Air3 – procesor DSP i OPPO Alive Audio w cenie 249 zł

OPPO Enco Air3 – procesor DSP i OPPO Alive Audio w cenie 249 zł

  • OPPO Enco Air3 to pierwsze słuchawki w swojej półce cenowej wyposażone w wysokowydajny procesor sygnałowy DSP (ang. Digital Signal Procesor).
  • OPPO Enco Air3 zostały wyposażone w technologię Bluetooth 5.3 oraz mają certyfikat IP54.
  • 10-minutowe szybkie ładowanie wystarczy na dwie godziny odtwarzania audio.
OPPO Enco Air3
OPPO Enco Air3

W Polsce debiutują nowe słuchawki TWS od OPPO z rodziny Enco – OPPO Enco Air3. Producent nie tylko odświeżył ich design, ale również wyposażył słuchawki w wysokowydajny procesor DSP, niespotykany dotąd w tej półce cenowej, oraz funkcję OPPO Alive Audio, pozwalające odtwarzać dźwięk o wysokiej wierności (HiFi).

Pojemna bateria pozwala na słuchanie muzyki czy oglądanie wideo nawet przez 25 godzin, natomiast funkcja podwójnego połączenia umożliwia połączenie słuchawek z dwoma urządzeniami jednocześnie. OPPO Enco Air3 są dostępne w cenie 249 zł.

OPPO Enco Air3
OPPO Enco Air3

Większy przetwornik niż w poprzednich modelach

OPPO Enco Air3 zostały wyposażone w przetwornik o wielkości 13,4 milimetra, który porusza dwa razy większą objętość powietrza niż przetwornik o przekątnej 12 milimetrów spotykany w większości słuchawek z tej półki cenowej. Dzięki temu użytkownik może liczyć na mocne basy oraz czyste i żywe wokale. Konstrukcja słuchawek pozwala słuchać muzyki o wysokiej wierności odtwarzania.

OPPO Enco Air3
OPPO Enco Air3 zostały wyposażone w przetwornik o wielkości 13,4 milimetra.

Sercem OPPO Enco Air3 jest procesor Cadence Tensilica HiFi 5 DSP, który zapewnia moc przetwarzania niespotykaną wcześniej w budżetowych słuchawkach TWS. W porównaniu do poprzedniego modelu z serii Enco – OPPO Enco Air2, procesor DSP w nowym modelu zapewnia 25 razy więcej mocy obliczeniowej. Dodatkowo OPPO Enco Air3 są o 35% bardziej wydajne energetycznie, mają o 50% dłuższą żywotność baterii i bardziej precyzyjnie odwzorowują dźwięk.

Test OPPO Enco Free2 – redukcja szumów dostosowana do potrzeb

Dodatkowo, najnowsza generacja słuchawek z serii Enco Air, została wyposażona w funkcję OPPO Alive Audio, która pozwala cieszyć się dźwiękiem przestrzennym o kinowym standardzie. Przetwarzanie w czasie rzeczywistym OPPO Alive Audio jest możliwe dzięki zastosowaniu procesora DSP. Dzięki temu użytkownik otrzymuje doświadczenie dźwięku przestrzennego.

OPPO Enco Air3
OPPO Enco Air3

Projektanci OPPO postanowili odświeżyć design zarówno samych słuchawek, jak i etui ładującego. Przezroczyste wykończenie słuchawek ma przypominać kroplę rosy w momencie spadania, natomiast półprzezroczyste etui otwiera się teraz pod kątem 110°. Wyjmowanie słuchawek jest zatem łatwiejsze, również dla osób o większych dłoniach czy długich paznokciach. Magnesy utrzymują słuchawki stabilnie w obudowie, więc, choć są łatwo dostępne z racji na kąt otwarcia, nie wypadną. Ponadto wygodę użytkowania zapewnia niewielka waga – każda ze słuchawek waży zaledwie 3,7 g. Dodatkowo są one odporne na zachlapania, co potwierdza certyfikat IP54.

OPPO Enco Air3 zostały wyposażone w technologię Bluetooth 5.3 o niskiej latencji, która charakteryzuje się niższym opóźnieniem i wysoką redukcją szumów przy połączeniach telefonicznych. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na bezproblemową synchronizacją audio i wideo. Gracze docenią w szczególności tryb ultra niskiego opóźnienia w grach.

Funkcja podwójnego połączenia słuchawek OPPO z serii Enco, pozwala na połączenie ich z dwoma urządzeniami jednocześnie. Wystarczy wstrzymać lub wyciszyć wideo czy muzykę na jednym urządzeniu, a następnie rozpocząć odtwarzanie na drugim, a słuchawki przełączą się automatycznie.

Bezprzewodowe słuchawki OPPO Enco Air3 mogą odtwarzać dźwięk przez 6 godziny. W przypadku zastosowania etui, czas odtwarzania wzrasta do 25 godzin. Producent zapewnia w tym modelu szybkie ładowanie, dzięki czemu 10-minutowe ładowanie wystarczy na 2 godziny odtwarzania audio.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl