ChatGPT zakazany dla pracowników Samsunga

Po wycieku wrażliwych danych przez ChatGPT Samsung zakazał pracownikom korzystania z narzędzi AI. Firma obawia się, że dane przesyłane są na zewnętrzne serwery, gdzie będą trudne do odzyskania lub usunięcia, a także mogą zostać ujawnione innym użytkownikom. Koreańska firma rozwija własne wewnętrzne narzędzia AI i pracuje nad sposobami blokowania przesyłania wrażliwych informacji firmowych do zewnętrznych serwisów.  Więcej informacji.

OSZUŚCI ZNÓW PODSZYWAJĄ SIĘ POD DHL

  • Zespół CSIRT NASK obserwuje powrót kampanii phishingowej, w której przestępcy wykorzystują wizerunek firmy kurierskiej DHL.
  • W pierwszym etapie do potencjalnych ofiar wysyłane są tekstowe wiadomości SMS, informujące, że rzekomy brak opłaty za przesłanie paczki uniemożliwia jej dostarczenie.

W rzeczywistości mamy do czynienia z oszustwem. Atakujący próbują wyłudzić dane karty płatniczej lub dane dostępowe do bankowości elektronicznej poprzez fałszywą stronę internetową, na którą przekierowuje link przesłany w wiadomości SMS. Imituje ona prawdziwą witrynę firmy DHL.
Facebook

Reklamy

Nowa metoda wyłudzania danych logowania do Facebooka

  • Zespół CSIRT NASK obserwuje kampanię phishingową, której celem jest wyłudzanie danych logowania do portalu społecznościowego Facebook.
  • Najnowszy scenariusz oszustwa rozpoczyna się od umieszczenia przez przestępców w serwisie Facebook ogłoszenia o sprzedaży przedmiotu.
  • Następnie atakujący kontaktują się z osobami zainteresowanymi zakupem za pośrednictwem wiadomości prywatnej. Wysyłają potencjalnym ofiarom link do strony, na której ma znajdować się więcej informacji o sprzedawanym produkcie.
  • W rzeczywistości jest to fałszywy panel logowania do Facebooka, a jego zadaniem jest kradzież danych logowania i – w konsekwencji – przejęcie przez przestępców konta społecznościowego ofiary i wykorzystanie go do dalszych szkodliwych działań.

APPLE I GOOGLE ŁĄCZĄ SIŁY W CELU ZMNIEJSZENIA RYZYKA ŚLEDZENIA

  • Apple i Google postanowiły wspólnie stworzyć zarys przemysłowego standardu, który pozwoliłby zmniejszyć ryzyko związane z byciem śledzonym za pomocą urządzeń lokalizujących, takich jak AirTag.  Więcej informacji.

Przypominamy, że wszystkie podejrzane wiadomości e-mail mogą być zgłaszane za pomocą formularza na stronie https://incydent.cert.pl lub poprzez email cert@cert.pl.

Natomiast wiadomości SMS można przesyłać na specjalny numer 799 448 084.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]