DXC Technology pomoże wykształcić nowych specjalistów ds. automatyzacji i robotyzacji

Warszawa, 17.05.2023 r., DXC Technology, globalny lider w dziedzinie usług IT, oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego przedłużają współpracę w zakresie przygotowania i prowadzenia studiów dziennych na kierunku Automatyzacja Procesów Biznesowych. W ramach kolejnych 6 edycji, eksperci DXC przekażą studentom wiedzę na temat nowych technologii oraz zarządzania przedsiębiorstwem w erze informacji, a absolwenci kierunku będą mogli odbyć praktyki w polskim oddziale firmy.

DXC Technology oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego współpracują od 2020 roku, realizując program studiów dziennych na kierunku Automatyzacja Procesów Biznesowych. Celem jest edukacja w zakresie realizacji zadań związanych z robotyzacją i automatyzacją procesów biznesowych. W ramach współpracy, poza wsparciem mentoringowym, DXC umożliwi studentom odbycie półrocznych praktyk w DXC Technology.

Test Samsung Galaxy S23 Plus – delikatny lifting, czy rewolucja?

Reklamy

„Program, który udało nam się wypracować wspólnie z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, cieszy się dużym zainteresowaniem studentów. Jesteśmy dumni mogąc wspierać młode pokolenia w zdobywaniu zarówno wiedzy teoretycznej, jak i pierwszych biznesowych doświadczeń. Mamy nadzieję pomóc wielu młodym talentom przygotować się do pracy w branży IT” – komentuje Michał Burda, CEO DXC Technology w Polsce.

Współpraca potrwa do września 2028 roku. Opiekę nad kierunkiem sprawują funkcjonujące na Wydziale Zarządzania UŁ: Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją oraz Centrum Inteligentnych Technologii.

„Współpraca DXC Technology z Wydziałem Zarządzania UŁ jest jednym z przykładów znakomicie realizowanej kooperacji między światem nauki i biznesu. Prowadzi do kształtowania umiejętności i kompetencji przystosowanych do rzeczywistych wymogów dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. Połączenie bowiem teorii z praktyką sprzyja wzajemnemu transferowi wiedzy i doświadczeń, w którym najważniejszą wartością jest student” – mówi dr Dominika Kaczorowska-Spychalska, dyrektor Centrum Inteligentnych Technologii.

„Studenci Automatyzacji Procesów Biznesowych spotykają się z ekspertami z DXC Technology już na pierwszym roku studiów. To partnerstwo trwa aż do ostatniego semestru, gdy część osób kończy studia odbywając praktyki zawodowe w DXC, praktycy z firmy zaś zasiadają w komisjach oceniających prace licencjackie” – dodaje dr Artur Modliński, kierownik Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją.

O DXC Technology

DXC Technology (NYSE: DXC) pomaga globalnym firmom w zarządzaniu ich kluczowymi systemami i operacjami, jednocześnie modernizując IT, optymalizując architektury danych oraz zapewniając bezpieczeństwo i skalowalność w chmurach publicznych, prywatnych i hybrydowych. Największe światowe firmy i organizacje sektora publicznego ufają DXC w zakresie wdrażania usług, by osiągnąć nowy poziom wydajności, konkurencyjności i doświadczenia klientów. Więcej informacji o tym, jak firma zapewnia klientom i współpracownikom doskonałość działania jest dostępne na DXC.com

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]