Oszczędzamy prąd podczas urlopu i nie tylko

Oszczędzamy prąd – poznaj inteligentne rozwiązania, które wspierają oszczędzanie energii podczas urlopu i nie tylko.

Właśnie rozpoczął się czas urlopów, wypadów weekendowych oraz dłuższych wyjazdów. Przed każdą nieobecnością warto przygotować dom na nieobecność domowników. Oczywiście możemy odłączyć wodę lub gaz, ale co z urządzeniami, których nie możemy odłączyć od źródła zasilania? Jak np. lodówka? Czy mamy możliwość ograniczenia zużycia prądu podczas naszej nieobecności?
Z technologiami Samsung to możliwe.

Lodówka

Wyślij lodówkę na wakacje!

Opróżnienie lodówki to przeważnie jedna z tych czynności, o której musimy pamiętać przed wyjazdem, nawet na kilka dni. To bardzo dobra praktyka, która pozwala ograniczyć marnowanie żywności. Ale z lodówkami Samsung możemy pójść krok dalej i jednocześnie zadbać o to, aby lodówka zużywała mniej energii podczas naszej nieobecności. Tryb wakacyjny w wybranych lodówkach Samsung jest funkcją, która pozwoli zaoszczędzić energię w sytuacji, gdy przez dłuższy czas nie będziemy korzystali z części chłodzącej. W przypadku gdy nie chcemy korzystać z chłodziarki a jedynie z zamrażalki (np. podczas dłuższych wyjazdów), możemy urządzenie przełączyć właśnie w tryb wakacyjny. Korzystając z tego trybu, sprawiamy, że temperatura w chłodziarce wzrośnie do ok. 15 stopni. Zmniejsza to zużycie energii i w rezultacie wprowadza oszczędności naszego domowego budżetu.

Test Samsung The Freestyle – jedyne w swoim rodzaju urządzenie

Lodówka, która chłodzi i oszczędza energię jednocześnie

Drugą opcją, która idealnie sprawdzi się nie tylko podczas wypadów i nie tylko to tryb AI Energy Mode w lodówkach Samsung. Dzięki modułowi Wi-Fi oraz łączności z aplikacją SmartThings teraz lodówki mogą chłodzić i jednocześnie oszczędzać do 15% zużycia energii. To tak jakby lodówka nawet przez 7 tygodni w roku nie zużywała prądu! W trybie AI Energy Mode urządzenie uczy się wzorców użytkowania, tworząc algorytm AI, który optymalizuje prędkość kompresora oraz cykl rozmrażania. Lodówka zapamiętuje, jak często otwieramy lodówkę, kiedy wkładamy nowe produkty i dostosowuje pracę tak, aby oszczędzać energię elektryczną. Również podczas wypadów na wakacje.

Monitoruj zużycie energii na bieżąco i czuj się bezpiecznie podczas wakacji

Tryb AI Energy Mode to tylko jedna z przydatnych funkcji w aplikacji SmartThings. W module Energy możemy na bieżąco monitorować zużycie energii wszystkich sprzętów, kalkulować przewidywane opłaty i otrzymywać alerty jeśli zużycie jest bliskie przekroczeniu założonego celu na dany miesiąc. Co więcej, jeśli przypadkiem w ferworze przygotowań do wakacji zapomnimy zamknąć drzwi lodówki – powiadomienie dostaniemy na nasz smartfon, nawet jeśli jesteśmy już poza domem.

Co więcej, jeśli zaopatrzymy się w czujnik zalania Water Leak Sensor informację o ew. pojawieniu się wody np. z zaworu zmywarki – dostaniemy na nasz smartfon. Po wykryciu wody czujnik zawiadomi centralę inteligentnego domu, a ta wyda komendę (po wcześniejszym ustawieniu tzw. trybu procedur w aplikacji SmartThings), która odłączy zasilanie bądź dopływ wody, dzięki czemu zapobiegniemy dodatkowym kosztom, jakie musielibyśmy ponieść w przypadku zalania. Ponadto każda zmywarka Samsung posiada zawór Aqua Stop, który w przypadku wycieku – odcina zawór z wodą.

Urlop to przeważnie najbardziej wyczekany czas w roku. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy spokojnie odpoczywać i nie martwić się o dom podczas naszej nieobecności. Nie bez powodu lodówki Samsung to najczęściej kupowane lodówki w Polsce. Sprawdź szczegóły na www.lodowki.samsung.pl.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl