OPPO Reno10 5G – teleobiektyw portretowy debiutuje w Polsce i w naszych rękach

  • Swoją premierę w Polsce ma seria Reno10 5G z dwoma przedstawicielami: OPPO Reno10 Pro 5G oraz OPPO Reno10 5G.
  • Najnowsze smartfony wyróżnia teleobiektyw portretowy z matrycą Sony IMX709 zapewniający naturalne i bardziej realistyczne portrety.
  • Oba modele będą dostępne w sprzedaży od 19 lipca 2023 roku w cenie: 2999 zł za OPPO Reno10 Pro 5G oraz 2499 zł za OPPO Reno10 5G.
  • Do 7 sierpnia, kupując model z serii Reno10 5G w zestawie klienci otrzymają słuchawki OPPO Enco Air3 Pro o wartości 399 zł, 3-letnią gwarancję smartfona i roczną ochronę ekranu. Ponadto przez 3 miesiące będą mogli za darmo korzystać z YouTube Premium (oferta dla nowych użytkowników do wykorzystania do 31.08.2024r.).
Seria OPPO Reno10 5G
OPPO Reno10 5G

OPPO zaprezentowało najnowsze smartfony z serii Reno10 5G. W Polsce dostępne są dwa modele: OPPO Reno10 Pro 5G i OPPO Reno10 5G. Obydwa smartfony wyróżniają się ulepszonymi możliwościami mobilnego fotografowania portretowego, dzięki wyposażeniu ich w system Portrait Expert Engine, 32-megapikselowy teleobiektyw portretowy z matrycą Sony IMX709, a także inteligentne funkcje pozwalające wykonywać naturalne i bardziej realistyczne portrety. Najnowsze urządzenia OPPO dostępne są w specjalnej ofercie.

Do 7 sierpnia br. przy zakupie modelu z serii Reno10 klienci otrzymają słuchawki OPPO Enco Air3 Pro, 3-letnią gwarancję smartfona, roczną ochronę ekranu[1] oraz 3-miesięczny darmowy dostęp do YouTube Premium dla nowych użytkowników[2].

Kolejna generacja serii Reno zadebiutowała w Polsce

 Test OPPO Find N2 Flip – pionowo składany smartfon ma wiele zalet

Seria Reno wyznacza trendy w dziedzinie mobilnej fotografii od czasu premiery jej pierwszego smartfona, który na polskim rynku pojawił się cztery lata temu. Najnowsza generacja Reno10 wyróżnia się teleobiektywem portretowym – obecnie jedynym takim dostępnym w tej półce cenowej.

 Nowy poziom wyraźnych portretów      

Inżynierowie OPPO, projektując serię Reno10 5G, chcieli dostarczyć użytkownikom narzędzie, które posłuży do wykonywania naturalnych oraz wyraźnych portretów w różnych sytuacjach i warunkach. Dlatego wyposażyli najnowszą serię Reno w zestaw obiektywów portretowych (Ultra-Clear Portrait Camera), który obsługuje pierwszy w branży, w tej półce cenowej, 32-megapikselowy teleobiektyw portretowy z matrycą Sony IMX709 RGBW.

Seria OPPO Reno10 5G
OPPO Reno10 5G

Dzięki 2-krotnemu zoomowi optycznemu, teleobiektyw może być używany do robienia zdjęć w wysokiej rozdzielczości przy użyciu ogniskowej 47mm, rejestrując tym samym naturalne i bardzo realistyczne kadry. Producent zastosował w obiektywie technologię powlekania obrotowego (BG spin-coating), która pozwoliła uzyskać powłokę pochłaniającą światło podczerwone, redukującą odblaski świetlne i poprawiającą czystość obrazu. Dodatkowo matryca Sony IMX709 RGBW jest w stanie zebrać więcej informacji o oświetleniu, umożliwiając użytkownikom robienie jasnych i ostrych zdjęć portretowych nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Ponadto nowy, automatyczny system – Portrait Expert Engine, zastosowany w serii Reno10, optymalizuje cały proces wykonywania portretów w kluczowych aspektach, takich jak: rozpoznawanie i segmentacja obiektów, zachowanie odcieni skóry i ostrość obrazu przy użyciu algorytmów AI OPPO (ang. OPPO’s AI super resolution algorithms) i innych zaawansowanych technik przetwarzania obrazu. Dzięki tym optymalizacjom, robiąc zdjęcia portretowe, możemy w prosty sposób ustawić stopnień rozmycia tła. Wystarczy, że na ekranie smartfona wybierzemy wartość przysłony i tym samym, w czasie rzeczywistym, dostosujemy zdjęcie do swoich preferencji.

Zaplecze fotograficzne serii Reno10 5G

Aparat Reno10 Pro 5G ma potrójny zestaw obiektywów, na który składa się: główny 50 MP z flagową matrycą Sony IMX890, wspomniany wcześniej teleobiektyw portretowy 32MP IMX709 i ultraszerokokątny 112° 8MP. Dzięki OIS i All Pixel Omni-Direction PDAF, główny obiektyw oferuje lepszą stabilność i koryguje niewielkie drgania. Z przodu urządzenia umieszczono aparat do selfie 32MP z matrycą IMX709. Co oznacza, że każda matryca w Reno10 Pro 5G została stworzona we współpracy z firmą Sony.

Z kolei model Reno10 5G również został wyposażony w teleobiektyw portretowy 32 MP IMX709 oraz ultraszerokokątny aparat 112° 8MP, natomiast główny obiektyw to duża 1/2″ matryca 64MP. Przedni aparat do selfie ma 32 MP.

Design serii OPPO Reno10 5G

Smukły i elegancki design jest  wizytówką serii Reno. Natomiast najnowszą generację Reno10 5G, charakteryzuje jeszcze lżejsza i cieńsza konstrukcja, co udało się osiągnąć dzięki zakrzywionej obudowie 3D (ang. 3D curved design). Reno10 Pro 5G waży dokładnie 185 g[3], a jego grubość to 7,89 mm[4]. Z kolei waga Reno10 5G wynosi również 185 g, a jego grubość to 7,99 mm.

Oba modele są dostępne w kolorze gwiezdnym szarym (Silvery Gray) wykonanym w technologii OPPO Glow, dzięki czemu na matowym wykończeniu nie dostrzeżemy odcisków palców. Ponadto Reno10 Pro 5G będzie można kupić w wariancie fioletowym (Glossy Purple), natomiast Reno10 5G niebieskim (Ice Blue).

Jedną z rzeczy, która nie umknie uwadze, trzymając w dłoni wariant niebieski lub fioletowy, jest dwukolorowy design tylnego modułu aparatu. Ten efekt inżynierom OPPO udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu specjalnej techniki łączenia. Główny obiektyw i lampa błyskowa zostały umieszczone za metalowym materiałem o kształcie płyty CD, podczas gdy teleobiektyw i ultraszerokokątny obiektyw znajdują się poniżej, za czarnym szkłem. Wokół głównego obiektywu zastosowano teksturę przypominającą wiązkę lasera, która rozprasza światło i skupia uwagę na głównym obiektywie. Użycie kontrastujących kolorów i rożnych materiałów dodaje debiutującym telefonom OPPO eleganckiego sznytu.

 

Z przodu obu modeli znajdziemy zakrzywiony ekran 3D o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Dzięki minimalistycznym ramkom, po lewej i prawej stronie, o grubości 1,57 mm oraz wąskiej, dolnej ramce o grubości 2,32 mm, smartfony mogą pochwalić się wysokim współczynnikiem stosunku wielkości ekranu do obudowy wynoszącym aż 93%. Duży ekran o przekątnej 6,7 cala może wyświetlać ponad miliard kolorów.

 

Płynne działanie, szybkie ładowanie i dużo pamięci

Technologia SUPERVOOC oraz OPPO Battery Health Engine dostępne w serii Reno10 zapewniają szybsze ładowanie i dłuższą żywotność baterii. Wraz z wydajnym procesorem, dużą ilością pamięci, ulepszonym systemem chłodzenia (Ultra-conductive Cooling System) i najnowszym systemem ColorOS 13.1, debiutująca seria zapewnia wysoką wydajność oraz płynność działania przez okres do czterech lat.

Zaczynając od kwestii szybkiego ładowania, smartfon OPPO Reno10 Pro 5G został wyposażony w technologię szybkiego ładowania SUPERVOOC o mocy 80W, która umożliwia naładowanie telefonu od 0 do 100% w czasie 28 minut, a od 0 do 50% w czasie 10 minut. W przypadku Reno10 5G do pełna naładujemy go w 47 minut, dzięki  szybkiemu ładowaniu SUPERVOOC o mocy 67W[5]. Dodatkowo, system Battery Health Engine zapewni wysoką żywotność baterii smartfonów aż do 1600 cykli ładowania i rozładowywania, co oznacza ponad 4 lata codziennego ładowania smartfona[6].

Sercem Reno10 Pro 5G jest Snapdragon 778G 5G, a OPPO Reno10 5G MediaTek Dimensity 7050. Obydwa układy zapewniają szybką pracę telefonów przy jednoczesnym zbilansowaniu zużycia energii. Dodatkowo modele wyposażone zostały w ulepszony system chłodzenia – Ultra-conductive Cooling System, dzięki czemu można cieszyć się z korzystania aplikacji generujących duże obciążenia dla telefonu bez utraty wydajności czy komfortu użytkowania. Co więcej, na pokładzie serii Reno10 5G znajdziemy Dynamic Computing Engine. Dzięki zastosowaniu autorskiego rozwiązania, czas uruchamiania aplikacji jest teraz szybszy, a w OPPO Reno10 Pro 5G w tle może działać jednocześnie ponad 40 aplikacji[7].

W Polsce model OPPO Reno10 Pro 5G będzie dostępny w konfiguracji 12GB RAM i 256GB pamięci na dane, natomiast OPPO Reno10 5G w konfiguracji 8GB + 256GB + microSD do 2TB. W obydwu telefonach istnieje możliwość zwiększenia pamięci RAM o maksymalnie 12GB, dzięki technologii rozszerzenia pamięci RAM[8].

Seria Reno10 5G to również cztery lata płynnego działania. Model OPPO Reno10 Pro 5G otrzymał najwyższą ocenę A w tej kategorii, co zostało potwierdzone certyfikatem TÜV SÜD 48-Month Fluency.

Wygoda obsługi w nowym ColorOS 13.1

Seria Reno10 5G trafiła na polski rynek wyposażona w najnowszą odsłonę ColorOS 13.1. Autorski system ma szereg funkcji ułatwiających codzienne korzystanie z premierowych sprzętów. Dzięki funkcji Multi-Screen Connect 2.0 podłączymy smartfon do komputera, co pozwoli nam na jednoczesne działanie na obu urządzeniach. Możemy otwierać, edytować, kopiować, wklejać pliki na telefonie za pomocą komputera lub przesyłać pliki, takie jak obrazy, muzyka, filmy między obydwoma urządzeniami.

Dodatkowo, w czasie rzeczywistym wyświetlane są powiadomienia z telefonu na komputerze, a funkcje aparatu i zrzutu ekranu mogą działać  w tym samym momencie na sparowanych sprzętach. Na podłączonym komputerze mogą być uruchomione równocześnie dwie aplikacje z telefonu, co sprawia, że korzystanie z dwóch urządzeń staje się proste i komfortowe.

 

Multi-Screen Connect 2.0 z wykorzystaniem ekosystemu OPPO

 

Obecność funkcji Smart AOD (Always On Display) pozwala  sterować aplikacją Spotify bez konieczności odblokowywania telefonu. Natomiast dzięki Auto Pixelate jednym kliknięciem zamażemy nazwę konwersacji oraz pseudonim czy zdjęcie osoby, z którą rozmawiamy.

Dostępność premierowych urządzeń w Polsce

Seria Reno10 5G

Oba modele będą dostępne w sprzedaży w partnerskich sieciach detalicznych OPPO od 19 lipca 2023 roku w cenie: 2999 zł za OPPO Reno10 Pro 5G oraz 2499 zł za OPPO Reno10 5G oraz u wszystkich operatorów komórkowych.

OPPO przygotowało specjalne premierowe okazje z racji pojawienia się w Polsce nowych produktów. Od 19 lipca do 7 sierpnia, kupując smartfon z serii Reno10 5G klienci otrzymają słuchawki OPPO Enco Air3 Pro w zestawie. Są to pierwsze na świecie słuchawki wykonane w technologii Bamboo Fiber Diaphragm oferującej membranę z włókna bambusowego. Więcej o nich można przeczytać tutaj.

Ponadto klienci otrzymają 3-letnią gwarancję smartfona, roczną ochronę ekranu oraz przez 3 miesiące będą mogli za darmo korzystać z YouTube Premium (oferta dla nowych użytkowników do wykorzystania do 31.08.2024r.).

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl