Przed uruchomieniem odkurzacza należy wyjąć go ze stacji ładującej. Ustawić szczotkę na podłodze, przytrzymać ją lekko stopą i odchylić urządzenie do tyłu (przy napełnionym zbiorniku wodą nie przekraczać kąta nachylenia 140 stopni, aby woda nie wyciekła). Do uruchomienia/ wyłączenia urządzenia służy przycisk zasilania umieszczony w przedniej części uchwytu, który przytrzymujemy przez około 3 sekundy.
Podczas sprzątania możemy nacisnąć przycisk trybu, aby zmienić tryb automatyczny na standardowy bądź dużej mocy – zależnie od potrzeby. Informacja o używanym trybie pojawia się na wspomnianym wcześniej wyświetlaczu. Przycisk ten umieszczony jest pod przyciskiem zasilania. Uchwyt posiada jeszcze jeden przycisk pod przyciskiem trybu – do czyszczenia automatycznego. Funkcja ta służy do oczyszczenia urządzenia po zakończonym sprzątaniu.

W ten sposób do obsługi wszystkich funkcji urządzenia służą trzy przyciski umieszczone w dostępnym, podręcznym miejscu – na uchwycie.
Sprzątanie na mokro. Służą do tego dwa zbiorniki na wodę zamontowane w korpusie urządzenia. Są one łatwe w zamontowaniu i demontażu. W tym celu każdy ze zbiorników posiada przycisk, po którego naciśnięciu zbiornik łatwo wyciąga się z gniazda. Zamontowanie jest równie proste, a dźwięk kliknięcia sygnalizuje zablokowanie pojemnika w odpowiednim położeniu. Do pojemnika górnego wlewamy wodę czystą z dodatkiem środka myjącego. Zbiornik instalujemy w korpusie.

Pojemnik dolny służy do zbierania wody brudnej po myciu podłóg. Woda z pojemnika górnego dostarczana jest do rolki mopującej i podczas pracy urządzenia zaraz jest zasysana do pojemnika dolnego przeznaczonego na wodę odpływową i podłoga pozostaje czysta i sucha. Informacje (jak już wspomniałam wcześniej) dotyczące braku wody czystej lub zapełnienia zbiornika wody brudnej pojawiają się na ekranie wyświetlacza. Nie wolno używać urządzenia do zanieczyszczeń zawierających
Po zakończonej pracy należy przeprowadzić czyszczenie automatyczne (dolny – trzeci- przycisk na uchwycie). Przed lub po czyszczeniu automatycznym opróżniamy zbiornik z brudną wodą. W tym celu wyciągamy zbiornik, zdejmujemy pokrywę, wyjmujemy seperator zanieczyszczeń wyrzucając nagromadzone śmieci.
Zbiornik i jego elementy, w tym także filtr HEPA znajdujący się w górnej części zbiornika wody odpływowej, należy umyć pod bieżącą wodą, filtr osuszyć. Do czyszczenia elementów zbiornika posłuży nam szczotka znajdująca się w zestawie, dzięki której nie brudzimy rąk. Wszystkie części ponownie składamy i montujemy w urządzeniu.

Jeśli zbiornik zapełni się wcześniej, wtedy spowoduje to zatrzymanie się urządzenia, wyświetli się komunikat na ekranie oraz usłyszymy monit głosowy (niestety urządzenie nie posiada języka polskiego). Wtedy postępujemy analogicznie jak po zakończeniu pracy. Jeśli jest taka potrzeba czyścimy także szczotkę rolkową.
Wyjmujemy ją naciskając przycisk na lewym panelu urządzenia. Usuwamy włosy i inne zanieczyszczenia z głowicy rolki przy pomocy wspomnianej już wcześniej szczotki. Szczotka ta posiada z drugiego końca haczykowate zakończenie pomocne w tej czynności. Szczotkę rolkową myjemy pod wodą, czyścimy kanał spryskiwacza i dyszę ssącą szczoteczką i wilgotną ścierką.

Suszenie szczotki rolkowej – tryb ten jest domyślnie włączony podczas ładowania, umieszczając urządzenie w stacji ładowania suszenie odbywa się przez około dwie godziny. Dla równomiernego suszenia rolka obracana jest co trzy minuty. Do wyłączenia/ włączenia suszenia rolki używamy przycisku trybu.
Oprócz komunikatów na ekranie wyświetlacza są monity głosowe. Urządzenie posiada tylko cztery wersje językowe: angielski, francuski, niemiecki i włoski. Zmianę wersji językowej można dokonać podczas ładowania baterii przytrzymując przycisk trybu przez trzy sekundy. Dalej tym samym przyciskiem przyciskamy krótko do przełączenia kolejnej wersji językowej. Zatwierdzamy wybrany język przytrzymując przycisk trybu przez kolejne trzy sekundy.
Recenzja Ezviz DP2C – kamera, wizjer i dzwonek do drzwi
Brak języka polskiego nie stanowi utrudnienia w użytkowaniu sprzętu, ponieważ komunikaty wyświetlacza są wystarczające. Miło byłoby jednak usłyszeć komunikaty w rodzimym języku. Producent planując sprzedaż swojego produktu na różnych rynkach powinien zadbać o bogatszy zestaw językowy.
Instrukcja obsługi jest w wielu wersjach językowych, w tym język polski. Zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące obsługi i konserwacji urządzenia, bezpieczeństwa użytkowania oraz występujących problemów i ich rozwiązanie. Jest krótka i rzeczowa, dobrze zilustrowana, przez co znacznie ułatwia obsługę odkurzacza.

