Już w każdym urzędzie skarbowym w Polsce można płacić kartą

PolCard from Fiserv dostarczył ponad 1800 terminali płatniczych do Krajowej Administracji Skarbowej

 

Już w każdym urzędzie skarbowym w Polsce można płacić kartą. Kompleksową obsługę płatności bezgotówkowych oraz dostawę potrzebnych urządzeń zapewnia Fiserv Polska S.A., działający pod marką PolCard from Fiserv. Krajowa Administracja Skarbowa otrzymała łącznie ponad 1800 terminali, a jej pracownicy przeszli odpowiednie szkolenia.

 

PolCard from Fiserv dostarczył ponad 1800 terminali płatniczych do organów podatkowych w całym kraju. Do niedawna przyjmowano tam tylko gotówkę. Teraz każdy urząd skarbowy posiada odpowiednie urządzenia, a przeszkoleni pracownicy mogą już akceptować płatności kartami Visa, Mastercard, Diners Club, zarówno fizycznymi jak i cyfrowymi przechowywanymi w mobilnym portfelu.

 

Popularność transakcji bezgotówkowych stale rośnie. Jak wynika z badania przeprowadzonego w lipcu 2022 roku na zlecenie PolCard from Fiserv, ponad 70 proc. Polaków regularnie płaci w ten sposób. Co ważne, 41 proc. ankietowanych robi to zawsze, kiedy jest to możliwe.

 

Polski resort finansów dostrzegł ten trend, dlatego udostępnił możliwość realizacji płatności bezgotówkowych. We wszystkich urzędach skarbowych w kraju za pośrednictwem terminali można uregulować podatek PIT, CIT, VAT, opłatę od sprzedaży alkoholu oraz od środków spożywczych, które przyjmowane są również przez organy egzekucyjne. Co istotne, żadna dodatkowa opłata od tej czynności nie jest pobierana.

 

Warto zaznaczyć, że największą zaletą regulowania należności w ten sposób jest wygoda i szybkość. Obecnie wystarczy przyłożyć telefon bądź zegarek do terminala płatniczego lub aplikacji, a odpowiednia kwota automatycznie zostanie pobrana z konta. Klienci oszczędzają czas, bo nie czekają w długich kolejkach na obsługę, a następnie na wydanie reszty.

 

Płatności bezgotówkowe coraz bardziej dostępne w sektorze publicznym

Obecnie coraz więcej miast stara się być bardziej „smart” i realizuje różnego rodzaju programy wdrażania nowoczesnych rozwiązań, m.in. płatniczych. Idea smart city jest to połączenie wielu technologii i urządzeń na różnych płaszczyznach, aby uczynić przestrzeń przyjazną dla mieszkańców a ich styl życia wygodniejszy. Zapotrzebowanie na nowe rozwiązania wciąż rośnie.

– Dowodem na wzrost trendu jest choćby fakt, że zainstalowaliśmy już ponad 6650 urządzeń w polskich instytucjach. Dzięki temu mieszkańcy mogą zapłacić bezgotówkowo w około 85 proc. polskich urzędów – komentuje Elżbieta Burliga, dyrektorka rozwoju biznesu w Fiserv Polska S.A.

PolCard from Fiserv od wielu lat wspiera przedsiębiorców, urzędy oraz miasta w kompleksowej obsłudze transakcji bezgotówkowych. Marka wdraża w sektorze publicznym rozwiązania takie jak parkometry, biletomaty, paliwomaty czy bramki dostępu w komunikacji miejskiej. PolCard from Fiserv umożliwia płatności w samoobsługowych automatach płatniczych, świadczących usługi 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Całokształt wdrażanych innowacji tworzy zintegrowane środowisko oparte na nowoczesnych technologiach.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl