Pierwsze wrażenia z drukarki 3D – Easythreed k7 3D – aby rozbudzić w dziecku wyobraźnię przestrzenną. Na dzień dzisiejszy mogę śmiało powiedzieć, że jest to naprawdę proste urządzenie w obsłudze i może dostarczyć wiele frajdy podczas wspólnej rodzinnej zabawy.
Test (1 strona) w ramach współpracy barterowej – jednakże przytoczone stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami testującego to urządzenie, producent nie miał wpływu na jej treść.
W ramach współpracy z marką – GearBerry w moje ręce nie tak dawno trafiło bardzo ciekawe urządzenie: Easythreed k7 3D Printer. Jest to drukarka 3D, która dedykowana jest dla dzieci. To idealny sposób, aby rozbudzić w dziecku chęć do majsterkowania, nowych technologii oraz rozwijania wyobraźni przestrzennej. Jesteście ciekawi jak sprawdza? Zapraszam na pierwsze wrażenia z drukowania.
Specyfikacja techniczna:
- Rozmiar maszyny: 17,5 x 23,5 x 27 cm / 6,9 x 9,3 x 10,6 cala
- Waga maszyny: 1 kg / 2,2 funta
- Rozmiar opakowania: 27 x 10 x 31 cm / 10,6 x 3,9 x 12,2 cala
- Waga opakowania: 1,6 kg / 3,5 funta
- Sercem jest 32-biotowa płyta główna z kontrolerem TMC2209, dzięki czemu oferuje ulepszoną kontrolę napięcia czy lepsze przeciwdziałanie zakłóceniom
- Czas potrzebny do rozpoczęcia pracy (do uzyskania właściwej temperatury) – ok. 3 minut
- Bezpieczeństwo: Silnik i dysza są osłonięte co chroni przed poparzeniami
- Technologia druku: FDM
- Liczba dysz: 1
- Średnica dyszy: 0,4 mm
- Grubość warstwy: 0,05-0,4 mm
- Materiały eksploatacyjne do drukowania: PLA
- Średnica materiałów eksploatacyjnych: 1,75 mm
- Precyzja druku: 0,1-0,2 mm
- Oprogramowanie do cięcia: Easyware K7, CURA, Simplify3D
- Rozmiar wydruku: 100*100*100mm
- Temperatura wytłaczarki: 180-230 ℃
- Prędkość drukowania: 10-40 mm / s
- Napięcie wejściowe: AC 100-240 V, 50/60 Hz
- Napięcie wyjściowe: DC 12 V, 5 A.
- Moc: 30 W.
- Platforma: Zdejmowana, można dokupić platformę podgrzewaną, należy ją ręcznie wypoziomować (nie ma automatycznego poziomowania)
- Łączność: Karta TFC/USB
- Format pliku: Wejście: STL / OBJ; Wyjście: GCODE
- Oprogramowanie Slice Easyware, CURA, SimplifyD
- Sterowanie: 1 przycisk
- Dodatkowe informacje:
- po przerwaniu drukowania np. – wyłączenie prądu, druk rozpoczyna się od początku, nie jest wznawiany
- modele 3d do druku znajdziemy na stronie: https://www.toy123d.com/en/
W opakowaniu znajdziemy następujące elementy:
- Drukarka
- Karta TF i czytnik kart
- Kabel USB
- Uchwyt Filamentu
- Zasilacz
- Śrubokręt
- Śruby do przykręcenia ramienia
- Wkład testowy: PLA 5M (kolor losowy)
- Na karcie pamięci znajdują się instrukcje, filmy, oprogramowanie oraz testowe modele do druku
Budowa i użytkowanie
Na drukarki 3D spoglądam już od jakiegoś czasu jednak wydawały mi się one stosunkowo trudne w użytkowaniu i bardzo duże. Owszem modele bardziej zaawansowane takie są, ale trafiłam na model, który nie dość, że jest niewielki, to jeszcze do tego jest dedykowany dla dzieci. Pomyślałam sobie… skoro dziecko ma ją obsłużyć, to czemu nie spróbować? W ramach współpracy z GearBerry w moje ręce nie tak dawno trafiła właśnie taka mini drukarka. Jest to model: Easythreed k7 3D Printer.
Po rozłożeniu zajmuje ona zaledwie przestrzeń o wymiarach: 17,5 x 23,5 x 27 cm (przestrzeń robocza to 10 x 10 x 10 cm). Dla porównania na zdjęciu z kotem 😊. Zatem spokojnie możemy postawić ją na biureczku czy komodzie. Nie jest też ciężka – 1kg to naprawdę niewiele. Co więcej jest mega prosta w złożeniu.
Wyjmujemy z pudełka podstawę, dokręcamy ramię (w opakowaniu znajdziemy 4 śrubki oraz śrubokręt), łączymy kable, zawieszamy wkład drukujący (jest to PLA o grubości 1,75 mm, dosyć tani materiał, który używa się również do długopisów 3D) i podłączamy do prądu.
Przy pierwszym uruchomieniu musimy jeszcze wypoziomować platformę. W przypadku tego modelu robimy to ręcznie, ale jest to bardzo prosty proces. Co więcej na dołączonej karcie pamięci znajdziemy wszelkie niezbędne pomoce – opisy, filmy, instrukcje. Są one w języku angielskim, ale myślę, że każdy powinien sobie z nimi poradzić. Filmy są bardzo dobrze przygotowane i mimo braku języka polskiego są dobrze zrozumiałe.
A instrukcje? Je możemy sobie wrzucić na translator i też bez problemu powinniśmy je zrozumieć. Producent zamieścił również dodatkowe filmy instruktażowe, które przedstawiają najczęstsze problemy z drukarką. Zatem i w przypadku jakiś problemów jest duża szansa, że poradzimy sobie z nią sami. Co więcej są również pokazane jak wyglądają części zamienne czy dodatkowe akcesoria, które możemy dokupić osobno (np. podgrzewana platforma).
Jak już wypoziomowaliśmy platformę, przepuściliśmy wkład przez dyszę drukującą, to możemy włożyć testowy model na kartę i rozpocząć drukowanie. Na karcie mamy 2 modele testowe (rakieta i kot w formacje GCODE) oraz znajdziemy również dodatkowe oprogramowanie, dzięki któremu będziemy mogli stworzyć kolejne własne modele. Możemy też pobrać gotowe modele ze strony producenta: https://www.toy123d.com/en/. Jest ich tam naprawdę sporo i na początek myślę, że wystarczą na długie godziny zabawy…. O tym jak stworzyć kolejne modele napiszę już w pełnej recenzji niedługo 😊.
Na dzień dzisiejszy mogę śmiało powiedzieć, że jest to naprawdę proste urządzenie w obsłudze i może dostarczyć wiele frajdy podczas wspólnej rodzinnej zabawy. Taki wydruk trwa z kilkadziesiąt minut (w zależności od złożoności może też kilka godzin), ale obserwowanie jak powstaje może również dostarczyć ciekawych wrażeń (rozwija wyobraźnię przestrzenną) 😊. Urządzenie jest zabezpieczone – silnik i dysza są osłonięte co chroni przed poparzeniami. Z drugiej jednak strony nadal jest to praca pod wysoką temperaturą i nie zostawiałabym urządzenia samego z dzieckiem.
Urządzenie do testów dostarczyła firma GearBerry (link afiliacyjny) dla przeprowadzenia testu dla Czytelników TECHNOSenior
Zapraszam Was również na wyprzedaż w związku z rozpoczęciem roku szkolnego, która trwa do 31.08 na stronie GearBerry (link affilacyjny).
8 darmowych upominków do rozdania o wartości do 1499 USD; Błyskawiczna wyprzedaż 50%, zaoszczędź do 249 USD; kto pierwszy ten lepszy; bezpłatna wysyłka i wolne od podatku z lokalnego magazynu; zdobądź laptopa już od 199 USD i drukarkę 3D już od 199 USD! Nie przegap!
Czas promocji: 15 sierpnia – 30 sierpnia
Promocyjne produkty znajdziesz TUTAJ (link afiliacyjny).
Zalety zakupu na gearberry.com: lokalny magazyn; Darmowa dostawa; 7 DNI ZWROTU I 30 DNI WYMIANY