AOC GAMING 16G3 – przenośny monitor IPS 144 Hz

AGON by AOC – przedstawia AOC GAMING 16G3. Jest to pierwszy przenośny monitor dla graczy w portfolio marki. Urządzenie wyposażono w port Micro HDMI oraz dwa złącza USB-C. Jego 15,6-calowy panel odświeża obraz z częstotliwością 144 Hz.

AOC GAMING 16G3
AOC GAMING 16G3

Nieskrępowane granie

AOC GAMING 16G3 oparto na 15,6-calowej matrycy IPS. Wyświetla ona obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 px (Full HD) przy odświeżaniu 144 Hz. Gamingowe możliwości sprzętu uzupełnia wsparcie dla Adaptive-Sync. Jest to technologia minimalizująca efekt rozrywania obrazu.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Recenzja Philips Momentum – monitor 4K HDR z technologią Ambiglow

AOC GAMING 16G3 daje użytkownikowi cztery możliwości w zakresie przesyłu sygnału obrazu oraz zasilania:

  • Obraz jest wyświetlany za pośrednictwem portu USB-C z wykorzystaniem protokołu DisplayPort Alt Mode. Urządzenie wysyłające sygnał obrazu jednocześnie zasila monitor tym samym przewodem.
  • Port USB-C jest używany do przesyłu obrazu, a zasilanie płynie przez drugie złącze USB-C.
  • Sygnał obrazu płynie przez port USB-C i podłączone do niego urządzenie jest ładowane. Zasilanie całego zestawu odbywa się przez drugi port USB-C.
  • Obraz jest wyświetlany przy pomocy portu Micro HDMI. Monitor jest zasilany przez złącze USB-C.

Podłączenie nowoczesnego laptopa za pośrednictwem pojedynczego przewodu USB-C będzie najwygodniejszym rozwiązaniem. Z kolei użytkownicy sprzętu bez tego gniazda będą mogli skorzystać z gniazda Micro HDMI. W takim scenariuszu należy użyć dołączonej w komplecie ładowarki sieciowej. Osoby poszukujące rozwiązania do grania w podróży mogą użyć do zasilania powerbanka.

Łatwość przenoszenia

Monitor waży niecałe 1,1 kg, a jego grubość to 11,5 mm. Powinien zmieścić się w torbie obok notebooka o podobnej przekątnej (15,6 cala). Zabezpieczenie ekranu w transporcie zapewni dodawany w zestawie miękki futerał.

Używanie wyświetlacza w podróży ułatwia zintegrowana w jego obudowie podstawka. Pozwala ona na ustawienie ekranu w trybie klasycznym bądź portretowym (pivot). Dodatkowym ułatwieniem jest system automatycznego obracania obrazu w zależności od położenia wyświetlacza.

AOC 16G3 może również sprawdzić się jako pomocniczy wyświetlacz stacjonarny. W jego obudowie znajdują się otwory do montażu na uchwycie w standardzie VESA 50×50. Monitor został wyposażony w dwa głośniki o mocy 1 W każdy.

 Cena i dostępność

AOC GAMING 16G3 wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w sugerowanej cenie detalicznej 1 446 PLN.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl