Mitgo – dla każdego, co ma odwagę marzyć o czymś większym

Firma Mitgo ogłosiła właśnie nowy program inwestycyjny – Publisher Investments, w którym można zyskać dofinansowanie nawet do 500 000 dolarów. Budżet programu to 20 mln dolarów, ale będzie on w miarę napływu nowych wniosków stale powiększany. Skierowany jest do projektów działających w sektorach FinTech, smart shopping, GIG Economy, Generative AI, HRtech, MarTech, influencer i no-ads. Mitgo deklaruje, że za pośrednictwem programu chce położyć szczególny nacisk na rozwój rynku polskiego.

Mitgo

Publisher Investments to innowacyjna, alternatywna usługa finansowa, która ma szansę zwiększyć możliwości inwestycyjne w naszym kraju. Program jest kierowany bardzo szeroko – wnioski o dofinansowanie mogą składać wydawcy będący zarówno osobami fizycznymi, jak i instytucjami. Kluczowe kryterium jest jedno: wnioskodawca musi posiadać własnych odbiorców lub mieć do nich dostęp poprzez pozyskiwanie ruchu (np. reklamy kontekstowe), którymi promuje towary lub usługi, a przy tym generuje działania sprzedażowe lub leadowe dla reklamodawców. Z programu mogą więc skorzystać  tacy wydawcy jak usługi cashback, rozszerzenia przeglądarek, platformy treści czy influencerzy.

Test EZVIZ EB8 4G 2K – niezawodna i mobilna ochrona 360⁰

Firma wymaga od wnioskodawców również generowania 50% przychodów z modeli opartych na wynikach oraz współpracy z firmami, zajmującymi się marketingiem afiliacyjnym, jak np. Mitgo, Admitad czy Takeads. W przypadku braku takiej współpracy, wnioskodawca musi zobowiązać się do dostarczenia statystyk, wykazujących gotowość do zarabiania w modelach opartych o wyniki.

Polska będzie kluczowym regionem dla programu Mitgo. Firma oczekuje, że co najmniej 10% wszystkich inwestycji dofinansuje właśnie polskie projekty.

Dla każdego polskiego wydawcy, który ma odwagę marzyć o czymś większym, Mitgo Publisher Investments jest wiatrem pod skrzydła. W obecnej sytuacji gospodarczej ograniczenia finansowe mogą hamować rozwój innowacji. Nasz fundusz stara się wypełnić te luki, zapewniając wydawcom zasoby potrzebne do rozwoju ich potencjału. Dzięki elastycznym opcjom finansowania dostosowanym do indywidualnych potrzeb, w połączeniu ze wsparciem naszych strategicznych menedżerów, nie tylko zapewniamy kapitał; wspieramy zrównoważony wzrost, zamieniając wyzwania finansowe w kamienie milowe do sukcesu − wyjaśnia Mateusz Łukianiuk, Country Manager Mitgo w Polsce.

Firma ma długą i udaną historię inwestowania, zawierającą już ponad 30 inwestycji, w tym projekty działające w Polsce, takie jak Fairsavings (zainwestowane ponad 500 tysięcy dolarów) i Letyshops (zainwestowane ponad 3 miliony dolarów).

Od czasu uruchomienia Publisher Investments w czerwcu, Mitgo otrzymało już ponad 100 aplikacji i aktywnie zaprasza polskich wydawców do składania propozycji projektów.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl