Smart rolety – jak pomagają regulować temperaturę wnętrz?

Przez ostatnie kilka lat można zauważyć znaczny wzrost temperatur latem. Upały powyżej 40°C stały się normą często – nie do zniesienia. Przez to w mieszkaniach i w domach jest duszno i bardzo gorąco, co nie sprzyja odpoczynkowi, nauce czy pracy. Zastanawiasz się, co może pomóc uporać się z temperaturami? Rozważ smart rolety. Dowiedz się, jak te urządzenia mogą wpłynąć na upały w domu.

Smart rolety

Jak działają smart rolety – poznaj nowoczesne rozwiązania i wybierz mądrze

Smart rolety (https://keemplesklep.pl/kategoria-produktu/rolety-smart/) to automatyczny system do zasłaniania okien. Ma wbudowany silnik, który jest połączony z nowoczesnym sterownikiem. Dzięki temu wystarczy jedno naciśnięcie guzika na pilocie, aby rolety same się podniosły lub rozwinęły – w zależności od potrzeb.

Tego typu urządzenia zapewniają przede wszystkim poczucie prywatności. Jednak mogą także pomóc w regulowaniu temperatury w pomieszczeniu w ciągu dnia! Smart rolety można zaprogramować tak, aby okna odsłaniały się lub zasłaniały się o określonych porach dnia. Dzięki temu, gdy np. będzie świecić mocne słońce, a temperatury na zewnątrz znacznie wzrosną, rolety same się zamkną. To sprawi, że pomieszczenie nie będzie się nagrzewać, a Ty wrócisz po całym dniu do przyjemnie schłodzonego domu. Z pewnością docenisz to zwłaszcza jeśli za zewnątrz temperatury będą sięgać nawet do 40°C.

Z kolei zimą  smart rolety mogą się automatycznie odsłaniać, gdy będzie świecić słońce. Tym samym pomieszczenia będą się naturalnie nagrzewać.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Dlaczego warto postawić na smart rolety?

Smart rolety ze sterownikiem rolet, np. od Keemple, można połączyć z systemem inteligentnego domu. To da możliwość:

  • odsłaniania i zasłaniania okien bez wstawania z łóżka, sprzed biurka czy z kanapy. Zatem zapewnisz sobie poczucie prywatności lub dostęp do dziennego światła bez nadmiernego wysiłku i marnowania czasu na ręczne zwijanie/rozwijanie rolet;
  • sterowania nie tylko za pośrednictwem pilota, ale także aplikacji mobilnej. Dzięki temu można odsłaniać i zasłaniać okna bez konieczności przebywania w domu, nawet jeśli np. będziesz na wakacjach. Da to wrażenie, że ktoś cały czas przebywa w domu i pozwoli np. odstraszyć potencjalnych złodziei.

Smart rolety znacznie ułatwią Ci zarządzanie domem. Usprawnią działania, które nie muszą wymagać Twojej osobistej ingerencji. Dzięki temu zaoszczędzisz te kilkanaście/kilkadziesiąt minut i spędzisz je na coś bardziej przyjemnego.

Smart rolety to rozwiązanie na miarę XXI wieku! Zdecyduj się na nie i poczuj różnicę nie tylko w komforcie, ale w także w temperaturze panującej w domu.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl