Laptop dla nauczyciela -jakie dodatkowe funkcje mogą być przydatne?

Wybór laptopa dla osoby wykonującej zawód nauczyciela powinien być jak najstaranniej przemyślany. Zanim więc podejmie się decyzję dotyczącą ewentualnego zakupu, warto byłoby dowiedzieć się, jakie kryteria trzeba brać pod uwagę. Należałoby zwrócić swoją uwagę na pewne funkcje, które osobom zatrudnionym w edukacji mogą okazać się wyjątkowo przydatne.

Laptop dla nauczyciela

Jaki powinien być laptop dla nauczyciela, na który można otrzymać bon?

Zdecydowana większość nauczycieli zdaje sobie już sprawę z faktu, iż po spełnieniu określonych warunków można uzyskać bon na kupno laptopa do 2500 złotych. Nie wszystkie osoby zatrudnione w edukacji wiedzą jednak, jaka powinna być specyfikacja takiego urządzenia. Warto zatem dowiedzieć się, co należy zrobić, aby bon dla nauczyciela otrzymać. Okazuje się, że laptop powinien spełniać minimalne wymagania techniczne. Co to jednak w praktyce oznacza? Otóż okazuje się, że urządzenie nie powinno być przestarzałe. W przeciwnym bowiem razie istnieje nikłe prawdopodobieństwo tego, że posłuży nauczycielowi dłużej niż rok. Ministerstwo Edukacji i Nauki określiło, iż urządzenie powinno posiadać minimum 8 GB pamięci RAM. Wymagany jest także przynajmniej ekran Full HD. Istotne jest również to, aby laptop posiadał przynajmniej 256 GB znajdującej się na dysku SSD. Nie wszyscy nauczyciele muszą sobie oczywiście zdawać sprawę z tego, po czym można poznać, że dane urządzenie spełnia określone kryteria. Warto zatem poprosić o pomoc kogoś doświadczonego w tej kwestii.

Jakie funkcje powinno spełniać urządzenie?

Wielu nauczycieli może zastanawiać się nad tym, jakie funkcje dodatkowe powinien posiadać ich laptop. Otóż okazuje się, że urządzenie to powinno być lekkie. Dzięki temu będzie bowiem o wiele bardziej mobilne. Trzeba bowiem mieć świadomość tego, że większość osób zatrudnionych w edukacji będzie musiało zabierać laptopa do pracy każdego dnia. Niesamowicie istotne jest także to, aby urządzenie było wyposażone w pojemną baterię. Dzięki temu będzie można korzystać z niego przez co najmniej kilka godzin bez konieczności podłączania laptopa do zasilania. Niezwykle ważne jest również i to, aby laptop był wytrzymały oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne. Z dużym prawdopodobieństwem będzie on bowiem wielokrotnie transportowany z miejsca na miejsce, zwłaszcza jeśli nauczyciel zatrudniony jest w kilku szkołach, a na dodatek pracuje z domu. Laptop przeznaczony dla osób zatrudnionych w edukacji musi również posiadać wbudowany mikrofon oraz kamerę. Umożliwi to między innymi prowadzenie zajęć zdalnych.

Co jeszcze warto mieć na uwadze wybierając laptop?

Przy wyborze laptopa, zdecydowana większość nauczycieli zwróci również swoją uwagę na kwestie finansowe. Należy jednak liczyć się z tym, że najważniejsza powinna być jakość. Niemniej jednak, trzeba brać pod uwagę fakt, iż bon można wykorzystać maksymalnie na kwotę 2500 złotych. Jeśli nauczyciel zdecyduje się na droższe urządzenie, będzie musiał liczyć się z koniecznością dopłaty. Wydaje się jednak, że w sklepach dostępnych jest wiele laptopów, które można kupić właśnie do 2500 złotych. Dobrym pomysłem może zatem okazać się przejrzenie kilku, a jeśli trzeba nawet kilkunastu różnych propozycji. Wówczas podjęcie decyzji będzie o wiele prostsze. W razie potrzeb warto byłoby skorzystać z pomocy osoby, która zna się na laptopach.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl