Test Samsung Galaxy Watch 42 mm – wersja gold, raczej kobieca?

Sam Smartwatch również wykonany jest z najdokładniejszą precyzją. Opisywane urządzenie jest wodoszczelne do 5 atmosfer i wykonane zgodnie z militarnym standardem MIL-STD-810G.

Wokół dotykowego wyświetlacza mamy do dyspozycji obrotowy ring/obrotowy pierścień za pomocą którego możemy poruszać się po menu urządzenia i tu przyznamy wspólnie iż jest to niewiarygodnie wygodne. Z prawej strony znajdziemy dwa chropowate i dobrze wyczuwalne przyciski – pierwszy górny odpowiada za powrót o jedną pozycję w tył, drugi dolny o powrót do głównego pulpitu/wejście do menu. Zabrakło fizycznego przycisku zatwierdzającego wybór co w połączeniu obrotowym pierścieniem pozwoliło by praktycznie całkowicie zrezygnować z dotykowej obsługi wyświetlacza. Po prawej stronie znalazł się również mikrofon. Głośnik został umieszczony po stronie lewej. Koperta wykonana jest z metalu natomiast spód/dół wykonany z plastiku. Znajdziemy tam zielone diody do monitorowania tętna, snu itp. Jak twierdzi użytkowniczka pasek jest elastyczny, giętki – po prostu wygodny i coś w tym musi być bo od momentu założenia smartwatcha po raz pierwszy, ściągany był praktycznie tylko w celu naładowania. Udało mi się porwać na jakiś czas opisywany smartwatch  i potwierdzam zdanie żony – działa szybko, sprawnie, nie zacina się, ma wszystko to czego potrzeba. To wszystko za sprawą dwurdzeniowego procesora Exynos 9910 o taktowaniu 1,15GHz, 768 MB Ramu oraz systemu Tizen 4.0. Na pokładzie znajdziemy również Bluetooth 4.2, WiFi 802.11 b/g/n 2.4 GHz. GPS / Glonass oraz NFC. Niestety na tą chwilę nie zapłacimy zbliżeniowo za pośrednictwem smartwatcha ale myślę że niebawem się to zmieni gdyż konkurencja taką możliwość umożliwia. Dotykowy wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 1,2 cala i rozdzielczości 360×360 pikseli działa precyzyjnie nawet przy zamoczeniu. Kontrast jest rewelacyjny tak jak poziom jasności – nie ma problemów z obsługą nawet w słoneczny dzień.

Możliwości urządzenia są dość spore. Poza oczywiście wskazywaniem aktualnej godziny, łącznie z pogodą, stanem naładowania baterii (mamy sporo tarcz do wyboru), wyświetlania przychodzących komunikatów(wysyłania prostych wiadomości) czy odbierania/wykonywania połączeń, mamy możliwość monitorowania jakości naszego snu, liczenia kroków, mierzenia poziomu stresu i pulsu w trybie ciągłym, okresowym bądź jednostkowym co w połączeniu w dość dobrze rozbudowaną bazą dostępnych opcji sportowych staje się nie tylko praktycznym gadżetem ale swojego rodzaju indywidualnym trenerem. Smartwatch posiada bazę 39 rodzajów treningów, począwszy od najbardziej popularnych takich jak chodzenie, bieganie, jazda na rowerze; kończąc na bazie 21 ćwiczeń wykonywanych na siłowni / w domu takich jak na przykład brzuszki, pompki, przysiady czy joga. Wszystko działa w  poprawnie poza niezbyt dokładnym GPS który ma zbyt rzadkie pobieranie danych o aktualnej lokalizacji, co niejednokrotnie może skutkować małym przekłamaniem na mapkach w postaci lekkiego ścinania zakrętów. Niemniej jednak nie zdarzyło się by miał problem z połączeniem bądź zrywał sygnał.

Samsung Galaxy Watch 42 mm

Urządzenie posiada 4GB pamięci na którą możemy wrzucić ulubioną muzykę i po sparowaniu ze słuchawkami Bluetooth wybrać się na rower bądź pobiegać bez konieczności zabierania smartfona.

Smartwatch daje możliwość wykonywania i odbierania połączeń i rozmowę za sprawą głośnika i mikrofonu. Przeprowadzone rozmowy były czyste, bez zniekształceń i szumów – oby dwie strony nie narzekały na jakość połączeń.

By w pełni wykorzystać możliwości urządzenia dobrze jest ściągnąć darmową aplikację Galaxy Wearable. Dzięki niej mamy szybki podgląd do wyników treningów, liczby kroków, poziomu naładowania baterii czy ustawień smartwatcha i przychodzących powiadomień.

Istnieje możliwość zainstalowania dodatkowych aplikacji i widżetów na smartwatcha co rozszerza możliwości i dostosowuje urządzenie do preferencji użytkownika. Póki co sklep z aplikacjami nie powala mnogością aplikacji niemniej jednak są tam najpotrzebniejsze rzeczy i każdy znajdzie cos dla siebie.

Smartwatch wybudza się poprzez podniesienie nadgarstka w kierunku twarzy czy wciśnięciu klawiszy. Można ustawić tzw. Always on display gdzie cały czas wyświetlana jest tarcza lecz nie jest ona podświetlona, a po uniesieniu nadgarstka następuje wybudzenie i podświetlenie. Ta opcja jednak znacząco skraca czas pracy. Przeszło jeden dzień to max co można osiągnąć przy niezbyt sporej ilości przychodzących powiadomień.

Samsung Galaxy Watch 42 mm

Standardowe używanie bez wyłączonej opcji Always on display skutkuje rozładowaniem po przeszło 3 dniach. W praktyce w czasie użytkowania raz zegarek wytrzymywał 1,5 dnia, raz 2,5 a raz 4 dni. Wszystko zależy od częstotliwości wybudzania, ustawionej jasności wyświetlacza, ilości wykonywanych rozmów czy otrzymywanych komunikatów. Można uśrednić iż spokojnie smartwatch wytrzyma dwa pełne dni swobodnego korzystania. Ładowanie odbywa się za pośrednictwem dedykowanej indukcyjnej stacji i trwa około 2 godzin w zależności od tego z jakim poziomem naładowania odkładamy na stację smartwatcha.

5 komentarzy do “Test Samsung Galaxy Watch 42 mm – wersja gold, raczej kobieca?

 • Pingback: Kobieto - nie ma być perfekcyjnie, ma być po Twojemu - TECHNOSenior

 • 29 grudnia 2018 o 23:10
  Permalink

  Jest super. Mam taki i dla bezpieczeństwa założyłam szkiełko ochronne na wyświetlacz. W rzeczywistości wyglada o wiele lepiej niżeli na zdjęciach. Ma mnóstwo funkcji których i tak w pełni nie wykorzystam. Fakt – cena mogla by być nieco niższa.

  Odpowiedz
 • 29 grudnia 2018 o 21:15
  Permalink

  Szkoda że mój men tego wcześniej nie czytał. Miałabym prezent na gwiazdkę ;). Fajny test

  Odpowiedz
 • 29 grudnia 2018 o 14:56
  Permalink

  Jestes użytkownikiem tego konkretnie modelu? Czy to sa spostrzeżenia odnośnie innego modelu Samsunga? Bo to urzadzenie jest od niedawna na naszym rynku.

  Odpowiedz
 • 29 grudnia 2018 o 14:03
  Permalink

  Odnośnie tego gadżetu jestem krytyczny z kilku powodów
  Po 1 farba na kopercie kole obrotowym się sciera co po użytkowaniu dluszym niż 6miesiecy nie wygląda już dobrze
  Bateria no cóż póki nowe urządzenie to jakoś działa nawet I 40godzin Ale tylko jeśli załączamy oszczędzanie
  Po kilku miesiącach mozemy liczyć na 24godziny
  Funkcje też pozostawiają wiele do życzenia
  Mimo dużej pamięci jak na takie urządzenie potrafi się „zawiesić I zrestartowac”
  Nawigacja dziala jakoś nie jest precyzyjna ani dokladna
  Zgadzam się że paski są wykonane dobrze
  Ale co do jakości szkła na wyświetlaczu można mieć dużo objekcji

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: