Test Fitbit Charge 3 – opaska dla osobistego monitoringu zdrowia

Urządzenie pozwala nam na ustalenie sobie celu aktywności, udzielając nam jednocześnie wskazówek, pomagających je osiągnąć. Technologia FitBit SmartTrack automatycznie rozpoznaje i monitoruje rozmaite rodzaje ćwiczeń, które wykonujemy, a my możemy skoncentrować się na swoich treningach bez konieczności wciskania żadnych guzików. Aby pomóc nam włączyć więcej ruchu w plan dnia, Fitbit wysyła nam wibracyjne przypomnienia o aktywności. Mają nas one zachęcać do działania i osiągania pomniejszych celów w postaci określonej liczby kroków podczas każdej godziny. Technologia monitorowania tętna zapewnia efektywny i dokładny, osobisty pomiar tętna w czasie rzeczywistym, za pomocą samouczącego się algorytmu i innowacyjnych czujników. Opaska zaalarmuje nas, kiedy puls przekroczy określony poziom. Po ciężkim dniu pracy, opaska działa dalej, także podczas snu. Urządzenie pomoże określić długość snu, czas jaki zajęło zaśnięcie oraz zarejestruje przebudzenia i fazy snu – płytką, głęboką i REM. Zaletą urządzenia jest jego design oraz lekka waga, co zapewnia pełen komfort podczas wykonywania różnego rodzaju sportów.

 

Charge 3 to kolejna odsłona najlepiej sprzedającej się linii Charge. Na pierwszy rzut oka urządzenie bardzo przypomina swojego poprzednika. Opaska wyróżnia się minimalistycznym stylem i funkcjonalną prostotą. Możemy ją nosić jako bransoletkę, jest elegancka i zgrabna.

 

Wodoodporny design, duży, dotykowy wyświetlacz, zaawansowane funkcje w zakresie zdrowia i aktywności. Intuicyjny i przyjazny dla użytkownika wyświetlacz LED umożliwia wyświetlanie informacji, po naciśnięciu przycisku, lub dotknięciu w ekran. Wielokrotne przesuwanie po ekranie dotykowym umożliwia przełączanie między różnymi funkcjami.

 

Opaska Fitbit Charge 3 jest dostępna w wielu wersjach. Prócz odcienia tarczy możemy dopasować do siebie również pasek. Do wyboru mamy klasyczne, materiałowe, skórzane lub sportowe.

Opaskę możemy w bardzo prosty sposób dopasować do wielkości naszego nadgarstka. W pudełku, oprócz samej opaski, znajdziemy też zamienny pasek w mniejszym rozmiarze. Nie zabrakło, rzecz jasna, dedykowanej ładowarki, z charakterystycznym klipsem, obejmującym urządzenie. Ładowanie smartbanda trwa około 2 h. Producent obiecuje, że w pełni naładowana bateria oferuje żywotność do 7 dni. Po ponad dwóch tygodniach użytkowania stwierdzam, że dane producenta są jak najbardziej prawdziwe.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: