Test Fitbit Charge 3 – opaska dla osobistego monitoringu zdrowia

Aby przeprowadzić konfigurację opaski Charge 3 i zapewnić synchronizację danych na temat aktywności, musimy pobrać i zainstalować oprogramowanie Fitbit – niestety brak polskiego języka. Instalacja i konfiguracja trwa zaledwie kilka minut. Ustawienia możemy zmienić w dowolnym momencie –  obsługa przez dotykowy ekran jest intuicyjna. Komunikacja smartfonu z opaską smartband jest dziecinnie prosta. Połączenie przez Bluetooth, pozwala wykorzystywać GPS do dokładnego mierzenia przebytej odległości.

 

Naszą aktywność monitorowaną przez Charge 3, możemy też śledzić na stronie internetowej. Po skonfigurowaniu otrzymamy spersonalizowane porady, a także odpowiednią interpretację dziennej naszej aktywności i sesji treningowych. Dowiemy się tam np. ile godzin dziennie siedzimy, jak długo chodziliśmy/biegaliśmy, czy staliśmy w miejscu a także jak długo odpoczywaliśmy. Te informacje naprawdę mogą nas zaskoczyć.

Podsumowanie

Monitor aktywności Fitbit Charge 3 to rozwiązanie dla każdego, kto chciałby w sposób ciągły monitorować swoja aktywność oraz otrzymywać wskazówki, pomagające osiągnąć założony cel. Zaprojektowano ją specjalnie z myślą o ludziach zainteresowanych ruchem oraz zmianą swojego stylu życia na zdrowszy. Można ją wykorzystać podczas treningów, do pomiaru dystansu i spalania kalorii, czy podczas drzemki. Gadżet oferuje szereg unikalnych funkcji, co czyni z niej inteligentnego, stylowego i wszechstronnego towarzysza każdego dnia. Bez zarzutu działają systemy monitorowania. Na pochwałę zasługuje również funkcja ustalania celów treningowych i motywacji ze strony urządzenia. Zaletą urządzenia jest jego design oraz lekka waga, co zapewnia pełen komfort podczas wykonywania różnego rodzaju sportów. Wygodny, wodoodporny pasek dobrze przylega do nadgarstka. Nie szczypie skóry i nie zahacza o ubranie podczas ćwiczeń. Na minus, brak spolszczenia, zarówno opisów na opasce, jak i aplikacji. Fitbit Charge 3 jest dostępny w Polsce w cenie 649 PLN. Wersja specjalna umożliwiająca płatności opaską kosztuje 748 PLN. Dla osób lubiących tego typu gadżety rzecz godna polecenia.

Wasz TECHNOSenior

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: