Test Honor View20 – dla kogo telefon z aparatem 48 MP

Design Honor View20 zachwyca kunsztem i jakością wykonania. Jest to pierwszy smartfon, w którym zastosowano nanolitografię do uzyskania nanotekstury skrzących się gradientowymi barwami plecków z charakterystycznym efektem V. Bryła smartfona z obudową z efektem głębi 3D i eleganckimi zaokrągleniami ma zaledwie 8,1 mm grubości i stanowi doskonałe połączenie metalu i szkła. W Polsce możemy dostać telefon w 2 niesamowitych kolorach: czerwony i niebieski. Przyznacie, że taki wygląd plecków wygląda wręcz bajecznie. Jedyne co może doprowadzić do szału, to fakt, że na takiej obudowie widać odciski palca i bardzo szybko telefon ląduje w futerale. Również tutaj producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i od razu dołączył do telefonu silikonowe plecki dzięki, którym telefon nadal nie traci swojego uroku i przyciąga wzrok.

 

Model ten wyposażony jest w ekran prawie bez ramek (~ 91,5 % screen-to-body ratio) – tym zastosowano specjalne rozwiązanie pozwalające na umieszczenia aparatu w ekranie w uzyskanym w procesie litografii otworze o średnicy 4,5 mm. Na pierwszy rzut oka dziurka taka może wydawać się mało ergonomiczna, jednakże przy codziennym użytkowaniu kompletnie przestaje ona przeszkadzać. Czy taka czarka kropka się podoba czy nie, to już oczywiście kwestia gustu. Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, aby górną część ekranu zakryć czarnym paskiem. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że pomimo włączenia czarnego paska, to nie tracimy na powierzchni użytkowej ekranu. Nadal ikonki informacyjne będą na swoim miejscu.

 

Smartfon został wyposażony w czytnik linii papilarnych umiejscowiony na pleckach. Samo umiejscowienie jest bardzo wygodne, a i do działania nie można się przyczepić. Odblokowanie ekranu działa szybko i bez żadnych problemów. Dlaczego tutaj nie znajdziemy rozwiązania z czytnikiem w ekranie? A mianowicie dlatego, że telefon nie został wyposażony w ekran AMOLED, a szkoda.

 

Telefon został pozbawiony standardowego przycisku z touchpadem, podobnie jak już znajdziemy w wielu telefonach od konkurencji.  I podobnie jak w konkurencyjnych modelach możemy włączyć obsługę gestami, które wręcz uzależniają i znacząco polepszają komfort użytkowania telefonu. Oprócz gestów możemy też włączyć standardową dolną belkę z przyciskami czy wiszący przycisk. Każdy bez problemu znajdzie swoją ulubioną konfigurację nawigacji.

 

Screenshot 20190304 234444 Com.android.settings Technosenior

Honor View20 przy wymiarach 75,4 x 156,9 x 8,1 mm waży zaledwie 180 g. Producent zaprojektował i wykonał swój smartfon doskonale. Wszystko jest świetnie spasowane, nie usłyszymy żadnych trzasków. Wszystko jest w tym urządzeniu tak solidne, jak być powinno i w tym miejscu, gdzie tego oczekujemy, biorąc go do ręki po raz pierwszy.

Clipboard02 1 Technosenior

Honor View20 wyposażono w 6,4-calowy ekran IPS o rozdzielczości 2310 × 1080 pikseli. Ubolewam tutaj, że nie jest to AMOLED (zapewne miało to wpływ na cenę). Również gęstość pikseli nie jest na najwyższym poziomie – 398 PPI. Dzięki bardzo wąskiemu obramowaniu i nowemu umiejscowieniu aparatu (o czym wspominałam już wcześniej), to proporcja ekranu do obudowy wypada na bardzo wysokim poziomie 91,5 % %, a to przekłada się oczywiście na bardzo dużą powierzchnię wyświetlania. Warto dodać, że choć ekran do małych nie należy, bez problemu obsłużymy go jedną ręką.

Img 20190225 185023 Technosenior
Honor View20

Co więcej szkło zastosowane do budowy ekranu, to nie jest najprawdopodobniej Gorilla Glass. Dodam jeszcze, że telefon w opakowaniu został zabezpieczony dodatkową folią, która możemy bez problemu zdjąć.

 

Sam ekran w telefonie jest czytelny, krawędzie czcionek są ostre, a gołym okiem nie dostrzeżemy na nim poszczególnych punktów świetlnych. Komfortowo można pracować z wszelkiego rodzaju dokumentami oraz bezproblemowe jest użytkowanie ekranu smartfona podczas przeglądania ulubionych stron internetowych, czy też czytania książek elektronicznych. Ponadto odznacza się świetnym nasyceniem barw i dużym kontrastem. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest także tryb ochrony oczu oraz możliwość dostosowywania jasności ekranu do otoczenia. Kąty widzenia, zważywszy na technologię IPS w jakiej został wykonany, są bardzo szerokie. Ponadto jego jasność nawet w słońcu pozwala na swobodne korzystanie z urządzenia.

Co, do jakości prowadzonych rozmów również nie można mieć zastrzeżeń. Zarówno ja, jak i moi rozmówcy słyszeli się doskonale. Na pochwałę zasługuje, to że do momentu ustawienia maksymalnej głośności nie pojawiają się znaczne zniekształcenia głosu rozmówcy. Podczas testu nie zdarzyło się, by jakość połączeń uniemożliwiła zrozumienie drugiej osoby. Nie wystąpiły także problemy z zasięgiem sieci komórkowych w miejscach, w których nie powinno to się zdarzyć.

Img 20190310 102637 Technosenior
Honor View20

U dołu obudowy producent zamieścił port USB Typ C oraz głośnik. Z głośnika wydobywa się przyzwoita i wystarczająco głośna muzyka pomimo, że telefon nie został wyposażony w głośniki stereo. Nie jest to więc wymarzony sprzęt DJ-a czy osób oglądających filmy, a szkoda.

Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że telefon posiada gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, z którego zrezygnowano np. w Huawei Mate 20 PRO. Za to duży plus. Dodatkowo na  górze obudowy znajdziemy również nadajnik podczerwieni.

Img 20190310 100553 Technosenior
Honor View20

Na lewej krawędzi znajduje się wysuwana szufladka na 2 karty Nano-SIM. Nie znajdziemy tutaj miejsca na dodatkową kartę pamięci, ale czy przy 256 GB jest nam ona do czegoś potrzebna?  Szufladkę otwiera się kluczykiem, który znajdziemy w pudełku lub ewentualnie wystarczy zwykła szpilka.

Img 20190310 102628 Technosenior
Honor View20

Natomiast po prawej znajdziemy przycisk regulacji głośności oraz klawisz włączania/wyłączania telefonu. Oba przyciski są wygodne w obsłudze.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Discover more from TECHNOSenior

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading