Test Jabra Sport Pulse Special Edition – bezprzewodowe wkładki douszne z monitorem pracy serca

Produkt, którego recenzję dziś przedstawiamy oferuje kilka interesujących funkcji, które powinny ucieszyć zwłaszcza fanów mobilnej rozrywki podczas treningów. Co ważne, Jabra Sport Pulse zdaje egzamin zarówno podczas słuchania muzyki, jak i prowadzenia rozmów telefonicznych.  Pomiar tętna jest tak prosty, jak włożenie słuchawek do uszu. Wbudowana technologia monitorowania pracy serca mierzy tętno w uchu wewnętrznym. Jabra Sport Pulse zapewnia kliniczną dokładność i sprawia, że zawsze będziesz ćwiczyć na odpowiednim poziomie intensywności, aby poprawić swoje wyniki – zapewnia producent w materiałach prasowych.

Mobilna rewolucja zmienia świat rozrywki. Młodzi ludzie często wykorzystują smartfony do celów rozrywkowych. Rozmaite badania pokazują, że niemal połowa osób poniżej 30 roku życia używa smartfona do słuchania muzyki, radia czy oglądania filmów za pomocą serwisów takich jak YouTube.com. Niestety dźwięki emitowane przez głośniki terminali to tortura dla osób zwracających uwagę na jakość brzmienia. Również moc przetworników w tych urządzeniach rzadko zaspokaja oczekiwania młodych słuchaczy. Właściciele komórek, znużeni bezbarwnym brzmieniem coraz częściej sięgają po słuchawki. W naszych kieszeniach pojawia się coraz więcej urządzeń komunikujących się bezprzewodowo. Stało się to możliwie dzięki wszechobecnej modzie na mobilność i szybkiej adaptacji takich technologii jak Bluetoooth, czy NFC.  A jeśli do tego słuchacie muzyki podczas treningów i przeszkadzają Wam plączące się przewody i wypadające słuchawki warto zainwestować w sportowy zestaw słuchawkowy z automatycznym pomiarem maksymalnego pułapu tlenowego.

Jabra Sport Pulse Special Edition

Testowy zestaw otrzymaliśmy w klasycznym dla Jabry  pudełku, który świetnie prezentuje produkt. Opakowanie jest solidne – z pewnością da się użyć więcej niż raz. Oprócz samych słuchawek w zestawie znaleźliśmy także kilka dodatków:  4 rozmiary zaczepów EarWings, 3 rozmiary dousznych wkładek silikonowych Core EarGel oraz 3 rozmiary specjalnych wkładek piankowych Comply, dzięki którym uzyskamy pasywną redukcję szumów i wzmocniony bas. Wkładki douszne – Core EarGel to odpowiednio wyprofilowane gumki, które naciągnięto na głośniki. Te elementy można łatwo zdemontować, aby uzyskać pełny komfort i idealne dopasowanie, lub w razie uszkodzenia / zużycia wymienić.  Dodatkowo producent dołączył 4 zaciski do przewodu słuchawkowego i przewód USB do ładowania. Ponadto słuchawki doposażone są w bardzo przydatny, a do tego gustowny pokrowiec, w którym spokojnie umieścimy testowany gadżet, gdy go w danym momencie nie używamy.  Zaskoczył nas brak w zestawie ładowarki sieciowej, ale widać zdaniem Jabry, każdy ma taką w domu, więc warto trochę zaoszczędzić.

Jabra Sport Pulse Special Edition

Co do wykonania słuchawek Jabra Sport Pulse Special Edition nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Materiały, których użyto do produkcji urządzenia dousznego są z najwyższej półki, i ze sobą dobrze spasowane. Sprzęt opracowano w najdrobniejszych szczegółach, a każda z części zestawu słuchawkowego pełni określoną funkcję. Testowany model został zaprojektowany do intensywnych ćwiczeń przed kurzem i wodą, a producent udziela na nie 3-letną gwarancję na pot.

Słuchawki Jabra Sport Pulse wyróżnia trwała, ważąca tylko 16 g konstrukcja, odporna na działanie deszczu, wstrząsów, piasku, kurzu, a nawet mrozu. Słuchawki sąmetalowa obudowa, która dobrze spełnia swoją funkcję, gdy jesteśmy w ruchu.  Posiadają certyfikat IP52 gwarantujący ochronę przed kurzem i wodą.

Dane techniczne:

 • Stopień ochrony IP: IP-55
 • Bluetooth 4.0: A2DP (wer. 1.2), profil głośnomówiący (wer. 1.6), profil zestawu słuchawkowego (wer. 1.2), AVRCP (wer. 1.4)
 • Użytkownik może sterować odtwarzaniem muzyki, gdy przesyła ono muzykę z innego urządzenia (np. telefonu komórkowego) bezpośrednio przy użyciu zestawu słuchawkowego
 • Mikrofony: mikrofon MEMS
 • Czujniki Tętno: maks. VO2
 • Głośniki: głośnik dynamiczny 6 mm
 • Czas rozmów/odtwarzania muzyki: do 5 godz.
 • Czas czuwania: do 10 dni
 • Temperatura pracy: od -10°C do 55°C
 • Temperatura przechowywania: od -10°C do 65°C
 • Wymiary: 18 x 21 x 32 mm
 • Waga: 16 g

4 komentarze do “Test Jabra Sport Pulse Special Edition – bezprzewodowe wkładki douszne z monitorem pracy serca

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: