Reklamy

Test myPhone Prime 3 – podąża za trendami, przy tym kosztuje niewiele

Plastikowa obudowa myPhone Prime 3 charakteryzuje się nowoczesnym designem. Panel 2.5D dodaje urządzeniu nowoczesnego wyglądu. Jej elementy zostały dobrze spasowane i nie trzeszczą, ani nie uginają się pod ciężarem dłoni. Całość już na pierwszy rzut oka prezentuje się rewelacyjnie i przykuwa uwagę od razu po wyciągnięciu z pudełka. W zasadzie jedynym elementem, do jakiego moglibyśmy się przyczepić jest wystająca część, z szybką chroniącą soczewki aparatu. Powoduje to obawę, że za każdym razem, kiedy kładziemy telefon pleckami do blatu, narażamy ją na porysowanie.

Front to 6,18-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 996 x 480 pikseli, występujący w towarzystwie wąskich ramek bocznych i modnym ostatnio notchem. Taka konfiguracja gwarantuje zagęszczenie pikseli na poziomie 179 ppi. Komfortowo można pracować z wszelkiego rodzaju dokumentami oraz bezproblemowe jest użytkowanie ekranu smartfona podczas przeglądania ulubionych stron internetowych, czy też czytania książek elektronicznych. Obraz jest szczegółowy. Podświetlenie jest równomierne na całej powierzchni ekranu. Telefon można w wygodny sposób obsługiwać jedną ręką.  Ekran jest średnio czuły na dotyk, Multi Touch, rozpoznaje 5 punktów dotyku jednocześnie.  Nie zdarzało mi się, żebym musiał powtórzyć polecenie, aby smartfon zareagował na dotyk.

Pod maskownicą skryty został głośnik rozmów, a nieopodal niego rzuca się w oczy oczko kamery i z drugiej strony czujniki (światła oraz zbliżeniowy). Kamera frontowa posiada rozdzielczość 8MP. Jej obecność powinni docenić przede wszystkim miłośnicy popularnych fotografii typu Selfie. Zwłaszcza, że do dyspozycji użytkownika oddane zostało oprogramowanie Face Beauty. Rozmowy są wyraźne, a jakość dźwięku rejestrowanego przez urządzenie również nie odbiega od normy.

Po lewej stronie znajdziemy podwójny przycisk regulacji głośności i klawisz włączania/wyłączania telefonu.

Na górnej krawędzi producent umieścił złącze słuchawkowe 3,5 mm i port microUSB. Obsługa USB OTG pozwala na podłączenie urządzeń zewnętrznych, takich jak pamięci USB, dyski twarde lub klawiatury.

Na dolnej, zaokrąglonej krawędzi znajduje się głośnik multimedialny. Jeśli jesteście miłośnikami słuchania muzyki na smartfonie, to warto poświęcić kilka chwil na ustawienia korektora muzycznego, dla polepszenia jego dźwięku. A w połączeniu z dobrymi słuchawkami, z powodzeniem zastąpi Wam odtwarzacz muzyczny.

Tylny panel został wykonany z chropowatego plastiku. W lewym górnym rogu znajdziemy podwójny obiektyw aparatu z diodą doświetlającą. Listwa, na której umieszczono szkła chroniące oczka aparatów delikatnie wystaje nad jego powierzchnię, więc musimy uważać, gdy kładziemy telefon pleckami do powierzchni – może zagrażać im porysowanie. Poniżej widzimy okrągły otwór, w którym producent umieścił odporny na wodę i tłuszcz skaner biometryczny, z 360° obszarem rozpoznawania. Czytnik linii papilarnych – działa poprawnie. Czujnik skanuje zapisany wzór linii papilarnych, niezależnie od położenia palca. Drugą opcją odblokowania urządzenia jest skorzystanie z przedniego aparatu do robienia selfie, który identyfikuje twarz właściciela. A jak działa Face ID? – przy sprzyjających warunkach oświetlenia całkiem dobrze. Daleko jej może szybkości smartfonów klasy premium, ale to nie ta półka cenowa.

Reklamy

Pages: 1 2 3 4 5


Categories: Artykuły, Technologia, telefon, Telefony, Testy

Tags: , , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: