Reklamy

Test myPhone Prime 3 – podąża za trendami, przy tym kosztuje niewiele

Po zdjęciu tylnego panelu, co nie jest takie proste i łatwo ją, przy tej operacji uszkodzić znajdziemy baterię, dwa sloty na karty nanoSIM oraz gniazdo na kartę pamięci. Telefon pracuje w trybie dual SIM stand-by – obie karty są w stanie czuwania. Smartfon myPhone Prime 3 został wyposażony w moduł łączności 4G LTE (prawdopodobnie Cat. 4, bo producent tym się nie chwali), który umożliwia pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s. Warto podkreślić, że terminal bardzo szybko łapie sieć 3G/LTE i działa ona poprawnie. Niestety akumulatora samodzielnie nie wymienimy.

Zaplecze komunikacyjne w Prime 3 się jednak nie kończy, i tym samym oprócz standardowych rozwiązań, jak Wi-Fi, czy Bluetooth, smartfon oferuje również wsparcie dla bezprzewodowej technologii NFC. Z całą pewnością jest to spory plus. Nie zabrakło też wsparcia dla GPS (z A-GPS). Z łącznością za pośrednictwem Wi-Fi i GPS nie miałem najmniejszego problemu.

myPhone Prime 3 pracuje pod kontrolą Android 8.1 (Oreo). Standardowo dla mPTech, po włączeniu smartfona zobaczymy, że nie ingerowano tutaj zbyt mocno system Google, co należy uznać za atut.  Po kilku dniach użytkowania muszę stwierdzić, że wszystko działa poprawnie. Różnorodność preinstalowanych aplikacji jest wystarczająca do komfortowego rozpoczęcia pracy ze smartfonem. Można także oczywiście pobierać nowe aplikacje ze strony internetowej Google Play według własnych preferencji i potrzeb. Do tego warto wspomnieć o kliencie sprawdzającym, a aktualizacje odbywają z poziomu telefonu w trybie OTA (over-the-air).

Obudowa urządzenia kryje „serce” dostarczone przez tajwańską firmę MediaTek. Jest to układ MTK6739 WA, który składa się z czterech rdzeni zbudowanych w oparciu o architekturę Cortex-A53, o maksymalnej częstotliwości taktowania 1,5 GHz. Nad grafiką czuwa GPU z zegarem 450 Mhz, który otrzymał wsparcie ze strony 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Z kolei na wszelkiego rodzaju dane i aplikacje użytkownika, producent zarezerwował 32 GB pamięci wewnętrznej, z czego dostajemy ok. 24 GB z możliwością rozbudowy o maksymalnie 32 GB poprzez slot kart microSD.  W praktyce oznacza to, że system działa płynnie, a reakcja na polecenia jest poprawna. Oczywiście bez problemu zagramy w standardowe gry. Bardziej zaawansowany, niestety mogą powodować problemy z płynnością. Telefon w rankingu Antutu uzyskał prawie 40 tys. punktów. Taki wynik nie rzuca dziś na kolana, jednak wystarcza do większości zastosowań multimedialnych. Ilość ciepła, jaką CPU emituje przy pełnym obciążeniu, jest do zaakceptowania. Wyniki popularnych benchmarków widać poniżej.

Reklamy

Pages: 1 2 3 4 5


Categories: Artykuły, Technologia, telefon, Telefony, Testy

Tags: , , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: