Reklamy

Test Huawei P smart Z – wyjątkowy wyświetlacz i wysuwany aparat do selfie

P smart Z został wyposażony w podwójny aparat, który, podobnie jak w droższych modelach, jest wspierany przez sztuczną inteligencję:

  • 16 MP (przysłona f/1.8)
  • 2 MP  (przysłona f/2.4, wspomaga aparat główny w generowaniu głębi ostrości)

Znajdziemy tutaj następujące tryby:

  • Przysłona
  • Nocne
  • Portret
  • Zdjęcie
  • Film
  • Więcej (PRO, Zwolnione tempo, Panorama, Obiektyw AR, Malowanie światłem, HDR, Tryb poklatkowy, Filtr, Naklejki)

I co najważniejsze mamy tutaj wspomniany już tryb AI, który możemy aktywować poprzez kliknięcie na ikonkę w górnym menu. Obsługa trybu AI jest możliwa dzięki procesorowi HiSilicon Kirin 710F. Sam tryb AI działa moim zdaniem bardzo dobrze – w większości przypadków sceny rozpoznawane są poprawnie. Dodam jeszcze, że algorytmom sztucznej inteligencji rozpoznaje 22 kategorie i ponad 500 różnych scen w czasie rzeczywistym. Szkoda tylko, że po włączeniu tego trybu rozdzielczość spada do 8 MP.

Same zdjęcia wykonane telefonem P smart Z wyglądają bardzo dobrze. Telefon nieźle sobie  radzi podczas słonecznej pogody, ale również w przypadku bardziej pochmurnych dni.  Troszeczkę można przyczepić się do zdjęć w trybie nocnym, o zmierzchu czy w ciemniejszych pomieszczeniach. Nie są tak ostre jakbyśmy tego oczekiwali i często pojawiają się delikatne szumy czy mniej nasycone kolory. Co więcej w P smart Z nie znajdziemy ani optycznego zoom-a, ani stabilizacji optycznej. Zabrakło również szerokiego kąta, który możemy znaleźć już w telefonach konkurencji z podobnej półki cenowej, a szkoda. Niemniej jak na telefon tej klasy cenowej, to telefon radzi sobie całkiem nieźle. Zresztą zobaczcie sami:

Telefonem możemy nagrać wideo w rozdzielczości FHD 1080p (1920×1080) – 60/30 klatek na sekundę. Nie nagramy tutaj jednak filmów w rozdzielczości 4K. Nad samą jakością filmów nie będę się dużo rozwodzić – poza brakiem stabilizacji, to jest poprawna jak na tą klasę telefonu. Poniżej kilka przykładowych filmików:

Reklamy

Pages: 1 2 3 4 5


Categories: Artykuły, Technologia, telefon, Telefony, Testy

Tags: , ,

2 replies

  1. Znaczy się warto go kupić,?

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: