Test Navitel MR150 NV – wideorejestrator w lusterku wstecznym

Kolizja z innym samochodem lub inny wypadek na drodze nie należą do przyjemnych wydarzeń. Nawet jeśli nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, takie zdarzenia kosztują nas mnóstwo stresu. Pół biedy, jeśli sprawca dobrowolnie przyzna się do winy. Jednak jest to niestety rzadkość i najczęściej to policja musi rozstrzygać o winie.

Sprawdźmy więc, jak wideorejestrator samochodowy w lusterku radzi sobie z rejestrowaniem zdarzeń na drodze:

Wbudowany G-sensor automatycznie zabezpieczy przed nadpisaniem ważne nagrania w razie wykrycia kolizji, gwałtownego hamowania itp. Funkcja zapisu w pętli automatycznie nadpisze najstarsze nagrania na karcie pamięci. Nagrywanie cykliczne pozwala ustawić długość nagrywanych pojedynczych materiałów wideo. Najdłuższy odcinek czasowy, jaki możemy ustawić, to 5 minut. Warto zwrócić uwagę, że system zarządzający rejestratorem zapisuje pliki w dwóch katalogach: Normal i Event. W pierwszym przechowywane są filmy zapisywane podczas pracy w trybie ciągłym, natomiast w drugim te, które są rejestrowane w trybie awaryjnym. Te ostatnie filmy rejestrują tylko 30 sekund naszej jazdy. Rejestrator jazdy spełnia także funkcję prostego aparatu fotograficznego o rozdzielczości 3MP. By wejść w tryb robienia zdjęć należy w trybie nagrywania nacisnąć i przytrzymać 3 sekundy przycisk Menu. Funkcja ta przyda się do stworzenia dodatkowej dokumentacji fotograficznej dla ubezpieczyciela lub sądu w razie kolizji czy innego zdarzenia drogowego.

Podsumowanie:

 

Wiele osób zwleka z kupnem wideorejestratora, bo zakłada, że nic złego się nie wydarzy. Oczywiście może tak być, ale czy nie warto wydać kilkuset złotych i uniknąć później dużych problemów w przypadku spornej kolizji. Jeśli mamy w ręku dowód w postaci nagrania konkretnej sytuacji drogowej, to sprawcy wypadu nie pomoże nawet sprytny adwokat. Wszystko widać czarno na białym. Nie czekajmy więc z zakupem wideorejestratora. Potraktujmy go jako naszą polisę ubezpieczeniową.  Muszę przyznać, że pomysł wideorejestratora w formie lusterka wewnętrznego spodobał mi się. Łatwy i bezinwazyjny montaż modelu na fabrycznym lusterku wstecznym oraz zasilanie z gniazda zapalniczki zapewnia kompatybilność z niemal każdym samochodem. DVR znajdujący się w lusterku jest całkowicie dyskretny i nie przeszkadza w prowadzeniu pojazdu, właśnie ze względu na swoje umiejscowienie. Urządzenie spełnia wszystkie funkcje lusterka samochodowego o znacznie większym rozmiarze i kącie widzenia od typowych lusterek samochodowych.   Navitel MR150 NV możecie zarejestrować istotne zdarzenie, z satysfakcjonującą jakością nagrań w dzień. W przypadku nocnej jazdy odczytanie danych z tablicy rejestracyjnej jest to możliwe tylko wtedy, gdy jedziecie blisko poprzedzającego Was auta. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że są państwa w Europie, gdzie używanie takiego urządzenia jest nielegalne (np. Austria) i wiąże się ze słonymi karami. Navitel MR150 NV kosztuje 249 zł. Warto? Oczywiście. Jeśli nie jesteście fanami oblepiania szyby auta uchwytami z urządzeniami przydatnymi w podróży, to inteligentne lusterko samochodowe może być dla Was ciekawą alternatywą.

Wasz TECHNOSenior

One thought on “Test Navitel MR150 NV – wideorejestrator w lusterku wstecznym

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: