Reklamy

Test Hama Power Pack USB-C, 26800 mAh, Power Delivery – zestaw, który po prostu warto było mieć przy sobie

Elementy obsługi i sygnalizacji

  1. Wyłącznik zasilania
  2. Złącze USB
  3. Złącze USB
  4. Złącze USB Type-C IN/OUT (Power Delivery)
  5. Dioda LED wskazująca pojemność
  6. Kabel USB Type-C

Hama Power Pack – 26800 mAh

Testowany przez redakcję, power bank 26800 mAh jest niezastąpiony, wszędzie tam, gdzie jest utrudniony dostęp do sieci energetycznej. Jego kluczowym atutem jest jednak obudowa. Zaprojektowano ją tak, by z urządzenia bez obaw można było przewozić w bagażu podręcznym podczas lotu i ładować baterie zróżnicowanych urządzeń w szybki, a przede wszystkim bezpieczny sposób.

Hama Power Pack – 26800 mAh

Elegancka i wytrzymała obudowa wykonana jest z aluminium, pokrytego nieślizgającą się w rękach matową masą, w antracytowym kolorze. Problemem dla turysty mogą być jego 185 x 23 x 87 mm i waga (600 g), które sprawiają, że power bank trudno będzie nosić w kieszeni spodni. Szkoda, że producent nie wyposażył go w uchwyt, który pozwalałby na przypięcie go na przykład do paska, plecaka i mieć go pod ręką na górskim szklaku czy stoku, lub rowerze.  Dzięki dwóm portom USB, powerbank umożliwia jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń. Bardzo szybkie ładowanie zapewniają dwie technologie – Power Delivery oraz Thunderbolt 3 (symbol błyskawicy), które we wsparciu z wejściem USB-C stanowią niezastąpiony zespół do zadań specjalnych. Zestaw zasilający Power Pack ma wbudowane 8 ogniw, które łącznie oferują do 96,48Wh, co oznacza, że bez problemu może posłużyć do kilkukrotnego naładowania notebooków, tabletów, smartfonów, konsol i innych urządzeń mobilnych.  Korzystacie z MacBooka Apple, Samsunga Galaxy Tab S3, Samsunga Galaxy S9 czy Nintendo Switch? W takim razie powerbank od marki Hama idealnie nada się do zasilania baterii w wymienionych wyżej urządzeniach. Wszystko to dzięki USB-C PD, który obsługuje następujące napięcia wyjściowe: 5 V/9 V/12 V/15 V/20 V. Dodatkowo urządzenie posiada dodatkowe dwa gniazda USB typu A 5V/2,4 A.

Podczas ładowania zestawu zasilającego Power Pack wskazywana jest stale jego pojemność. Każda dioda LED stanu odpowiada 25% pojemności. Ciągłe świecenie diody LED sygnalizuje uzyskaną już pojemność. Jeżeli świecą się trzy diody LED, a czwarta dioda miga, oznacza to, że zestaw zasilający jest naładowany w przynajmniej 75%. Jeżeli świecą się wszystkie cztery diody LED, oznacza to, że dostępna jest pełna pojemność.  Gdy nie jest on podłączony, wystarczy wcisnąć przycisk na obudowie, by sprawdzić stan naładowania. Zestaw Power Pack wyłączy się automatycznie po ok. 10 sekundach. Czas ładowania zewnętrznej baterii za pomocą sieciowego chargera wynosi nawet 2 dni. Czas ładowania zależy od tego, czy będziemy go ładować przez podpięcie do komputera czy do ładowarki sieciowej. Zaletą power banku, jest też zastosowanie wielu zabezpieczeń np. przed przeładowaniem, zwarciem i całkowitym rozładowaniem.  Wewnątrz urządzenia znajdują się dobrze znane atestowane ogniwa gwarantujące najwyższy standard bezpieczeństwa i jakość.

Chyba nie ma osoby, która nie znalazłaby się w sytuacji, w której gdy tego najbardziej potrzebujemy rozładowuje się nam bateria w telefonie, czy nawigacji. Największy pech jest wtedy, gdy nie mamy przy sobie ładowarki lub w okolicy nie ma opcji jej podłączenia. W Internecie nie brakuje porad i sposobów, mających pomóc w optymalizacji zużycia energii przez urządzenia mobilne, szczególnie wtedy, gdy dostęp do sieci elektrycznej jest utrudniony. Do najpopularniejszych należą m.in.: wyłączenie automatycznej transmisji danych, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, widgetów, czy zmniejszenie jasności ekranu. Wreszcie, wybierać można spośród pokaźnej liczby aplikacji ograniczających pobór energii poprzez wyłączanie aplikacji działających w tle. Na szczęście nie jesteśmy już skazani na ograniczanie wydajności i funkcjonalności urządzeń mobilnych w przypadku braku dostępu do sieci elektrycznej, mając pod ręką niewielki, ale pojemny bank energii. PowerBank jest dodatkowym źródłem energii w przypadku, gdy nie możemy skorzystać z innego źródła prądu i pozwala w każdej chwili doładować smartfona, czy nawet notebooka, jak było w moim przypadku i cieszyć się jego wszystkimi funkcjami.

Hama Power Pack – 26800 mAh

Trzeba pamiętać, że straty energii, nie da się w prosty sposób przeliczyć na liczbę możliwych naładowań. Przykładowo, pełne doładowywanie smartfona, z baterią o pojemności 4200 mAh, pełne naładowanie tabletu 2500 mAh,  ok. 1/2 godziny pracy notebooka i 5 godzin na nawigacji, wskaźnik powerbanku pokazał mi ubytek około 25% pojemności – nie świeci jedna dioda.

Reklamy

Pages: 1 2 3


Categories: Artykuły, Bez kategorii, Gadżety, Gadżety i Inne, Polecane, Testy

Tags:

1 reply

  1. Muszę sobie coś takiego sprawić. Moja komórka ciągle bez energii

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: