Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro – najpotężniejsze smartfony w historii firmy w Polsce i naszych rękach

Najnowsze smartfony Huawei – zaprezentowane dziś zostały w Polsce na #Huawei #developerdey – a my mieliśmy je w rękach. Modele Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro – zasilane są przez procesor Kirin 990 (5G) SoC, pierwszy na świecie procesor ze zintegrowanym modemem obsługującym łączność 5G.

Huawei Mate 30

Nowe smartfony Huawei to też kolejny krok w rozwoju fotografii mobilnej – aparat z czterema obiektywami w nowym okrągłym układzie, zapewnia imponującą czułość na poziomie ISO 409600, gwarantującą wysoką jakość zdjęć i wideo 4K w słabych warunkach oświetleniowych. Nowe smartfony wyróżniają się innowacyjnym designem, a ekran Huawei Mate 30 Pro zakrzywia się pod kątem 88 stopni, dzięki czemu użytkownik ma do dyspozycji powiększony wyświetlacz zapewniający najwyższy komfort odtwarzania multimedialnych treści.

Nowe smartfony wyposażone zostały w najnowszy i najbardziej zaawansowany procesor w historii Huawei – Kirin 990 (5G). Procesor powstał w innowacyjnym procesie produkcji w technologii 7 nm+ EUV i został wyposażony w rekordową liczbę 10,3 miliarda tranzystorów. Podwójne układy NPU wraz z towarzyszącymi rdzeniami NPU zbudowane zostały w oparciu o nową, autorską architekturę Huawei Da Vinci. Dzięki temu nowe smartfony wyróżniają się 6-krotnie wyższą wydajnością działania telefonu i 8-krotnie wyższą efektywnością energetyczną niż inne dostępne na rynku rozwiązania.

Dzięki zastosowaniu procesora Kirin 990 (5G), nowe smartfony Mate 30 i Mate 30 Pro obsługują zarówno niesamodzielną (NSA), jak i autonomiczną (SA) architekturę sieci 5G. Dla użytkownika oznacza to, że będzie mógł korzystać z już obecnej technologii 5G opartej na infrastrukturze LTE (NSA), a w przyszłości będzie mógł korzystać z innowacyjnej architektury 5G (SA), dedykowanej takim rozwiązaniom jak smart cities.

Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro niosą ze sobą innowacyjne rozwiązania, wnoszące fotografię mobilną na kolejny poziom. Aparat główny Mate 30 Pro jest wyposażony w system czterech obiektywów, w nowym, okrągłym układzie, o następujących parametrach: główny 40 MP, szerokokątny 40 MP
(16 MP w przypadku Mate 30), teleobiektyw 8 MP i obiektyw 3D z wykrywaniem głębi. W aparacie głównym nowego telefonu zastosowano technologię SuperSensing Cine Camera – obiektyw główny i szerokokątny wyposażone zostały w superczuły sensor o wysokiej wartości ISO 512000, który umożliwia rejestrowanie filmów o rozszerzonym zakresie dynamiki, a także w superzwolnionym tempie przy najwyższej prędkości 7680 fps. Obsługuje także filmy poklatkowe 4K Ultra-Wide-Angle, nawet w bardzo słabym świetle.

Aparat główny modelu Mate 30 charakteryzuje się czułością ISO 409600, co zapewnia wysokiej jakości zdjęcia w słabym oświetleniu.

 

Teleobiektyw w aparacie głównym Mate 30 Pro, o rozdzielczości 8 MP, zapewnia 3-krotny zoom optyczny, 5-krotny zoom hybrydowy i 30-krotny zoom cyfrowy, a także optyczną stabilizację obrazu (OIS).

Więcej na temat nowych smartfonów przeczytacie: Premiera Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro – najpotężniejsze smartfony w historii firmy

5 thoughts on “Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro – najpotężniejsze smartfony w historii firmy w Polsce i naszych rękach

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: