Test klasycznych telefonów – Nokia 2720 Flip oraz Nokia 800 Tough

Budowa

Nokia 2720 Flip

Nokia 2720 Flip, to klasyczny telefon z klapką, ale bardziej podrasowany technologicznie, aby zadowolić współczesnego użytkownika. Kiedy wyjęłam telefon z opakowania, to przestraszyłam się, że dostałam atrapę. Był tak leciutki. Dopiero chwilę później dotarłam do baterii, która znajdowała się w opakowaniu. Przyznam się, że dawno nie miałam w ręce telefonu, który można otworzyć i wyjąć z niego baterię. Miło wrócić do przeszłości. A więc otworzyłam Nokię 2720 Flip i zamontowałam baterię. I tutaj pierwsza niespodzianka. W środku znajdziemy 2 gniazda na kartę Nano SIM oraz oddzielny slot na dodatkową kartę pamięci do 32 GB. Za to duży plus.

Samo urządzenie jest bardzo kompaktowe i poręczne, a przede wszystkim wykonane z całkiem dobrych materiałów. Wszystko jest ładnie spasowane, krawędzie wygładzone, a sam zawias klapki chodzi bez najmniejszych oporów. Kiedy złożymy telefon staje się bardzo niewielkich rozmiarów, a na jego wierzchniej stronie znajdziemy mały ekranik (1,3 cala (3,3 cm), 240×240, nie jest dotykowy), na którym wyświetla się zegar czy np. informacje o osobie, która do nas dzwoni. Na lewej krawędzi umieszczono wyjście mini Jack oraz przycisk Google Assistant lub przycisk alarmowy (W nagłych wypadkach użytkownicy mogą skorzystać z przycisku alarmowego, jak również menu ICE (ang. – w razie niebezpieczeństwa)). Na prawej krawędzi natomiast zostały umieszczone przyciski zwiększania/zmniejszania głośności, a na dolnej wyjście Micro USB. Kiedy odwrócimy telefon, to na pleckach znajdziemy aparat oraz diodę LED (może posłużyć za latarkę).

Po otwarciu klapki naszym oczom ukaże się ekran główny (2,8 cala (7,1 cm), 240 x 320 px, liczba kolorów: 256 tys.), który wykonany jest w technologii TFT (nie jest dotykowy) oraz klasyczna klawiatura z dużymi i dobrze działającymi przyciskami. Sam ekran, pomimo niewielkiego rozmiaru i małej liczby kolorów jest czytelny. Oczywiście nie spodziewajmy się tutaj wodotrysków, bo w momencie, gdy otworzymy zdjęcie czy film, to bez problemu zauważymy, że jakość ekranu nie stoi na poziomie znanych nam smartfonów, do których jesteśmy już przyzwyczajeni. W tego typie telefonu jest jednak wystarczający.

Nokia 800 Tough

Nokia 800 Tough, to natomiast wzmacniany telefon, który aspiruje do miana pancernego. I tak też jest. Urządzenie niemalże z każdej strony zostało wzmocnione dodatkową gumą, z nacięciami przy slotach. Wszystkie wyjścia oczywiście też zostały zabezpieczone zaślepkami. Ponadto wszystkie elementy zostały skręcone śrubkami, które są widoczne na obudowie, zarówno na tyle jak i bokach telefonu. Wszystko wygląda na bardzo dobrze spasowane, bez żadnych wystających czy ostrych elementów. Gumy na zaślepkach dodatkowo są przymocowane do obudowy, abyśmy podczas otwierania slotów ich nie zgubili.

Jako, że Nokia 800 Tough, to przede wszystkim klasyczny telefon, to znajdziemy na nim również klasyczną klawiaturę na przedniej stronie oraz niewielki ekran (2,4 cala (6,1 cm), 240 x 320 px, liczba kolorów: 256 tys.), który nie jest dotykowy. Sam ekran wykonany jest w technologii TFT QVGA i podobnie jak w przypadku Noki 2720 Flip jest czytelny i jak najbardziej wystarczający. Ponadto na obudowie urządzenia znajdziemy:

 • na lewej krawędzi pod zaślepką: szufladkę na 2 karty SIM oraz dodatkową kartę pamięci na wymianę z drugą kartą SIM
 • na górnej krawędzi: latarkę oraz pod zaślepką wyjście Micro USB oraz mini Jack
 • na dolnej krawędzi: ucho – zaczep na linkę lub smyczkę
 • na pleckach: głośnik, aparat oraz diodę LED

Pages: 1 2 3 4 5


Categories: Artykuły, Technologia, telefon, Telefony, Testy

Tags: , ,

12 replies

 1. Diano, polecam korektę artykułu („ponad to” zamiast „ponadto”, „osobą” zamiast „osobom”, …).

 2. Dobry wieczór,
  Mam pytanie dotyczące modelu 2720 flip.
  Proszę napisać jak wygląda sprawa jakości połączeń… Czy wyżej wymieniony model posiada tzw. HD Voice?
  W specyfikacji oraz dokumentacji telefonu nie znalazłem żadnej informacji na temat kodeku AMR-WB; odpowiedzialnego za dobrą jakość połączeń.

  Pozdrawiam,
  Sławek

 3. Dzień dobry. 2720 Flip. Czy WhatsUp służy do „SMS” czy także można przez niego prowadzić rozmowy?

 4. Świetna recenzja. Trafiłem tutaj przypadkiem i warto było.

  • Zapraszamy częściej 🙂

  • budzik działa tylko na włączonym telefonie. Brak możliwości wyłączenia melodyjki przy włączaniu.
   To na razie tyle po 24 godzinach eksploatacji. Pozdrawiam

   • A możesz proszę powiedzieć:
    1) czy można edytować menu skrótów i umieścić w nim (lub na górze menu) najczęściej używane aplikacje?
    2) czy da się wyłączyć jedną z kart sim z poziomu systemu (a nie jedynie przez wyjęcie karty sim)?
    3) czy da się wysłać komuś np. whatsappem lub smsem lokalizację punktu, w którym jesteśmy, używając google maps?
    4) czy można przypisać jedną kartę sim do dzwonienia, a drugą do danych pakietowych?
    Dzięki, pozdrawiam!

   • Telefon już chyba tylko jako zastępczy do smartfona, w dzisiejszych czasach już się nie sprawdzi jako podstawowy. Przykro to mówić, ale smartfony całkowicie zdominowały rynek! Mówię to ja, 100% oldschoolowiec!
    Pozdrawiam

Trackbacks

 1. Alain Lejeune, nowy Global Leader of Operations w HMD Global (Nokia) - TECHNOSenior

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: