Recenzja Edimax AI-2002W – już wiesz, czym oddychasz w domu

EdiGreen Home to Inteligentny Analizator Jakości Powietrza 7 w 1 z czujnikami: PM2.5, PM10, CO2, TVOC, HCHO, temperatury i wilgotności w czasie rzeczywistym. Podstawowym celem urządzenia jest nie tylko pomiar stężeń i analiza zanieczyszczeń odpowiedzialnych za tzw. smog, w naszym domu, ale również, dać czas na odpowiednią reakcję. A dzięki eleganckiemu wzornictwu z podstawą / uchwytem ściennym, sprzęt pasuje do każdego mieszkania. Tutaj taka mała uwag. Już podczas wyboru umieszczenia czujnika od razu zauważyliśmy, że chwilowy poziom zanieczyszczeń był w każdym pokoju inny.

EdiGreen Home natychmiast wyświetla wskaźniki jakości powietrza za pomocą diod LED. Dało to nam dużo do myślenia, bo od razu wiedzieliśmy gdzie można by było ulokować niemowlęta, dzieci, czy osoby starsze, lub cierpiące na choroby płuc, a taka wiadomość to skarb w niejednym polskim domu. I lepszym rozwiązaniem będzie kupienie oczyszczacza z nawilżaczem niż na odwrót. Warto dodać, że diody jakości powietrza i dioda ogólnej jakości powietrza mogą być włączane lub wyłączane. Ważne, bo w nocy ich mocne światło może niektórym przeszkadzać podczas snu.

Opis stanów diod

W celu efektywnego wykrywania i wyszukiwania danych środowiskowych należy zainstalować urządzenie w miejscach o dobrej cyrkulacji powietrza. Ważne też by znajdowało się w pobliżu źródła zasilania i posiadało dostęp do dobrego sygnału Wi-Fi, który umożliwi łączenie się z Internetem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Analizator możemy powiesić, lub użyć podstawki analizatora, aby przytrzymać urządzenie na powierzchni w pozycji stojącej. Spód podstawki jest pokryte gumą, przeciwdziała ona ślizganiu się urządzenia.

Wszystkie dane z urządzenia AI-2002W możemy odczytywać w przejrzystej aplikacji EdiGreen. Urządzenie współpracuje z aplikacją na urządzenia mobilne z systemem Android lub IOS. Procedura konfiguracyjna jest prosta i właściwie polega tylko na robieniu kolejnych kroków podpowiadanych przez polskojęzyczną aplikację oraz odpowiednich ustawień Wi-Fi urządzenia mobilnego.  Teraz możemy monitorować jakość powietrza w pobliżu urządzenia za pomocą urządzenia mobilnego w dowolnym miejscu (o ile masz dostęp do Internetu).

Ekran główny aplikacji EdiGreen

 

Dzięki aplikacji możemy sprawdzić jakość powietrza w różnych pokojach i pomieszczeniach jednocześnie. Aplikacja EdiGreen Home umożliwia podłączenie maksymalnie dziesięciu urządzeń do jednego urządzenia mobilnego, umożliwiając monitorowanie różnych pomieszczeń lub obszarów i uzyskanie dla każdej z nich informacji o jakości powietrza w tym samym czasie. Możemy też włączyć alerty alarmowe, aby powstrzymać się od przebywania w niezdrowym środowisku wewnętrznym.

Aplikacja pokazuje dane z czujnika w czasie rzeczywistym a także analizuje odczyty z przeszłości i porównuje je z aktualnymi. Pamiętać jednak musimy, że czujniki CO2 i TVOC wymagają po instalacji do 72 godzin samokalibracji. Jeśli wystąpią problemy z urządzeniem, możemy zawsze  przywrócić je do ustawień fabrycznych.

  • Dane z czujnika w czasie rzeczywistym: PM2,5, PM10, CO 2 , HCHO, TVOC, dane czujnika temperatury i wilgotności
  • Śledzenie historii: Dane godzinowe, dzienne, tygodniowe, miesięczne każdego czujnika
  • Wybór wyświetlacza: Włącz / wyłącz kontrolki LED za pomocą aplikacji
  • Alert / Push: Niezależne ustawienie Push każdego czujnika
  • Intuicyjne wyświetlanie jakości powietrza każdego zanieczyszczenia powietrza
  • Zapewnia informację o danych z pobliskich czujników AI-1001W

Czujnik PM2.5/PM10

Zawiesiny w powietrzu stale wpływają na nasz układ oddechowy. Cząsteczki drobnego pyłu klasy PM2.5 (cząstki o średnicy poniżej 2,5 mikrona) mogą wnikać głęboko w płuca i powodować nieodwracalne uszkodzenia. Czujnik EdiGeen Home PM2.5/PM10 wykorzystuje rozpraszanie laserowe z unikalnym tunelem przepływu powietrza w celu skutecznego wykrywania zmian stężenia cząstek stałych.

Czujnik CO2

CO2 (dwutlenek węgla) jest często pomijanym zabójcą. Dzięki wbudowanemu czujnikowi CO2, EdiGreen Home może dokładnie monitorować stężenie bezzapachowego, bezsmakowego i bezbarwnego CO2. Znajomość stężenia CO2 pomaga reagować na problemy związane z cyrkulacją powietrza i poprawić jego jakość.

Czujnik TVOC

Termin TVOC (Total Volatile Organic Compound) lub VOC odnosi się do tysięcy lotnych chemikaliów organicznych. Pochodzą one z farb, mebli, materiałów czyszczących i wielu materiałów budowlanych w Twoim domu. EdiGreen Home wyświetla proporcje TVOC poprzez kolorowe diody LED i aplikację mobilną.

Czujnik HCHO

Formaldehyd (HCHO) jest stosowany w wielu procesach produkcji mebli i artykułów gospodarstwa domowego. U osób narażonych na HCHO (np. poprzez dyfuzję do powietrza) mogą one natychmiast wywołać nieprzyjemne objawy, a nawet zwiększyć ryzyko zachorowania na raka. Dzięki zintegrowanemu detektorowi HCHO, EdiGreen Home może wykrywać stężenie formaldehydu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można podjąć natychmiastowe działania lub środki zapobiegawcze w celu złagodzenia szkód.

Czujnik temperatury i wilgotności

Czujniki te mogą monitorować i wyświetlać w czasie rzeczywistym dane dotyczące temperatury i wilgotności otoczenia. Ponadto dostarczają one również informacji na temat bieżących zmian i danych dotyczących postępów. Pozwalają śledzić jakość powietrza w naszych pokojach i tworzyć przyjemne środowisko życia.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: