Reklamy

Recenzja inteligentnych powerbanków OMNIcharge

Zima zawitała do nas na dobre, a wraz z nią urlopowe wyjazdy. Jadąc na przykład w góry, coraz częściej zabieramy ze sobą nie tylko smartfon, ale także tablet, modem 4G/LTE z routerem WiFi, odtwarzacz MP3, nawigację satelitarną itp. Urządzenia te mają jedną fundamentalną wadę: szybko rozładowują akumulator. I tu pojawia się problem: co zrobić kiedy w pobliżu nie ma żadnego źródła prądu? Zaradzić temu może małe i lekkie przenośne źródło zasilania – Power Bank, czyli zewnętrzny akumulator z wyjściem USB.

OmniCharge OMNI Mobile i OMNI13+

Można go włożyć do kieszeni i za pomocą kabla, a często już też i bezprzewodowo w dowolnym miejscu i czasie doładować swój sprzęt. Najważniejsze jednak, że zyskujemy rzeczy bezcenne: pewność i spokój. Po prostu podłączamy Power bank do naszego urządzenia jakby to była normalna ładowarka sieciowa. Możemy potem dalej pracować, grać, oglądać, a naszych działań nie ogranicza dostęp do gniazdka elektrycznego.

Ostatnio, dzięki uprzejmości firmy AeroMind, miałem okazję przez dwa tygodnie testować powerbanki OMNIcharge. Według producenta recenzowane zapasowe banki energii są w stanie dopasować się do każdego stylu życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Sugerowana cena detaliczna testowanego sprzętu: OmniCharge OMNI Mobile 12800 mAh USB-C 60W – 430,00 zł i OmniCharge OMNI13+ 13,000mAh 230V USB-C 60W –  780,00 zł. Zapraszamy do recenzji, z której mam nadzieję dowiecie się czy warto pamiętać o powerbanku planując urlop.

Urządzenia tego typu, które są na rynku, różnią się od siebie przede wszystkim pojemnością akumulatora. Najprostsze banki energii pozwalają na jednokrotne uzupełnienie akumulatora w smartfonie. Jednak, gdy chcemy na dłużej zaszyć się z dala od cywilizacji warto postarać o bank energii z prawdziwego zdarzenia.

Przykładem takich powerbanków są urządzenie OMNIcharge. Za sprawą  gniazda elektrycznego 230V o mocy do 60W i portowi USB-C o mocy do 60W ładowarki OMNIcharge są uniwersalnymi źródłami zasilania na każdą sytuację. Nowoczesne złącze USB-C 3.0 daje dostęp do świata szybkiego ładowania najnowszych smartphonów i laptopów włącznie z najświeższym  MacBookiem Pro 15″. Uniwersalny port DC może być wykorzystany jako wyjście prądu stałego o regulowanym napięciu od  2V do 70V i mocy 150W. Urządzenia można ładować zarówno przez port USB-C jak i port DC.  Dla wygody użytkownika pierwszy z recenzowanych modeli wyposażono w ekrany OLED, który przekazuje istotne informacje.   Porty USB-A są kompatybilne z technologią QC 3.0, dzięki czemu kompatybilne z tą technologią urządzenia zostaną naładowane niemal błyskawicznie.

Specyfikacja techniczna: OmniCharge OMNI13+

 • Gniazdo AC 230V
  • Parametry wyjściowe: 230V, 50Hz, modyfikowana sinusoida
  • Parametry wyjściowe HVDC (wysokonapięciowe prądu stałego): 300V
  • Maksymalna moc ciągła: 65W
  • Maksymalna moc szczytowa: 70W (3s)
  • Maksymalna moc przepięciowa: 100W (0.1s)
 • Port USB-C
  • Wejście: USB-PD, 5V – 9V – 12V – 15V – 20V, do 3A, max. 40W
  • Wyjście: USB-PD, 5V – 9V – 12V – 15V – 20V, do 3A, max. 60W
 • Port USB-A
  • Port1 i Port2: parametry kompatybilne z QC 3.0, max 18W
 • Akumulator: 18650 Li-Ion
 • Pojemność: 13,000 mAh, 47Wh ± 5%
 • Żywotność: 500 cykli (do 70% pierwotnej pojemności) lub 1 rok od pierwszego pełnego ładowania
 • Waga: 0.83 lb (370 g)
 • Wymiary: 13,7 x 8,42 x 2,2 cm
 • Gwarancja: gwarancja ograniczona 1 rok

Funkcjonalność tego urządzenia idzie w parze z jego wyglądem. Jest po prostu ładne i funkcjonalne. Obudowa wykonana jest z dobrej jakości czarnego plastiku. Jest także solidnie wykonany, a elementy obudowy są dobrze spasowane, nic nie trzeszczy. Powierzchnia jest matowa, więc brzydkie ślady nie będą nam zbytni przeszkadzać. Urządzenie posiada ekran LED – wskazuje aktualną pracę urządzenia.

 

Dzięki przejrzystemu ekranowi LED możemy monitorować w czasie rzeczywistym, co dzieje się między powerbankiem Omni, a ładowanym przez niego urządzeniem.

 1. Ikona statusu:
 2. Moc wejściowa (W)
 3. Moc wyjściowa (W)
 4. Temperatura akumulatora
 5. Moc wyjściowa USB-C (W)
 6. Procent naładowania baterii (+/- 1%)

Specyfikacja OmniCharge OMNI Mobile:

 • Port USB-C
  • : USB-PD, 5V – 9V – 12V – 15V – 20V, do 3A, 40W max
  • : USB-PD, 5V – 9V – 12V – 15V – 20V, do 3A, 60W max
 • USB-A Wyjście
  • Port1 i Port2: QC 3.0, 18W Max
 • Ładowanie bezprzewodowe
  • Moc wyjściowa: 10W max
 • Akumulator: 18650 Li-ion,
 • Pojemność: 12,800mAh, 46Wh ± 5%
 • Żywotność: 500 cykli (do 70% pierwotnej pojemności) lub 1 rok od pierwszego pełnego ładowania
 • Waga: 270 g
 • Wymiary: 110 x 83.6 x 25.4 mm
 • Gwarancja: Ograniczona Gwarancja 1 rok
OmniCharge OMNI Mobile

OmniCharge OMNI Mobile

Jak już nieraz wspominaliśmy podczas testów, największym problemem współczesnych smartfonów są ciągłe problemy z działaniem przez dobę bez źródła zasilania. Jak wygodne jest posiadanie zapasowego banku energii i jak bardzo podnosi komfort użytkowania sprzętu przenośnego nie trzeba przekonywać. A już na pewno kogoś, kto kupił smartfona i używa go do tego, do czego został zbudowany, czyli intensywnego korzystania z Internetu i multimediów. Dlatego teraz trochę danych z praktycznego użytkowania Power banku. W pełni naładowane akumulatory mobilne testowałem podczas  wyjazdu świątecznego. Podpięte były do nawigacji oraz wideorejestratora. I tak OmniCharge OMNI13+, po 3 godzinach zasilania nawigacji satelitarnej pokazał 54 % pojemności. Zaś OmniCharge OMNI Mobile zaprezentował, dwie świecące diody LED. Warto dodać, że ten model pozwala nam naładować telefon bezprzewodowo. Dodam, że urządzenie jest bezpieczne w użytkowaniu – posiada zabezpieczenia przed przeładowaniem naszego sprzętu, po naładowaniu po prostu się wyłącza.

OmniCharge OMNI Mobile

Producent wyposażył swoje poerbanki w inteligentny system zabezpieczeń, który nie tylko ułatwia ładowanie, ale pozwala chronić akumulator

Ochrona urządzenia:

 1. Zabezpieczenie przed przegrzaniem
 2. Zabezpieczenie przed zwarciem
 3. Automatyczne wyłączanie
 4. Algorytm resetu programu
 5. Algorytm auto-balansowania cel

6.Zabezpieczenie przed nadmiernym naładowaniem

Ochrona na wyjściu:

 1. Zabezpieczenie wyjść AC i USB
 2. Zabezpieczenie przed zbyt wysokim poborem mocy
 3. Zabezpieczenie przed zbyt niskim i zbyt wysokim napięciem

Input Protection:

 1. Zabezpieczenie przed nadmiernym przepływem prądu
 2. Zabezpieczenie układu ładującego

No dobra – mamy już załatwioną sprawę z urządzeniami, które coraz częściej widzimy na szybach naszych samochodów. Jednak rozwój technologii mobilnych spowodował, że zawsze i wszędzie możemy korzystać z bezprzewodowego Internetu na wszystkich swoich urządzeniach przenośnych. Jest to możliwe dzięki kieszonkowym hot spotom, ale to także oznacza konieczność szukania gniazdka do ich ładowania. Każdy, kto choć raz założył plecak i udał się na wycieczkę np. do lasu, wie że trudno tam o energię, dla naszego mobilnego sprzętu. Tym bardziej, że modem bezprzewodowy 4G/LTE z routerem Wi-Fi, pracuje około 8 godzin na wewnętrznej baterii, a to oznacza, że nie jest on najlepszym wyposażeniem tego typu wycieczek. Na szczęście i takie urządzenia dają się naładować, za pomocą banków energii, a to pozwala spokojnie wybrać się na weekendowy wypad z dala od cywilizacji i poczuć się naprawdę niezależnym od sieci elektrycznej. Zresztą, nawet jeśli nam się nie przyda to i tak na pewno w okolicy będzie ktoś w potrzebie ładowarki OMNIcharge będą zapleczem  dla naszych urządzeń w każdej sytuacji. Podsumowując, możemy tylko dodać, że powerbanki OMNIcharge dają nam niezależność energetyczną zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

 

 

Reklamy


Categories: Artykuły, Bez kategorii, Gadżety, Gadżety i Inne, Testy

Tags:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: