Canon 17. rok z rzędu numerem jeden na rynku cyfrowych aparatów z wymienną optyką

Canon poinformował, że już 17. rok z rzędu[1] jest globalnym liderem rynku pod względem udziałów w segmencie cyfrowych aparatów z wymienną optyką (lustrzanki i bezlusterkowce). Tym samym japoński producent utrzymuje tę pozycję nieprzerwanie od 2003 r.

Canon samodzielnie rozwija najważniejsze komponenty wykorzystywane w swoich topowych rozwiązaniach serii EOS – zarówno o matryce CMOS, procesory DIGIC, jak i obiektywy. Szerokie portfolio rozwiązań obrazowania marki – od flagowych modeli po produkty z segmentu entry-level – cieszy się ogromnym zaufaniem zarówno zawodowych fotografów i filmowców, jak i entuzjastów czy amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią.

W 2003 r., kiedy na rynku pojawiły się pierwsze lustrzanki cyfrowe, Canon zaprezentował aparat EOS 300D. Ta innowacyjna konstrukcja, dzięki niewielkim rozmiarom i przystępnej cenie, osiągnęła rekordowy udział w rynku cyfrowych aparatów z wymienną optyką, zapoczątkowując nowy etap w rozwoju całego rynku aparatów konsumenckich. Od tego czasu Canon nie ustawał we wprowadzaniu kolejnych, ważnych z perspektywy rynku, produktów i rozwiązań. Jak choćby w przypadku zaawansowanych modeli aparatów z serii EOS-1D i EOS 5D, które znacząco przyczyniły się do rewolucji w nagrywaniu materiałów wideo w jakości HD przy użyciu lustrzanek.

2018 r. był dla Canon początkiem intensywnego rozwoju w segmencie pełnoklatkowych aparatów systemowych. We wrześniu 2018 r. producent zaprezentował nowatorski system EOS R z pierwszym pełnoklatkowym bezlusterkowcem EOS R, a także serią jasnych obiektywów RF. Kilka miesięcy później, w marcu 2019 r., firma rozszerzyła tę linię produktową o kompaktowy, budżetowy model EOS RP, będący obecnie najlżejszym pełnoklatkowym bezlusterkowcem w portfolio Canon. Także w 2019 r. firma wprowadziła na rynek kilka kolejnych – ważnych z perspektywy marki – modeli[2] z różnych grup produktowych. W drugiej połowie 2019 r. (sierpień) swoją premierę miała lustrzanka EOS 90D – następca jednego z najpopularniejszych modeli dla vlogerów i entuzjastów fotografii, aparatu EOS 80D.

Canon EOS 90D

W 2020 r. Canon potwierdził zaawansowane prace nad swoim najbardziej zaawansowanym modelem bezlusterkowca z pełnoklatkową matrycą – EOS R5. Będzie to pierwszy konsumencki aparat cyfrowy z możliwością nagrywania wideo w jakości 8K. Jednocześnie trwają zaawansowane prace nad wprowadzeniem 9 nowych obiektywów serii RF, w tym modelu RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM. Wszystkie zapowiedziane produkty z serii EOS R ujrzą światło dzienne jeszcze w 2020 r.

EOS R5

Issei Morimoto, Senior Vice President w Canon Imaging Technologies & Communications Group na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, powiedział, „Utrzymanie przez tak długi czas pozycji lidera globalnego rynku to z jednej strony nie lada osiągnięcie, z drugiej jednak – ogromne wyzwanie. Aby utrzymać tę pozycję, musimy stale rozwijać nasze technologie i wprowadzać produkty, które przekraczają kolejne granice innowacyjności – tak jak w przypadku modelu EOS R5. Tylko w ten sposób będziemy mogli zapewnić naszym klientom tę samą jakość, niezawodność i wartość, które cechują nasze produkty od dziesięcioleci”.

źródło: Canon Polska

 ***

[1] Na podstawie badań Canon

[2] W 2019 r. Canon zaprezentował sześć nowych aparatów z wymienną optyką: EOS RP (marzec), EOS 250D (kwiecień), EOS 90D (wrzesień), EOS M6 Mark II (wrzesień), EOS M200 (październik), EOS Ra (grudzień).

One thought on “Canon 17. rok z rzędu numerem jeden na rynku cyfrowych aparatów z wymienną optyką

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: