Fiberhost publikuje plan podłączenia gospodarstw domowych w ramach POPC3

W ciągu najbliższych 6 miesięcy w ramach trzeciego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC3) do otwartej sieci światłowodowej Fiberhost podłączonych zostanie blisko 45 tysięcy gospodarstw domowych w 758 miejscowościach w kraju. Fiberhost opublikował dziś plan podłączenia punktów adresowych na najbliższe pół roku, a także szczegółową listę adresów, które w ciągu 3 najbliższych miesięcy uzyskają dostęp do sieci FTTH.

Trwają prace związane z budową infrastruktury szerokopasmowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Za sprawą trzeciego konkursu POPC dostęp do otwartej sieci światłowodowej Fiberhost uzyska blisko 550 tysięcy gospodarstw domowych w całym kraju. Dzisiaj Fiberhost opublikował liczbę gospodarstw domowych i listę miejscowości, których mieszkańcy w ciągu sześciu miesięcy będą mogli korzystać z usług światłowodowych. Dodatkowo opublikowana została planowana lista konkretnych adresów, które w najbliższych 3 miesiącach uzyskają dostęp do otwartej sieci światłowodowej.

– To dla nas bardzo ważny moment. POPC jest dla nas strategicznym projektem. Mimo obiektywnych trudności związanych z sytuacją na świecie, z którymi się zmagamy, już dzisiaj publikujemy pierwszy plan podłączenia gospodarstw domowych na najbliższe 6 miesięcy. Projekt ten jest ważny nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla lokalnych społeczności w miejscach, gdzie budujemy sieć. Po liczbie zapytań od mieszkańców tych terenów, wiemy jak bardzo wyczekiwany jest dostęp do usług światłowodowych. Dlatego też do zakończenia projektu, co miesiąc będziemy publikowali kolejne plany. Zachęcamy też wszystkich operatorów telekomunikacyjnych do współpracy i świadczenia usług na otwartej sieci światłowodowej Fiberhost – komentuje publikację planów Michał Bartkowiak, Prezes INEA S.A.

Plan miejscowości, których mieszkańcy uzyskają dostęp do otwartej sieci światłowodowej w ciągu pół roku oraz lista konkretnych adresów na najbliższe 3 miesiące opublikowane zostały na stronie fiberhost.com.

źródło: INEA

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: