Grupa American Heart of Poland wznawia przyjęcia planowe

Zarząd AHP podjął decyzję o wznowieniu przyjęć planowych w oddziałach szpitalnych, poradniach oraz pracowniach diagnostyki obrazowej. Wyjątkiem są trzy placówki Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (w Tychach, Zgierzu i Kędzierzynie-Koźlu), które zostały oddelegowane do walki z koronawirusem i do odwołania funkcjonują jako oddziały kardiologiczne o profilu zakaźnym.

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, w celu minimalizacji ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2, Grupa American Heart of Poland  w marcu bieżącego roku ograniczyła udzielanie świadczeń planowych we wszystkich oddziałach. Jednak przez cały okres trwania pandemii, nieprzerwanie realizowano przyjęcia w stanach nagłych i pilnych przyspieszonych, ponadto zadbano o dostępność telekonsultacji w zakresie kardiologii i kardiochirurgii, porad recepturowych i usług zdalnej opieki kardiologicznej.

– Podjęliśmy decyzję o stopniowym wznawianiu przyjęć pacjentów w trybie planowym z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to wszystkich oddziałów Polsko-Amerykańskich Klinik Serca z wyłączeniem trzech ośrodków w Tychach, Kędzierzynie-Koźlu i Zgierzu, oddelegowanych do leczenia pacjentów z podejrzeniem zakażenia, bądź chorych na COVID-19. Nasze placówki są wyposażone w wysokiej jakości sprzęt, personel medyczny jest przeszkolony i wie, jak zabezpieczyć się przed ewentualnym zakażeniem, a także jak postępować z osobą zainfekowaną koronawirusem  – komentuje Bartosz Sadowski, Prezes Zarządu American Heart of Poland.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem wewnętrznym, wszyscy pacjenci przyjmowani na teren oddziałów szpitalnych i poradni będą musieli przejść odpowiednią weryfikację poprzez ankietę triażową. Rejestracja będzie odbywać się zdalnie, a pacjenci będą umawiani indywidualnie, w odstępach 30 minutowych.  W przypadku przyjęć na teren szpitala bezpośrednio przed przyjęciem pacjenta zostaną przeprowadzone badania wstępne: pomiar temperatury, saturacji, ciśnienia krwi, kontrola oddechu. Ostateczną decyzję o przyjęciu na oddział będzie podejmował lekarz po przeprowadzeniu ankiety kwalifikacji, w której oceni pacjenta pod kątem objawów klinicznych zakażenia. We wszystkich wymagających tego przypadkach będzie wykonana również diagnostyka zakażenia SARS-CoV-2. Pomieszczenia, w których będą odbywać się przyjęcia pacjentów zostaną poddane każdorazowo procesowi dezynfekcji.

– Zadbaliśmy o wdrożenie niezbędnych zasad bezpieczeństwa, tak, aby zminimalizować ryzyko infekcji wirusowej na terenie naszych oddziałów podczas przyjęć planowych. Każdy potencjalny pacjent oddziałów szpitalnych, oprócz weryfikacji ankietowej i badań będzie obowiązkowo poddany szybkim testom przesiewowym wykrywającym przeciwciała przeciw SARS-CoV-2 klasy IgM i IgG, a także testom w kierunku grypy. W uzasadnionych przypadkach będziemy również przeprowadzać diagnostykę PCR. Wszyscy pacjenci, zarówno w poradniach, jak i na oddziałach szpitalnych zobowiązani są do cały czas do noszenia maseczek i dezynfekcji rąk  – komentuje Paweł Kaźmierczak, Dyrektor Medyczny, Członek Zarządu American Heart of Poland.


***

Przypominamy, aby w tym wyjątkowym okresie zachować środki szczególnej ostrożności: zostać w domu jeśli to możliwe, dbać o higienę – często myć ręce, zakrywać usta i nos w miejscach publicznych, zachować co najmniej 2m odległości od innych osób. Jeśli zaobserwujecie u siebie objawy grypopodobne: osłabienie organizmu, podwyższoną temperaturę, suchy kaszel, duszności – skontaktujcie się z powiatowym inspektoriatem sanitarnym bądź infolinią NFZ (800 190 590).

źródło: Grupa American Heart of Poland

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: