Test AlcoSense Elite 3 – ile promili jest po jednym piwie?

Rozważny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca. Jednak w życiu zdarza się sytuacja, gdy zadajemy sobie pytanie – jechać czy nie jechać? Poznajcie AlcoSense Elite 3 – alkomat z sensorem półprzewodnikowym.

AlcoSense Elite 3
AlcoSense Elite 3

Ilu z nas, chociaż raz zdarzyła się taka sytuacja, w której wypiliśmy nieprzewidzianą lampkę wina czy małe piwo. Albo zadaje sobie pytanie, czy słodka przekąska z alkoholem może doprowadzić do tego, że zostaniemy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu? Prawie połowa kierowców nie zna przepisów dotyczących jazdy po alkoholu.

Pomimo przekonania o swojej trzeźwości, we krwi nadal mogą się znajdować pozostałości alkoholu przekraczające dopuszczalny limit 0,2 promila. Przedział między 0,2 a 0,5 promila jest traktowany jako wykroczenie, a kierowca w tym stanie może trafić nawet do aresztu, lub otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów do 2 lat. Dobrej jakości alkomat daje możliwość zapobiegania tego typu pomyłkom.

Całe szczęście istnieje wyjście z podobnej sytuacji – dobrej jakości alkomat z sensorem półprzewodnikowym.

AlcoSense Elite 3

Na rynku wybór jest bardzo duży, a ceny wahają się od kilkuset do nawet 1000 zł. Jest to jednak wydatek, który może uchronić nas przed nieświadomym złamaniem prawa i poważną odpowiedzialnością karną. Pamiętać jednak musimy, że te urządzenia należy regularne (co 6-12 miesięcy) kalibrować, aby utrzymać dokładność wskazań. Niektórzy producenci oferują tą usługę nieodpłatnie, ale trzeba sprawdzić, na jaki okres ona obowiązuje. Odradzamy aplikacje na smartfona lub tzw. wirtualne alkomaty dla sprawdzenia własnej trzeźwości, ale bezrefleksyjne kierowanie się ich wskazaniami może  drogo kosztować. Pamiętajmy wirtualne zaufanie, realne konsekwencje

Warto więc przeznaczyć środki na urządzenie, któremu będziemy mogli spokojnie zaufać i rozwiać swoje wątpliwości. Recenzowany Elite 3 to urządzenie z sensorem półprzewodnikowym. Alkomat cechuje się dbałością o precyzję wyników oraz designem, z których znane są pozostałych modele producenta. Każdy alkomat przed zakupem jest testowany i kalibrowany, co gwarantuje poprawność wykonywanych za jego pomocą pomiarów – czytamy w materiałach prasowych firmy AlcoSense. Jak wypadnie on w praktyce?

AlcoSense Elite 3
AlcoSense Elite 3

Dobre samopoczucie po zakrapianym wieczorze? Nie daj się zmylić! W badaniu przeprowadzonym przez AlcoSense niemal 5% Polaków deklarowało, że decyduje się na powrót samochodem z imprezy, na której spożywało alkohol. Wynika to prawdopodobnie z tego, że bardzo ciężko jest samodzielnie ocenić, czy po kilku piwach lub drinkach przekroczyliśmy już dopuszczalny limit alkoholu we krwi, czy nadal jesteśmy w stanie wsiąść za kółko. Podkreślmy jednak, że recenzowany Elite 3 nie jest alkomatem dowodowym – służy wyłącznie do osobistego użytku.

Alkomat AlcoSense to urządzenie, który łączy najnowsze technologie z eleganckim i ergonomicznym wyglądem. Mi i moim znajomym bardzo przypadł do gustu. Został zaprojektowany tak, by był jak najłatwiejszy w użyciu i mieścił się w dłoni. Posiada smukłą obudowę o rozmiarach 110 x 51 x 20 mm z czarna wstawką, wokół ekranu. Co więcej, poza elegancją – matowej bieli i ergonomią Elite 3 oferuje także wysoką jakość wykonania. Dzięki temu sprzęt jest atrakcyjny wizualnie i solidny, a jednocześnie poręczny i kompaktowy.

Akcesoria w zestawie:

  • alkomat Elite 3 – skalibrowany i gotowy do użycia.
  • 3 baterie AAA
  • 6 ustników standardowych
  • instrukcja obsługi

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl