Recenzja Creative T100 – głośniki, które obudziły stare radio

Creative T100 to głośniki komputerowe, klasy Hi-Fi na biurko. Cechuje je elegancki wygląd i jakość dźwięku klasy Hi-Fi.  Creative T100 to świetny zestaw głośników do komputerów stacjonarnych, dlaczego „obudziły” stare radio, o tym w recenzji.

Creative T100
Creative T100

Dyski twarde naszych komputerów przechowują całe dyskografie wybranych artystów, a Internet pozwala  streamować muzykę w wysokiej jakości lub oglądać teledyski w rozdzielczości HD. Oglądanie filmów  na komputerze/laptopie stanie się o wiele przyjemniejsze, gdy wyposażymy je w funkcjonalny głośnik komputerowy. Gry komputerowe stają się coraz bardziej filmowe i aby odczuć pełną radość płynącą z przeżywanej na ekranie monitora przygody potrzebne są dobre, a nawet bardzo dobrej jakości głośniki komputerowe, które znacznie uatrakcyjnią korzystanie z zasobów komputera i Internetu.

W zależności od potrzeb możemy wybrać prosty pojedynczy głośnik, który idealnie sprawdzi się w pobliżu laptopa, lub bardziej zaawansowane zestawy wyposażone w 2 lub 5 głośników – im ich więcej, tym łatwiej osiągniemy efekt przestrzennego dźwięku. Praktycznie ogranicza nas zasób naszego portfele i ilość wolnego miejsca na biurku lub w pokoju. W parze z wysokiej jakości dźwiękiem powinna iść także prostota obsługi. Dodatkowy pilot, regulacja głośności oraz tonów niskich i wysokich – zdecydowanie warto zwrócić uwagę na te udogodnienia.

Test Creative Aurvana SE – zanurzysz się w dźwiękach Super X-FI

Szukając takiego urządzenia, trafiłem na Creative T100, z kategorii głośników stacjonarnych typu 2.0. Jest to model serii T, w której skład wchodzą popularne głośniki T20 i T40, oferujące wysoką jakość dźwięku, które gościły na biurkach użytkowników komputerów stacjonarnych.

Cechy:

 • Elegancki, minimalistyczny design dla komputerów stacjonarnych i laptopów
 • Łatwa konfiguracja (Plug-and-Play) w ciągu kilku minut dzięki różnym opcjom łączności, w tym bezprzewodowej Bluetooth 5.0, 3,5 mm AUX-in, Optical-in i USB FLAC.
 • Szeroka, realistyczna scena dźwiękowa z niesamowitą głębią, zrównoważonym dźwiękiem i niesamowitą czystością głosu
 • Sterownik pełnozakresowy 2,75 ” z wbudowanym wzmacniaczem cyfrowym o mocy do 40 W RMS i mocy szczytowej do 80 W
 • Technologia BasXPort – zwiększa bas, aby odtwarzać bogate, głębokie tony bez potrzeby korzystania z subwoofera
 • Bezprzewodowy pilot z zaprogramowanymi ustawieniami korektora EQ i regulacją tonów niskich i wysokich

Sprzęt został zapakowany w klasyczne pudło sporych rozmiarów. Na jednej ściance umieszczono ilustrację prezentującą przechowywaną zawartość.

Zawartość opakowania:

 • Creative T100
 • Zasilacz AC 18V DC 2A (Długosć kabla: 1,5m)
 • Kabel stereo 3,5 mm do stereo (długość kabla 1,5m)
 • Pilot
 • Skrócona instrukcja obsługi
 • Ulotki gwarancyjne

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]