IFA 2020: LG PuriCare Wearable – osobisty oczyszczacz powietrza

Prezentując podczas targów IFA 2020 oczyszczacz powietrza PuriCare Wearable, LG pokazuje nowe podejście do metod usuwania zanieczyszczeń z powietrza. Jako światowy lider w dziedzinie rozwiązań dotyczących czystego powietrza, firma LG jest od dawna kojarzona ze sprzętem umożliwiającym prowadzenie zdrowego, higienicznego trybu życia. Zdobywane przez lata wiedza i doświadczenie pozwoliły jej opracować zupełnie nowy rodzaj urządzenia – oczyszczacz powietrza do noszenia na twarzy, zapewniający nowy poziom ochrony w każdym miejscu. Oczyszczacz powietrza LG PuriCare Wearable będzie wprowadzany do sprzedaży w wybranych krajach w czwartym kwartale.

LG PuriCare Wearable

Dzięki urządzeniu LG PuriCare Wearable można rozwiązać dylemat wynikający z konieczności wybierania między maseczkami domowej roboty o niekontrolowanej jakości a maseczkami jednorazowymi.
Dzięki najnowszym osiągnięciom firmy LG w dziedzinie oczyszczania powietrza, wysokowydajne, wymienne filtry umożliwiają masce PuriCare Wearable dostarczanie świeżego, czystego powietrza zarówno podczas użytkowania w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. W oczyszczaczu zastosowano dwa wentylatory o trzech prędkościach pracy oraz opatentowany czujnik oddechu. Wentylatory pozwalają na łatwiejsze oddychanie czystym, filtrowanym powietrzem, natomiast czujnik mierzy rytm oddychania oraz objętość oddechu użytkownika i na tej podstawie dostosowuje prędkość obu wentylatorów. Aby ułatwić oddychanie, wentylatory automatycznie przyspieszają podczas wdechu i zwalniają przy wydechu.
Oczyszczacz powietrza LG PuriCare™ Wearable komfortowo przylega do twarzy użytkownika, minimalizując nieszczelności wokół nosa i podbródka, ponieważ ma ergonomiczną konstrukcję opracowaną na podstawie dokładnej analizy kształtu ludzkich twarzy. Taka konstrukcja pozwala też na wygodne noszenie urządzenia przez wiele godzin. Wydajny i lekki akumulator o pojemności 820 mAh wystarcza nawet na osiem godzin pracy w trybie z małą prędkością wentylatorów albo dwie godziny w trybie z maksymalną prędkością wentylatorów[1].
Co więcej, innowacyjny osobisty oczyszczacz powietrza jest dostarczany z etui pomagającym w utrzymywaniu higieny podczas przerw w użytkowaniu urządzenia. To jedyne w swoim rodzaju etui jest wyposażone w diody LED emitujące promieniowanie UV, które niszczy szkodliwe bakterie, a także umożliwia ładowanie akumulatora w oczyszczaczu. Ponadto, aby zapewnić optymalną skuteczność oczyszczania powietrza, etui przesyła do aplikacji mobilnej LG ThinQ (Android/iOS) powiadomienia o konieczności wymiany filtrów. Podczas prac nad oczyszczaczem powietrza LG PuriCare Wearable nie zapomniano też o odpowiedzialności za środowisko naturalne, dlatego każdy element urządzenia, od filtrów po paski do noszenia, jest wymienny i przystosowany do recyklingu.

Oczyszczacz powietrza PuriCare™ Wearable w atrakcyjny sposób wzbogaca stale rozwijającą się linię produktów, które w istotny sposób pomagają troszczyć się o zdrowie i higienę. To ważne, że teraz, gdy konsumenci poszukują rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i wygodę życia, możemy zaoferować rozwiązania o wymiernej wartości – Dan Song, prezes działu Home Appliance & Air Solution Company w firmie LG Electronics

W ramach tegorocznych targów IFA, LG będzie prezentować wirtualną wystawę innowacyjnych produktów, obejmującą między innymi osobisty oczyszczacz powietrza LG PuriCare Wearable. Więcej informacji: www.lg.com/exhibition
****

[1]  Przy użytkowaniu urządzenia w temperaturze 25 stopni Celsjusza. Wyniki mogą różnić się w zależności od warunków środowiskowych oraz innych czynników zewnętrznych. 

One thought on “IFA 2020: LG PuriCare Wearable – osobisty oczyszczacz powietrza

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: