Test PocketBook Color – kolorowy czytnik e-booków dla całej rodziny

Budowa i użytkowanie

PocketBook Color, to niewielkich rozmiarów urządzenie wykonane z tworzywa sztucznego (obudowa wygląda elegancko i nowocześnie) oraz 6″ ekranu E Ink Kaleido (kolorowy E Ink) o rozdzielczości 1072 x 1448 (w odcieniach szarości) i 300 DPI (w odcieniach szarości). Jego wymiary to 161,3 x 108 x 8mm, a waga zaledwie 160 g. Zatem bez problemu zmieścimy go w plecaku czy torebce i będziemy mogli zabrać niemalże w każdą podróż. Również droga do pracy czy szkoły na drugim końcu miasta w towarzystwie ulubionej książki może stać się o wiele przyjemniejsza 😊.

To co jest najistotniejsze w tym urządzeniu, to właśnie ekran, który oferuje nam 4096 kolorów (drugi ekran posiada 16 odcieni szarości). Czy to dużo? W dobie telefonów komórkowych i tabletów, które oferują znacząco więcej kolorów może wydawać się niewiele, ale z drugiej strony patrząc po odcieniach szarości jakie oferują standardowe czytniki, to ta liczba wygląda już znacząco lepiej.

PocketBook Color to w głównej mierze urządzenie, którego głównym zadaniem jest dostarczenie nam jak najlepszych doświadczeń z czytania, które zbliżone są do czytania książki papierowej. Zatem nie powinno też zbytnio męczyć naszych oczu. I tak jest również tutaj. Czytanie książki na tym ekranie jest bardzo przyjemne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z czytnika w ciągu dnia, ale również w nocy.

W opcji znajdziemy funkcję dodatkowego podświetlenia, które szczególnie przydaje się, gdy chcemy przeglądać coś w kolorze (przy braku podświetlenia kolory są mniej widoczne, przyciemnione – współczynnik PPI = 100, dla treści w trybie czarno-białym jest to 300 PPI). Same kolory może nie zachwycają zbytnio i odbiegają jeszcze dosyć sporo od papierowych wersji, ale zawsze chociaż odrobinę koloru daje już lepszy odbiór zdjęcia, który widzimy na ekranie. A gdy chcemy obejrzeć sobie zdjęcia w pełnej krasie, to mimo wszystko lepiej skorzystać z tabletu czy komputera. Wtedy odwzorowanie kolorystyczne jest mimo wszystko dużo lepsze. Zobaczcie sami:

Porównanie zdjęcia na czytniku i monitorze  

Podświetlenie i brak podświetlenia

11 thoughts on “Test PocketBook Color – kolorowy czytnik e-booków dla całej rodziny

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: