Opera Streaming – Emilia Romagna zaprasza na spektakle online

Opera Streaming i poczuj niezwykły włoski klimat prosto z regionu Emilia Romagna

Opera Streaming

Interesujesz się teatrem i operą? Chętnie bierzesz udział w inicjatywach kulturalnych? To wydarzenie jest z pewnością dla Ciebie! Najsłynniejsze teatry z regionu Emilia Romagna udostępniają dla swoich widzów bezpłatne spektakle online. Już teraz możesz obejrzeć Operę Verdiego lub spektakl Pucciniego nie wychodząc z domu. Odwiedź platformę Opera Streaming i poczuj niezwykły włoski klimat prosto z regionu Emilia Romagna!

Bogata oferta włoskiego regionu znad Adriatyku

Region Emilia Romagna słynie nie tylko z urokliwych krajobrazów czy doskonałego jedzenia – miasta, takie jak Modena, czy Ferrara mogą szczycić się także bogatą ofertą kulturalną i artystyczną. Bolonia, stolica region Emilia Romagna, to z kolei najstarsze uniwersyteckie miasto w Europie z zachowanymi do dzisiaj tradycjami.
Kultura i historia spotykają się tam z innowacjami, czego dowodem może być szereg organizowanych wydarzeń online.  Ze względu na ograniczenia obowiązujące do 24 listopada w całym kraju w związku z pandemią, region wychodzi naprzeciw turystom i mieszkańcom, którzy nie mogą osobiście skorzystać z oferty kulturalnej. Dzięki współpracy włoskich instytucji kultury powstała platforma Opera Streaming. Poprzez udostępnianie sztuk operowych i teatralnych, region promuje swój dorobek kulturalny wśród publiczności z całego świata. Oferta przygotowana jest zarówno dla osób, które chętnie biorą udział w spektaklach i wydarzeniach muzycznych, jak i tych, którzy do tej pory nie mieli okazji obejrzeć najpopularniejszych włoskich dzieł.

Najsłynniejsze włoskie spektakle dla widzów z całego świata

Opera Streaming to pierwszy portal z transmisjami bezpłatnych spektakli online we Włoszech. Sztuki prezentowane na kanale YouTube oraz dedykowanej stronie projektu, pochodzą z najsłynniejszych Teatrów Operowych regionu Emilia Romagna. Publiczność z całego świata może obejrzeć na żywo wybrane dzieła z teatrów z Bolonii, Piacenzy, Reggio Emilia, Modeny, Ferrary, Ravenny i Riminii. Platforma powstała we współpracy z włoskimi instytucjami kulturalnymi oraz Uniwersytetem z Modeny i Regio Emilia. Projekt Opera Streaming ma swój początek, dzięki Teatro Net – programowi autorstwa Departamentu Kultury Regionu Emilia Romagna z 2012 r., który umożliwia transmisje na żywo z włoskich teatrów.

Teatro Amintore Galli w Rimini

Przenieść się na deski wspaniałych włoskich teatrów

W regionie Emilia Romagna skoncentrowanych jest najwięcej teatrów historycznych i muzycznych w całych Włoszech. Każdego roku powstają tam nowe, coraz ciekawsze spektakle słynnych artystów, które zapisują się w historii regionu i muzyki. To miejsce wybitnych twórców takich jak kompozytor Giuseppe Verdi, dyrygent Arturo Toscanini czy tenor Luciano Pavarotti. Każdy z nich wpłynął na rozwój regionu – stał się także częścią muzycznego dziedzictwa Włoch. Wśród spektakli, które znajdują się w ofercie platformy Opera Streaming, można zobaczyć również dzieła tych wielkich mistrzów. Widzowie mogą obejrzeć m.in. “Otello” Giuseppe Verdi’ego pod dyrekcją Orkiestry Teatru Miejskiego w Bolonii już 18 listopada o godz. 20:00 prosto z PalaDozza w Bolonii.
Immagine Stagione 20-21.JPG

Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie:  https://operastreaming.com/homepage-en/ 

Występy on-line można obejrzeć również na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=NxS8KfPU-DU&fbclid=IwAR0lMa_5jYrso2eLDrTTADdpF5KXo2WQIHGPQQqKYuBkry5SgxoiK2yTAM4

Inicjatywa Opera Streaming dostępna jest dla widzów od 25 września 2020 aż do kwietnia 2021 r. Wszystkie spektakle dostępne są bezpłatnie dla widzów na stronie wydarzenia, a także na YouTube.

***

Więcej informacji o regionie Emilia Romagna: www.emiliaromagnaturismo.it/en

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: