Test vivo Y70 – towarzysz w codziennym życiu i rozrywce

Jego niebanalny design idzie w parze z zaawansowaną, jak na tę cenę specyfikacją. Urządzenie jest oparte na układzie Qualcomm Snapdragon 665 z procesorem graficznym Adreno 610, który pozwala na szybkie uruchomienie aplikacji, lepszą wielozadaniowość i płynne działania urządzenia. Smartfon ma 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Ilość miejsca na dane można zwiększyć, dodając kartę microSD o pojemności do 1 TB.

Benchmark AnTuTu wyświetlił ponad 185 tys. punktów. Nie mniej podczas codziennego użytkowanie Y70 nawet się nie zająknął. Nawet wtedy, gdy miał uruchomione wymagające aplikacje oraz gry, czy przeglądałam jednocześnie kilka pamięciożernych stron WWW. A jak to urządzenie działa w trakcie typowego użytkowania? Przez dwa tygodnie nigdy nie zdarzyło się, żeby terminal złapał jakąkolwiek zadyszkę. Smartfon bardzo szybko reaguje na polecenia użytkownika i wszystko po prostu śmiga tak, jak powinno.

Dla miłośników testów wydajnościowych, poniżej wyniki popularnych benchmarków.

Smartfon zarządzany jest przez system Funtouch OS 11 Global (na bazie Android 10), ze wsparciem usług Google. System jest dobrze zoptymalizowany, dzięki temu nawet najbardziej zaawansowane aplikacje działają płynnie i szybko. Producent wprowadził tu zmiany, które w tym wydaniu są naprawdę przyjazne w obsłudze. Warto dodać, z podczas testu otrzymałem aktualizację zabezpieczeń.

W vivo Y70 możemy też włączyć obsługę gestami, które wręcz uzależniają i znacząco polepszają komfort użytkowania telefonu. Oprócz gestów możemy też włączyć standardową dolną belkę z przyciskami czy wiszący przycisk. Każdy bez problemu znajdzie swoją ulubioną konfigurację nawigacji. Niestety nie znajdziemy diody powiadomień. Podobnie jak już w wielu modelach telefonów.

Pomimo upychania do współczesnych telefonów coraz większej ilości różnych gadżetów, łączność jest tym, co wciąż jest elementem pierwszoplanowym (a przynajmniej powinna być). Jak na współczesny telefon, pod względem łączności niczego nie brakuje. Smartfon ma wbudowany modem 4G/LTE kategorii 4. (do 150) oraz HSPA+ oraz dwuzakresową 2,4 GHz / 5 GHz kartę Wi-Fi, moduł Bluetooth 5.0, NFC, a także odbiornik GPS/GLONASS.

Z łącznością za pośrednictwem Wi-Fi i odbiornika GPS nie miałem najmniejszego problemu. Moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi ma standardowy dla tego typu urządzeń zasięg.

Dzięki akumulatorowi o pojemności 4100 mAh model Y70 charakteryzuje się długim czasem pracy. Całodzienne intensywne użytkowanie telefonu przy jednoczesnym korzystaniu z danych pakietowych skutkowało koniecznością podpięcia smartfona do ładowarki na drugi dzień w południe. Po ograniczeniu transferu 3G i zmniejszeniu jasności ekranu urządzenie pracowało 3 dni. W trybie czuwania telefon pobiera minimalną ilość energii.

Co więcej, zaawansowana technologia szybkiego ładowania FlashCharge 33W marki vivo jest teraz o 50% szybsza i wyposażona w osiem zabezpieczeń. Wystarczy 30 minut, aby naładować akumulator od 1% do 62%.

Przeprowadzony test realnej pracy, przeprowadzony programem PC Mark pokazał 12 godzin i 55 minuty. Reasumując, bateria z szybkim ładowaniem jest też mocnym argumentem do zakupu tego smartfona.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Discover more from TECHNOSenior

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading