Akumulator / bateria pod szczególną opieką

Baterie (akumulatorki) przebyły długą drogę od ogniw galwanicznych po nowoczesne bezrtęciowe baterie alkaliczne. Co sprawia, że bateria jest dobra?

Obecnie baterie są stosowane w wielu różnych urządzeniach: od zabawek i urządzeń gospodarstwa domowego po samochody i maszyny przemysłowe. Baterie są stosunkowo proste w obsłudze. Jednak jest kilka rzeczy, a które warto poznać, aby bateria służyła nam jak najdłużej. Przez zakupem baterii warto zastanowić się, do czego zamierzamy je włożyć.

Czy wymaga ono dużej mocy, jak na przykład aparat cyfrowy? Czy potrzebuje ono długiego, stabilnego strumienia energii, jak zegar ścienny? A może potrzeba nam akumulatorów (baterie wielokrotnego ładowania) do urządzeń zasilanych energią słoneczną? Tak było w naszym wypadku, gdy potrzebowaliśmy ozdobę do ogrodu w postaci kolorowych solarnych lampek LED. Są one podłączone do solarnego akumulatora.

Jeśli wybierzecie odpowiednią baterię – nasz wybór padł na akumulatorki eneloop firmy Panasonic. Co roku wyrzucamy 40 miliardów baterii jednorazowych – to prawdziwa góra odpadów. Panasonic ma na to odpowiedź – akumulatorki eneloop. Akumulatory te zaprojektowane zostały z użyciem najnowszych inteligentnych technologii. Są niezastąpione w codziennym życiu.

Akumulatorki eneloop powstały z myślą o oszczędności i ochronie środowiska. Są one w pełni naładowane przy zakupie i mogą być ponownie ładowane nawet do 2 100 razy. Uwalniają przy tym ładunek wolniej, dzięki czemu wystarczają na dłużej niż zwykłe baterie alkaliczne. Do tego po upływie 10 lat wciąż zachowują 70% początkowej pojemności.

Baterie tego typu kosztują więcej, ale szybko rekompensują większy wydatek: uwalniają ładunek wolniej, a także można ładować je szybciej i więcej razy niż zwykłe akumulatorki. Oznacza to oszczędności na dłuższą metę.

Akumulatory eneloop posiadają nowoczesny, stylowy design, a wykorzystana w nich technologia sprawdza się we wszystkich aspektach życia. Akumulatory eneloop są niezastąpione w domu i w pracy, w urządzeniach takich jak piloty, telefony bezprzewodowe czy zabawki. Znakomicie nadają się do użycia w bezprzewodowych klawiaturach, aparatach fotograficznych i innych urządzeniach.

Czytaj dalej, aby poznać historię baterii na przestrzeni lat.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: