Mobile Device Managment – kontrola nad smartfonami

Mobile Device Managment (MDM) – lepsza kontrola nad firmowymi smartfonami

Coraz popularniejsze wśród polskich przedsiębiorstw stają się rozwiązania Mobile Device Managment (MDM), przeznaczone do kompleksowego zarządzania flotą firmowych urządzeń mobilnych. Nic dziwnego. Z pomocą MDM można uprościć proces przekazywania nowych smartfonów kolejnym pracownikom, zwiększyć bezpieczeństwo firmowych danych i umożliwić lokalizowanie pracownika w terenie.

Test OnePlus 8T – moc, wydajność i ultraszybkie ładowanie

W czasach niemal powszechnej pracy zdalnej, zarządzanie urządzeniami mobilnymi, w tym smartfonami i tabletami, staje się dla wielu firm nie lada wyzwaniem. Z pomocą przychodzą rozwiązania   Mobile Device Managment (MDM), które z uwagi na pandemię, cieszą się coraz większa popularnością wśród przedsiębiorców. Dlaczego? Zapytaliśmy o to Łukasza Jamrożego, product managera rozwiązania Hexnode, które służy właśnie do zarządzania firmową flotą urządzeń mobilnych. Ekspert wymienia trzy główne zalety stosowania rozwiązań MDM w firmie.

  1. Prostsze i wygodniejsze zarządzanie flotą urządzeń mobilnych

Mobile Device Management pozwala łatwo administrować całą flotą urządzeń mobilnych, zapewniając m.in. wdrożenie typu zero-touch, czyli instalowanie wymaganego oprogramowania przy pierwszym włączeniu telefonu w sieci firmowej. Dzięki temu pracownik otrzymuje urządzenie, które już jest wstępnie skonfigurowane i gotowe do pracy. Hexnode umożliwia również aktywowanie i dezaktywowanie konkretnych aplikacji w oparciu o tzw. geofencing – w konkretnych lokalizacjach następuje aktywacja konkretnej aplikacji lub funkcji telefonu.

  1. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo firmowych smartfonów i danych na nich zgromadzonych to jeden z najważniejszych powodów dla których warto mieć rozwiązanie typu Mobile Device Managment w swojej firmie. Większość przedsiębiorstw ma na swoich urządzeniach wrażliwe dane, które jeżeli wyciekną mogą zostać wykorzystane i spowodować szereg problemów. Dzięki możliwościom, które dają rozwiązania MDM, możliwe jest zlokalizowanie zgubionego lub skradzionego urządzenia oraz zdalne usunięcie wrażliwych danych. Z Hexnode możliwe jest również ustalenie polityki haseł czy ograniczenie możliwości łączenia się z niezabezpieczonymi sieciami Wi-Fi.

  1. Kontrola wydajności pracy

Hexnode pozwala kontrolować pracowników, sprawdzając gdzie w danym momencie znajduje się ciężarówka z wyrobami dla klienta, czy też czy pracownik rzeczywiście dotarł na spotkanie z klientem w umówionej lokalizacji.

Test Huawei P40 Pro+ 5G – fotograficzny potwór w naszych rękach

Łukasz Jamroży podkresla, że MDM to rozwiązanie typu „ustaw i zapomnij”. Jego wdrożenie, na przykładzie rozwiązania Hexnode, może być nie tylko intuicyjne i szybkie, ale również może znacząco wpływać na efektywność pracowników, a w ten sposób całej firmy.

Więcej na temat tych rozwiązań można znaleźć na stronach producentów MDM, np. na stronie https://hexnode.com.pl/  .

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: