InPost wysyła SMSy z linkiem – sprytni Ci oszuści!

InPost wysyła SMSy z linkiem – sprytni Ci oszuści! – CyberRescue ostrzega!

InPost

InPost wysyła SMSy z linkiem, gdzie musisz potwierdzić dostawę, podając dane do karty płatniczej? Możesz mieć pewność, że jest to oszustwo!

Recenzja Baseus GaN 2 Pro – niezbędnik w każdym domu

Tym razem przestępcy się postarali. To znane oszustwo na OLX, gdzie rzekomy klient informuje o kupnie produktu. Otrzymana fałszywa wiadomość wyświetla się pod prawdziwymi SMSami od firmy kurierskiej. Dlatego też w łatwy sposób możemy zostać oszukani, uważając, że to prawdziwa wiadomość od InPostu. Wiadomość informuje o czekającej dostawie, należy ją potwierdzić. Jeżeli podasz swoje dane do karty płatniczej, możesz stracić wszystkie oszczędności z konta bankowego!

inpost sms z linkiem

Sprytni Ci oszuści!

 

Wiadomość SMS otrzymał Kamil, który na platformie OLX wystawił do sprzedaży ekspres do kawy. Po kilku godzinach otrzymał link do odebrania płatności.

  • SMS pojawił się pod konwersacją z InPostem, dlatego na początku nie zorientowałem się, że może być to oszustwo – tłumaczy mężczyzna. Dopiero, gdy zauważył, że musi podać na stronie dane do karty płatniczej, zrezygnował i odezwał się do CyberRescue.
  • O oszustwie na OLX zrobiło się głośno, dlatego też oszuści będą poszukiwali nowych sposobów, by wyłudzić pieniądze – mówi Łukasz Karolak z CyberRescue.

Test Vivo V21 5G ze świetną kamerą do selfie

Sprzedaję na OLX, jak się zabezpieczyć? 

  • Jeżeli sprzedajemy coś na takich platformach jak OLX czy Allegro Lokalnie, zawsze decydujmy się na sprzedaż w bezpośrednim kontakcie z kupującym lub bezpieczną transakcję za pośrednictwem tych serwisów – tłumaczy Łukasz Karolak z CyberRescue.

Zapamiętaj, gdy otrzymasz wiadomość z informacją o konieczności podania danych, aby odebrać zapłatę, możesz spodziewać się, że jest to oszustwo.

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: