Test TP-Link Archer C64 – stabilna i szybka za mniej niż myślisz

Przeznaczony dla osób, które nie są zaawansowane w tematyce komputerowej, ale potrzebują stabilnie działającej sieci z dostępem do Internetu sprzedawany jest wraz z aplikacją Tether (dostępnej na urządzenia z Androidem lub iOS). Konfiguracja i obsługa routera z jej pomocą jest niezwykle prosta. Nawet mniej doświadczony użytkownik poradzi sobie z zarządzaniem siecią.

Wystarczy włączyć router, a następnie włączyć aplikację na przykład w smartfonie obsługującym sieci Wi-Fi. Użytkownik zostanie poproszony o wprowadzenie identyfikatora i hasła podanego od dostawcy Internetu.

Aplikacja Tether umożliwia konfigurację, monitorowanie i kontrolowanie aplikacji sieciowych w sposób intuicyjny. Rozwiązanie umożliwia zarządzanie wszystkimi urządzeniami klienckimi oraz ustawieniami przy pomocy jednego interfejsu graficznego. Dzięki wyszukanym narzędziom uzyskujemy możliwość monitorowania siły sygnału, zmiany ustawień kontroli rodzicielskiej i innych funkcji w sposób całkowicie intuicyjny.

Z wyglądem interfejs można się zapoznać na kolejnych zrzutach ekranu pokazujących wybrane opcje konfiguracyjne.

Dla zwolenników tradycyjnego sposobu mamy kreator konfiguracji uruchamiając interfejs użytkownika w przeglądarce WWW. http://tplinkwifi.net.  Ułatwia ono budowę, aktualizację i ochronę domowych sieci. Aby skonfigurować testowany router, wystarczy postępować krok po kroku zgodnie z instrukcjami na stronie internetowej.

Panel administracyjny Archer C64

Ten ekran wyświetlany jest po uzyskaniu dostępu do urządzenia. Po zalogowaniu się do administratora będziemy mogli skorzystać z zaawansowanych ustawień konfiguracyjnych. Dla większości użytkowników ustawienia dostępne na tym ekranie będą wystarczające do skonfigurowania urządzenia i zapewnienia jego prawidłowej pracy.

Bezpośrednio po zalogowaniu wyświetlany jest ekran „Konfiguracja podstawowa”. W górnej części ekranu znajduje się pasek umożliwiający wybór jednej z kart. Można z nich skorzystać, aby nawigować w ramach narzędzia.

Między innymi mamy tam takie zakładki jak:

  • Mapa sieci
  • Internet
  • Sieć bezprzewodowa
  • Zaawansowane

Po zalogowaniu się do panelu administracyjnego routera ujrzymy Menu. Wszystko ładnie pogrupowane i co najważniejsze, tam wszystko jest pod ręką i w polskim języku. Większość ustawień w routerze jest standardowa i nawet laik, będzie w stanie dokonać nawet bardziej zaawansowanej konfiguracji.

TP-Link Archer C64 posiada duże, jak na swoją cenę możliwości konfiguracji. Może też pracować w dwóch trybach: jako router lub jako punkt dostępowy. Ponadto umożliwia stworzenie sieci dla gości. Dzięki temu możemy udostępnić nasze Wi-Fi odwiedzającym nas znajomym, jednocześnie chroniąc przed nieautoryzowanym dostępem wrażliwe dane w naszej sieci lokalnej.

Rodzice z pewnością docenią także funkcję Kontroli Rodzicielskiej, dzięki której można zastosować blokadę dostępu do wybranych treści w Internecie.

Bezpieczeństwo sieci gwarantuje szyfrowanie WPA3, w którym zastosowano trudny do złamania klucz szyfrowania haseł WiFi oraz wzmocniono ochronę przed atakami „brute force”.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: