Test Ferguson Ariva T75 – odbiornik telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC

Podsumowanie

Kupując telewizor, lub tuner warto zachować ostrożność i wybrać sprzęt, który rzeczywiście spełnia nowe wymagania. Urządzenia wprowadzane teraz do sprzedaży muszą obsługiwać standard DVB-T2/HEVC i w sklepach dużych sieci raczej nie natrafimy już na niezgodne z nim modele.

Problem może pojawić się, jeżeli będziemy chcieli kupić sprzęt na internetowych platformach zakupowych – nowy lub pochodzący z drugiej ręki. Można tam znaleźć oferty telewizorów i dekoderów, które odbierają wprawdzie sygnał DVB-T2, ale nie obsługują nowego typu kodowania obrazu – HEVC (lub H.265/MPEG-H). Taki odbiornik lub tuner w przyszłym roku może okazać się bezużyteczny i nie należy go kupować w obliczu zmiany standardu.

Ferguson Ariva T75 to uniwersalny odbiornik telewizji naziemnej nadawanej w standardzie DVB-T/T2. Odbiornik obsługuje najnowsze standardy kodowania obrazu H.265 HEVC i dźwięku Dolby Digital Plus E-AC3 zgodne z najnowszymi europejskimi standardami nadawania telewizji naziemnej.

Mocną stroną tunera jest oprogramowanie. Ładna i czytelna grafika ekranowa (OSD) w połączeniu z prostym dostępem do poszczególnych funkcji i ustawień tunera sprawia, że korzystanie z tunera staje się proste i przyjemne. Ciężko się tutaj pogubić, a w razie problemów pomoże dołączona instrukcja obsługi.

Będąc przy multimediach należy wspomnieć, że podstawowe funkcje multimedialne, takie jak odtwarzanie filmów, muzyki, przeglądanie zdjęć, czy też nagrywanie programów na zewnętrzne nośniki danych, działają poprawnie.

Recenzja Play Now TV Box – dostęp do swojej telewizji i aplikacji nawet na wakacjach

Czy ma jakieś wady? Wszędzie jakieś znajdziemy, ale w tym urządzeniu zabrakło „poważnych” problemów. Z mniejszych spraw można mu zarzucić brak w zestawie adaptera USB WiFi.  Dobrym rozwiązaniem byłby też dostęp do takich platform VoD, co znacznie podniosło by atrakcyjność urządzenia.

Jeśli poszukujecie niedrogiego urządzenia (ok. 130 zł), zgodnego z DVB-T2/HEVC, to mogę z pełną świadomością polecić opisany dekoder STB.

Wasz TECHNOSenior

2 komentarze do “Test Ferguson Ariva T75 – odbiornik telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC

  • 26 maja 2022 o 12:05
    Permalink

    Do podłączenia odbiornika do sieci lokalnej musimy użyć kabla z końcówkami RJ45
    a gdzie jest wejście bo nie widzę?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: